«Веселкова гладь» Валентини Луценко

Впечатления
(0 оценок)
Обслуживание
(0 оценок)

Під такою назвою відкрилася днями виставка в Чернігівському художньому музеї ім. Григорія Галагана. На ній представлені декоративні вишиті картини чернігівки Валентини Йосипівни Луценко (1927 р.н.).
Як розповідає авторка рукотворних див, захоплення вишивкою прийшло до неї ще в ранньому дитинстві. Самотужки, на клаптиках старої тканини, старша з трьох сестер, у сім’ї без матері, п’ятирічна дівчинка вчилася вишивати гладдю невибагливі візерунки. Згодом, ставши дорослою, виховуючи двох доньок і працюючи бухгалтером швейної фабрики, Валентина Йосипівна все ж знаходила час для свого захоплення. І хоч тоді бракувало кольорового муліне, полотна для основи це не стало на заваді рукодільниці. Вона сама придумувала і розробляла композиції для майбутніх творів, виконувала малюнки на шпалерах, переносила їх на полотно, ретельно підбирала кольори. А потім чаклувала голкою… І народжувались мальовничі пейзажі, яскраві ілюстрації до казок, барвисті півні, натюрморти з квітами, фруктами і навіть біблійні сюжети.
Після виходу на пенсію з’явилось більше часу для улюбленого заняття, зібралась чимала колекція вишивок, до якої додалися вишукані серветки.
Всі композиції майстриня створює самостійно і підбирає до них кольорову гаму, що в наш час є рідкісним явищем серед вишивальниць. ЇЇ творчість особливо заслуговує на увагу, коли усвідомлюєш скільки зусиль, часу і засобів було витрачено рукодільницею, яка має поважний вік і перенесла операцію на очах.
Для Валентини Йосипівни вишивка – не просто хобі, це віддушина, улюблене заняття, що робить життя цікавішим і яскравішим.

Другие события сейчас

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Основной принцип - «посетил - отпишись». 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

 Комментарии предназначены для общения и обсуждения , а также для выяснения интересующих вопросов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Впечатления
0/12
Обслуживание
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать