• Головна
  • Йдучи на парламентські вибори, партія Сергія Тігіпка пропонує програму виходу з кризи
12:42, 29 серпня 2014 р.

Йдучи на парламентські вибори, партія Сергія Тігіпка пропонує програму виходу з кризи

Напередодні виборів політичні партії вкотре змагатимуться гаслами та обіцянками. Частина з них буде не реалістичною, частина — не нагальною. Обіцятимуть у стислі терміни підняти армію, заборонити (чи дозволити) ту чи іншу мову, повернути графу «національність» абощо. Найбільше піару буде, звісно, на війні. Але «Сильна Україна» думає передусім про мир. Про мир, який неодмінно настане і до якого слід бути готовим. Саме так, адже в країні — безліч нерозв’язаних проблем. Теперішні правителі намагаються списати їх на ситуацію на сході. Тоді як Сергій Тігіпко знає, як вирішити ці проблеми і тим самим наблизити мирний час, повідомляє "Україна молода".

Визначитися з пріоритетами

Секрет побудови сильної, заможної і єдиної країни — доволі простий. Він — у економічному благополуччі. Країни з високим рівнем соціального захисту та рівня життя не знають політичних суперечок: причини для невдоволення там відсутні як такі. Аби просуватися цим шляхом, влада має передусім визначитися з пріоритетами, вважає Тігіпко.

«Всі країни у світі, які хотіли добитися чогось, завжди захищали свої пріоритети. Англія — 350 років тому. Франція — 250 років тому. Індія, Бразилія це роблять сьогодні, потужно, не зважаючи ні на що. Що робить Україна? Україна втратила російський ринок на 24% з початку року. Білоруський — на 19%. Казахський — на 52%. Йде скорочення експорту готової продукції з високою доданою вартістю. При цьому є зростання експорту в країни ЄС на 14%. Ми вивозимо сировину — в першу чергу, зерно, на другому місці — чиста нафта», — зауважив Сергій Тігіпко під час «круглого столу» «Економічний патріотизм як основа національної єдності».

Замість розбазарювати своє, слід дбати про накопичення потенціалу. І сільськогосподарського, і промислового. «Ніде у світі ви не знайдете країну, де б лікар, учитель, держчиновник отримував високу легальну заробітну плату, якщо там немає промисловості. Хороші заробітні плати в бюджетному секторі є в тих країнах, де високо розвинена промисловість», — підкреслив лідер «Сильної України».

Програємо економіку — програємо війну

Здавалось би, те, що говорить Сергій Тігіпко, — це аксіома. Проте мало хто це розуміє так чітко, як він. Нинішня влада робить помилку за помилкою, з яких головна — заморожування соціальних програм, мінімізація виплат малозабезпеченим.

«Якщо нинішня влада буде латати бюджетні проблеми за рахунок соціальних стандартів, це буде шлях у нікуди. Я прекрасно пам’ятаю ситуацію 2010 року. Тоді було важче в економічному плані, ніж сьогодні. І теж стояло питання — знижувати соціальні стандарти чи ні, і тоді не пішли на зниження. Сьогодні це роблять. Заморозити соціальні стандарти — це злочин», — переконаний Сергій Тігіпко.

Так само злочином є «кивання» на теперішній конфлікт на сході — ним не треба прикриватися як фіговим листком, коли йдеться про неспроможність влади подбати про своїх громадян. «Під час війни реформ має бути більше. Вони мають бути більш радикальними та глибшими. Для цього є дві причини. По-перше, у нас з’явилися додаткові витрати. Нам потрібно ці гроші заробити. Програємо економіку — програємо війну. По-друге, зараз зростає недовіра як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Реформи можуть поліпшити ситуацію», — каже він.

«Досить красти!»

Проведенню реформ надзвичайно посприяло б поліпшення інвестиційного клімату в Україні — на цьому пунктi Тігіпко не припиняє наголошувати. Але віз і нині там. «Нічого не змінилося. Осідлали ті схеми, які були побудовані сім’єю Януковича. І сьогодні практично продовжують те саме. Досить красти!» — закликає він.

Друга нагальна проблема в країні — «стрибки» курсу долара. Нічого доброго коливання на валютному ринку країні не несуть. «Зубожіє населення. Катастрофічно падає купівельна спроможність. Зокрема, люди вже відчули це, купуючи медикаменти, ціни на які суттєво зросли. Страшно уявити, що буде через 6-9 місяців», — констатує Сергій Леонідович.

Замість того, аби стабілізувати гривню, держава перманентно позичає іноземну валюту. «Ми посилюємо проблему нашого зовнішнього боргу. Ми зараз позичаємо гроші. А потім потрібно буде їх віддавати в доларах і євро», — каже лідер «Сильної України». Внаслідок такої нерозумної політики падає капіталізація великих підприємств, зазнає відчутних ударів малий та середній бізнес. При цьому ані Національний банк, ані уряд не використовують усіх важелів для стабілізації ситуації на валютному ринку.

Аби донести ці прості речі до наділених владою осіб, і потрібні політичні партії. Сучасна політична партія є сполучною ланкою між державними механізмами та простими громадянами. «Сильна Україна» та її лідер Сергій Тігіпко підготували свою антикризову програму після консультацій iз провідними експертами з ключових питань нинішньої ситуації та розвитку країни. Незабаром вона буде представлена для загального обговорення, і тоді громадяни України зможуть зробити свій усвідомлений вибір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...