драбинаДрабина – це один із найпростіших і звичних для нас інструментів. Вдома, на виробництві чи будівництві часто виникає потреба у її використанні. Здавалося б, що може бути легшим, ніж вибір цього інструменту? Але потенційні покупці часто губляться в різновидах сучасних моделей, їхніх характеристиках та цільових призначеннях. Тому зараз ми розповімо, як потрібно обирати драбину для своїх потреб. Перше, на що варто звернути увагу, – це їхні види.

Основні види

Найпростіший вид драбин – це приставні. У них така назва через те, що для цих моделей потрібна опора. Мабуть, усі знають, який у них вигляд. Такі драбини є на багатьох заміських будинках та дачах. Ними легко користуватись через простоту конструкції. Але за умови робіт із відсутністю опори, таку модель купувати не варто.

Наступний вид – розкладні. Вони складаються із двох приставних. Для неї опора непотрібна. Можна сміливо працювати з такою моделлю посередині приміщення, це дуже зручно під час оздоблення стель, також вона пригодиться в саду, коли потрібно збирати плоди з дерев. Перевагою таких драбин є висока стійкість та надійність. Вам точно не доведеться кликати когось потримати її під час виконання робіт.

Найсучасніший вид – драбини-трансформери. Вони можуть перетворюватись як в приставні, так і в розкладні і навіть у будівельний поміст. Такі моделі зручні у користуванні та зберіганні. Їх можна використовувати при виконанні різних видів робіт.

Ще драбини ділять за призначенням на професійні та побутові. Перші відрізняються масивністю, додатковими елементами та ціною. Існує і поділ за кількістю секцій. Бувають моделі з 1, 2, 3 та 4 секціями.

Головні характеристики драбин

Перший важливий показник – висота моделі. Перед покупкою визначте для себе, яка робоча довжина вам потрібна. Також важливою є ширина сходинок та інші габарити.

Безпека у користуванні драбиною також відіграє важливу роль. Звертайте увагу на її стійкість, товщину матеріалу, пристосування, які захищають від ковзання тощо. Сходинки мають бути достатнього розміру, щоб користувач міг повністю помістити туди ногу. Вони повинні бути із ребристою поверхнею для запобігання ковзання. Каркас має бути стійким, усі його кріплення повинні бути доповнені додатковими ребрами, щоб витримувати навантаження.

Сьогодні найпопулярнішим матеріалом для виготовлення є алюміній. Його перевагами є легкість та водночас міцність. Компактність моделі також має значення. Це важливо для транспортування та зберігання драбини. Тому завжди запитуйте у продавців про розміри у складеному вигляді.

Прислухавшись до усіх цих порад, ви точно придбаєте для себе ідеальну модель.