Газові балончики використовуються для самооборони в усьому світі, однак їх застосування вимагає певних навичок.Газові балончики (далі ГБ) бувають різних типів і з різними діючими речовинами. Так, на українському ринку доступні аерозольні факели, струменеві і балони проміжного типу (компромісний варіант). Кращим з газових балончиків вважається Терен 4М

Струменеві балончики створюють спрямований аерозольний потік, при цьому не заражають повітря, так що їх можна використовувати в приміщенні або в ситуації, коли поруч з нападаючим знаходяться інші особи. Але використання "струйника" вимагає спеціальної підготовки, оскільки спрямованої струменем складніше потрапити в очі противнику.Зовсім інша ситуація з аерозольними факелами. У цих ГБ велика зона ураження, так що його достатньо направити в сторону нападника - інше за тебе зробить процес дифузії. При цьому в "факелах" ГБ використовуються більш сильні подразники, так що використовувати їх в закритих приміщеннях не можна.Балони проміжного типу увібрали в себе кращі риси двох попередніх, однак знайти їх у нас складніше. Окремо відзначимо, що купить газовый баллончик будь-якого типу можна в спеціалізованому інтернет магазині "Shokershop.com.ua"

Діюча речовина

На всіх ГБ є маркування, які позначають діючу речовину. Так, українське законодавство дозволяє використовувати балони, на яких нанесено ОС (OleoresinСapsicum) - це екстракт пекучого стручкового перцю, активною речовиною якого є капсаїцин.Цей компонент ефективний проти собак, проте не завжди може подіяти на людину. Інакше йдуть справи з ГБ, на яких написано CS, CR і CN. Ці речовини малоефективні проти собак, але валять з ніг навіть найстійкіших двоногих супротивників. Єдиний нюанс, такими ГБ можуть користуватися тільки співробітники правоохоронних органів.Найефективнішими ГБ прийнято вважати ті, на яких написано CS + OC, CS + МПК, CR + МПК або CS + CN.

Використання

Незважаючи на те, що деякі типи ГБ можна використовувати в приміщенні, все ж, варто "вийти поговорити". В іншому випадку ти сам можеш потрапити в зону ураження, та й провітрювання приміщення займе тривалий час (наприклад, якщо бійка сталася в твоїй машині або коридорі).Варто пам'ятати, що головна перевага ГБ перед іншими засобами самооборони - ефект несподіванки, так що не варто їм погрожувати.

Якщо ти зрозумів, що ситуація виходить з-під контролю, намацав у кишені балон (а носити його потрібно саме в кишені, тому що часу дістати його з сумки або рюкзака в тебе не буде), і відразу ж направляй в обличчя противнику.

Вкрай важливо, щоб струмінь (або факел) потрапили саме в очі опонента - тільки тоді буде досягнутий максимально швидкий і ефективний результат. Мінусом балона є час використання. Для досягнення результату речовина потрібно розпорошувати 5-8 секунд. При цьому з кожним метром концентрація діючої речовини знижується.

Оптимально відстань для розпилення - до 2 метрів. Начебто і недовго, але мало хто дозволить бризкати собі в очі з ГБ, до того ж, якщо цей хтось ще секунду назад збирався відняти твій новенький iPhone.Після того як ти витримав потрібний час, дій за принципом "бий і біжи". Не треба будувати з себе героя і з кулаками летіти на противника. Навіть найсильніші ГБ діють не відразу, а просто дають тобі додаткові 20-30 метрів переваги.