Чарівне закарпатське місто Хуст розташоване на перетині двох річок Тиси та Хустець.З висоти Замкової гори видніється величезне біле поле квітів –Долина нарцисів, де ростуть дикі нарциси вузьколисті.Лайфхакер розвідав, що «Долина нарцисів» це унікальне місце в Європі, де можна побачити цвітіння цих рідкісних квітів, які знаходяться на межі зникнення. Пам'ятка Закарпаття, Долина нарцисів, розташована в урочищі Кіреші в 4 км від міста Хуст. Територія нарцисової долини знаходиться у складі Карпатського біосферного заповідника площею 255 га, однак суцільна площа цвітіння нарцисів близько 60 га. Взагалі на території заповідника ростуть рослини 500 різновидів, а 15 з них занесені в Червону книгу України.

Легенди утворення Долини нарцисів

Існує чимало легенд про створення цієї пам'ятки живої природи. За однією з легенд, в річці Хустець, син річкового божества Кефісса і німфи Ліріопи – Нарцис побачив своє відображення, закохався і помер на березі від туги. Саме на цьому місці виросла ніжна квітка заворожливої краси та з запахом, що одурманює.

Інша легенда розповідає, що з давніх давен в Хустському замку жили князь з дружиною і їх донька Руся, яка була дуже красивою. Коли дівчині виповнювалося 18 років, в замку влаштували гуляння, де зібралося чимало багатих сватів з вишуканими подарунками. Серед гостей був бідний гончар Іван з вазоном особливої білої квітки. Русі найбільше сподобався подарунок гончара і вони почали таємно зустрічатися в долині. Згодом батько дізнався про любов дочки до бідного Івана. Князь зі злості викинув вазон з гори і він розбився на дрібні шматочки. Коли зійшло сонце, всі побачили, що долина немов вкрита килимом з красивих нарцисів. З того дня і до цього дня, кожної весни цвіте долина величезною кількістю унікальних квітів, аромат яких відчувається ще здалеку.

До уваги туристів

Цвіте це диво природи навесні, в залежності від кліматичних умов. Починає цвісти Долина нарцисів приблизно в першій половині травня і цвіте приблизно протягом двох тижнів. Саме в цей час сюди з'їжджаються туристи не тільки з України, але й зарубіжжя, щоб намилуватися цим рідкісним явищем. Проте надмірна увага людей, які тут бувають, стає причиною зменшення кількості нарцисів – квіти зривають і топчуть. Також причиною зникнення рослин є зміна клімату і вологості. Тому, радимо не шкодити природі, адже тільки від нас залежить, побачать цю красу наші діти і онуки. За знищення рослин, які занесені в Червону книгу України сплачується штраф у великому розмірі. Відвідати Долину нарцисів можна з 08:00 до 21:00 щодня під час цвітіння.

Пам'ятки Закарпаття, що поблизу Долини нарцисів

  • Хустський замок, Хустська Реформаторська церква – приблизно 5 км;

  • Нижнє Селище, що славиться виготовленням якісного сиру – 8 км;

  • село Іза – відоме фахівцями лозоплетіння і оленячої ферми – 6 км;

  • село Горінчеве –буйволова ферма– 6 км;

  • село Мала Уголька –Карстовий міст– 18 км;

  • озеро Синевир – близько 80 км.

Пропонуємо відвідати цей райський куточок на Землі – Долину нарцисів. Тільки тут Ви зможете побачити гірську квітку, що росте в долині на висоті 150 м над рівнем моря. Побачене точно Вам сподобається тому що, така краса окрилює.

Читайте про екскурсії в Долину нарцисів на сайті https://lifehacker.in.ua/.

Відвідати Долина нарцисів Ви можете в рамках екскурсій по Закарпаттю. Зупинитися для проживання можна в одному зготелів або садиб міста Хуст. Бажаємо добре провести час і в наступному році приїхати знову.