Внаслідок сухої та спекотної погоди протягом останніх двох тижнів на Чернігівщині спостерігається найвищий — 5 клас пожежної небезпеки. Щодоби в області виникає 15-20 загорянь на природі. Головна причина — людський фактор.
Про це повідомляє Департамент інформдіяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської ОДА.
За словами начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Родіона Лігуна, з початку року на Чернігівщині зареєстрували 1 359 пожеж, спричинених випалюванням сухої трави та сміття, 37 — на торфовищах, 27 пожеж у лісових масивах та ще три — на сільгоспугіддях. Внаслідок пожеж гинули люди.
Зокрема, паліїв не лякає той факт, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Через велику вірогідність сухої та спекотної погоди у першій половині вересня, рятувальники вчергове наголошують на дотриманні елементарних правил безпеки у поводженні з вогнем та дотримання правил пожежної безпеки у лісах.