ДУХОВИЙ ОРКЕСТР

 
Художній керівник та головний диригент
Заслужений діяч мистецтв України
АНАТОЛІЙ ТКАЧУК
 
Беруть участь:
Творчі колективи Чернігівської єврейської общини
 
Лауреати міжнародних конкурсів 
СЕРГІЙ ГЛАДАРЬОВ
В`ЯЧЕСЛАВ МАЦВІЙКО 
АНДРІЙ РЕКУН

СЕМЕН РУДНИЦЬКИЙ

Cолісти-інструменталісти 
ЯРОСЛАВ ГРОСС 
(кларнет)

ЛІДІЯ ТАРАСЕНКО 
(бандура) 

 
Ведучий -
Заслужений артист України ОЛЕКСІЙ БИШ
 
У програмі:
Пісні та оркестрові твори єврейських композиторів
 
 
Ханука - єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха в 164 році до нашої ери. Свято починається 25-го числа єврейського місяця кіслева і триває вісім днів, (у 2015 році з 07 по 14 грудня), це - свято світла, радості, веселощів, ігор, смачної їжі, серед якої - смажені в олії оладки і пончики.

Переказ свідчить, що піднявшись на Храмову гору, євреї знайшли в Храмі масло для лампад достатньо для підтримання вогню лише протягом одного дня. Проте дивним чином вогонь у золотій менорі горів цілих вісім днів, протягом яких приготували нові запаси олії. Так був заново освячений Храм. На згадку про цю подію в свято щовечора запалюють свічки: одну - в перший день свята, дві - на другий, три - на третій і так далі, до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник - Ханукію. Єврейська мудрість говорить: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву».

В Хануку у дітей канікули, прийнято дарувати їм іграшки і давати гроші. Про давні події нагадує також гра в ханукальну дзигу, на кожній з чотирьох граней якої написана перша літера слів фрази «Диво велике було тут» (якщо справа відбувається в Ізраїлі) або «Диво велике було там» (в діаспорі).

 
Ласкаво запрошуємо на свято ХАНУКА!