Будь який автолюбитель розуміє, що заміна автозапчастин є заходом не найприємнішим, але все ж неминучим. Рано чи пізно, незалежно від марки автомобіля, року його випуску і особливостей їзди, доводиться стикатися з необхідністю ремонту транспортного засобу.

Де в такому разі придбати необхідні запчастини? Сьогодні все більше користувачів вважають за краще робити покупки он-лайн. І причиною цього є наступне:

  • Купувати он-лайн практично і зручно;
  • Ціни в мережі нижче, ніж у фірмових магазинах;
  • Надаються різні способи оплати та доставки;
  • Покупці мають можливість порівнювати товари і їх вартість.

Сучасні маркетплейси для автозапчастин

Прикладом успішного маркетплейса є ресурс Avto.Pro, який вже став лідером електронних продаж запчастин для авто. Спочатку ресурс був вузькоспеціалізованим. Сьогодні місією https://avtopro.ua є надання єдиної платформи для представників ринку автозапчастин з метою допомоги їм оптимізувати свої ресурси і збільшити продажі. Продавці деталей, так чи інакше, тісно пов'язані з іншими напрямками бізнесу, які також можуть стати учасниками платформи, що створює єдиний інформаційний простір для взаємодії. Тобто учасниками майданчику можуть стати:

  • Продавці автомобільних запчастин;
  • Страхові компанії;
  • СТО та авторазборки;
  • Фінансові компанії;
  • Служби доставки.

Електронні каталоги як інструмент успішних продаж

Співпраця продавців і програмістів, в процесі розвитку ресурсу Avto.Pro дозволила створити інтуїтивно зрозумілий електронний каталог, де представлена повна інформація про деталі, виробників і компанії з їх продажу.

Всі електронні каталоги створені сьогодні є продовженням паперових, які використовувалися раніше. Електронний каталог, так само як і традиційний, створюється вручну, використовуючи експертну базу виробника. Якість електронного каталогу безпосередньо залежить від ступеня професіоналізму експертів. Електронний каталог є ефективним інструментом для ведення продаж.

Продаж автозапчастин он-лайн: інтернет-магазин або маркетплейс?

Ринок автозапчастин дуже специфічний і про це відомо всім, хто займається продажами деталей. У покупців, в свою чергу, виникає безліч питань при покупці. Одним з головних для них є надання гарантії, сумісності деталі з його автомобілем.

Підтримка інформації про номенклатуру та сумісності запчастин моделям автомобілів є для власників онлай-ресурсів завданням непростим, тому вони часто стикаються з проблемою подачі інформації споживачам. Потрібно зауважити, що без організації такої подачі продажі в Інтернет стануть неможливими.

Вихід тут в тому, щоб взяти участь в електронному каталозі, що дозволить покупцеві приходити до продавців підготовленими і знаючими, що саме їм потрібно.