З давних-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція - прекрасний витвір людської фантазії, незабутий й сьогодні. 
    «Кличемо вас на вечорницях гуляти, Андрія справляти, на дівочу долю ворожити, щоб в дівках не сидіти. Ще й на коцюбі стрибати - Калету кусати», - таке вітання отримають чернігівці та гості міста від академічного народного хору. 
    I частина концерту (45 хв.) - відбудеться на I поверсі у вигляді музично-сценічного дійства “Калета”: печуться балабушки, дівчата ворожать на свою долю, а потім разом з парубками починаються сходини, де починається кусання калети: ”Андрієвський вечір”. Гра проходить з жартами і сміхом, а в кінці - калету здіймають зі сволока і ділять серед учасників дійства. Причому хлопці платять гріш дівкам на стрічки за те, що калету місили. 

    II частина концерту (1год.) - відбувається на сцені філармонійного центру. У програмі пісні і танці Сіверського краю, серед яких авторські пісні В. Коцура, А. Покришня “Привітальна” і “Село в тополях”, вокально-хореографічна постановка “Гулять хлопцям хочеться” (В. Коцур, В. Войніков). 

    «Українські вечорниці починаємо як раз, хай же сміх і пісня ллється в серце кожного із вас. Просимо всіх у нашу хату - превелику, пребагату. Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці!».