На Чернігівщині різьба по дереву існує з давніх часів і має багаті традиції. Нею прикрашали предмети побуту, знаряддя праці, житлові і громадські споруди. На сьогоднішній день різьба по дереву, поряд з іншими видами прикладного мистецтва, відіграє переважно естетичну роль і займає достойне місце як в інтер’єрі приміщень, так і на виставках. Сучасні майстри, віддаючи данину традиціям, шукають нові пластичні і композиційні рішення.
Творчість народного різьбяра по дереву Миколи Леонідовича Панька стала відомою завдяки експонуванню його робіт ще за радянських часів на обласних, республіканських та всесоюзних виставках. Відбулося кілька персональних виставок робіт майстра у Чернігові, Києві, Чорнобилі, Зоряному містечку (Росія), Крамфорс (Швеція).
У 1984 році Миколі Паньку присвоєна кваліфікація народного майстра декоративно-прикладного мистецтва, у 1987 р. - почесне звання заслуженого майстра народної творчості УРСР, у 1988 році Микола Панько стає членом Спілки художників СРСР.
Серед творів Миколи Леонідовича переважають ужиткові речі: меблі та кухонне приладдя, баклаги і ковші, оправи для люстерок, дитячі іграшки. Проте різьбяр розширює діапазон своєї творчості, сміливо експериментує та шукає нові форми та виражальні засоби.
Активно залучаються до творчого процесу і члени сім’ї Миколи Леонідовича. Його дружина, Лариса Борисівна, досягла значних успіхів у народній вишивці в традиціях Чернігівщині, донька Світлана Єрнік займається вишивкою і розписом, син Володимир пробує себе в різьбі, невістка вишиває бісером ікони.
Зараз майстер перебуває у розквіті творчих сил. Його працелюбність, прагнення до самовдосконалення і активний творчий пошук є запорукою створення самобутніх художніх творів і в майбутньому.