Відновлювана енергетика в світі починає складати все більш відчутну конкуренцію традиційним способам Зелена енергія в Українівиробництва електроенергії. Тільки протягом одного, 2018 року, потужність «зелених» електрогенеруючих потужностей виросла на 171 ГВт.

Відновлювана енергетика займає більш значне місце на світовому енергоринку. Як приклад, можна навести той факт, що в першому півріччі 2019 року в Німеччині використання поновлюваних джерел енергії дозволило виробити електрики більше, ніж було згенеровано вугільними і атомними станціями. За 6 місяців цього року потужність тільки чотирьох основних сегментів альтернативної енергетики (сонячна, гідро- і вітроенергетика, переробка біомаси) збільшилася на 47,3%. При цьому слід зазначити й інший важливий чинник - удосконалення технологій дозволяє отримати дешевий «зелений» кіловат. На думку аналітичних компаній, собівартість електрики, що виробляється газовими і сонячними електростанціями, зрівняється вже в 2023 році, і це не самий оптимістичний прогноз.

Зелена енергія в Україні: основні переваги

Різкий сплеск інтересу до відновлюваної енергетики припадає на середину 70-х років, коли енергетична криза різко підвищила ціни на традиційні джерела енергії. На їх фоні альтернативна енергетика має цілий ряд переваг:

  • Відкритий доступ до поновлюваних джерел енергії, які мають практично невичерпні запаси, при цьому сама енергія, що використовується - повністю безкоштовна.
  • Технології, які застосовуються у відновлюваній енергетиці - екологічно безпечні і дозволяють скоротити обсяги викиду вуглекислого газу, це - безвідходні процеси, які не потребують утилізації залишків переробки.
  • Встановлений державою зелений тариф «прив'язаний» до курсу євро, тому прибуток виробника надійно захищений від інфляції і нестабільності курсу гривні.

Зелена енергія в Україні має ще й ту перевагу, що держава законодавчо закріпила за собою обов'язки не просто в повному обсязі викуповувати вироблену електроенергію, а й робить це за завищеними (стимулюючими) цінами. Інвестування у відновлювану енергетику за рівнем прибутковості перевершує традиційні вкладення в нерухомість або банківський депозит. Вкладення в альтернативну енергетику - це ще й усвідомлення відповідальності перед новими покоління, внесок в покращення екологічної ситуації та боротьбу з парниковим ефектом.

Промислові сонячні електростанції від компанії Авенстон - ваш шанс особисто відчути всі переваги альтернативної енергетики!