Почнемо з того, що таке електронна звітність. Це чітко згруповані і систематизовані дані, які розкривають, яким зараз є фінансове положення підприємства.

У різних компаніях працюють люди різного віку і навичок. В тому числі це стосується і комп'ютерної грамотності. Тому кожен бухгалтер по-своєму відноситься до електронної здачі звітності. Програму 1C в наш час використовують багато з них, але сам цей термін для деяких є страшним. Це даремно. У такого виду звітності дуже багато переваг.

Про переваги електронної звітності

На насправді ж електронна звітність платника податків та інша електронна документація набагато легше, ніж здається на перший погляд тим, хто відчуває труднощі при роботі з комп'ютером.

Головна її перевага – економія часу. Складання будь-яких документів в паперовому варіанті в різні державні організації – це завжди роз'їзди, черги, багато витраченого часу та нервів. А електронна звітність виконується не виходячи з будинку або офісу.

Сам процес складання звітності займає набагато менше часу. Порівняйте самі, скільки годин людина витрачає на написання інформації від руки, а скільки робить це на комп'ютері, навіть якщо його швидкість друку не можна назвати швидкою.

Дуже важливо, що в здачі електронної звітності не може бути ніяких помилок. Сучасні сервіси, за допомогою яких це робиться, просто не приймуть її в цьому випадку. Будь-яка електронна звітність E-COM не буде відправлена на переробку, вона просто не пройде автоматичну перевірку.

Податкова, бухгалтерська і будь-яка інша звітність може бути з легкістю здана з допомогою інтернету. Не потрібно нікуди йти і витрачати свій час і нерви. Якщо дивитися очима керівників, теж є перевага: у бухгалтера буде більше часу, значить, йому можна доручити рішення більшої кількості завдань за день або будь-який інший відрізок часу.

Процес проведення електронної звітності

У бухгалтера тепер не буде неприємних ситуацій в податкової, коли інспектор не приймає звітність з-за дрібниць. Доводиться повертатися, все переробляти і знову їхати в організацію.

Крім того, бухгалтеру не доведеться гадати, була прийнята звітність чи сталася якась помилка в системі. Після того, як він вирішив здати звітності електронно, йому прийде квитанція про прийом документів. Це дає можливість підтвердити, що документація була прийнята податкової. Ризик можливих неточностей і помилок майже дорівнює нулю.