Унітаз — базова сантехніка в санвузлі кожного будинку. Він купується не на один рік, тому при виборі унітазу перед купівлею https://mamadecor.ua/everything-for-toilet-bowls потрібно звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, а й на функціональні характеристики: матеріал виготовлення, спосіб установки і кріплення, вигляд чаші, систему змиву, конструкцію бачка, каналізаційний випуск і підведення води, тип кришки, особливості конструкції, і додаткові функції.

Матеріал виготовлення.

Унітази виготовляються з наступних матеріалів:

  • Санфаянс
  • Фарфор
  • Сталь
  • Чавун
  • Штучний камінь
  • Пластик

Кожен матеріал має свої позитивні і негативні характеристики.

Санфаянс — дешевий і поширений вид кераміки. Вироби з фаянсу широко представлені в магазинах сантехніки і користуються попитом через свою невисоку вартість.

Але мають свої недоліки. Головний з них — швидка стертість емалі, що призводить до поступового руйнування кераміки і протікання. Крім того, санфаянс — досить пористий матеріал, в нього легко проникають запахи і бруд.

Але, незважаючи на свою невисоку міцність, унітаз з санфаянса прослужить в середньому 10-15 років.

Фарфор — міцний і довговічний матеріал. Не такий пористий, як фаянс, тому більш гігієнічний і простий у догляді.

Вироби з порцеляни при правильному догляді прослужать не один десяток років. Зовні нагадують вироби з фаянсу, але коштують дорожче. Однак при покупці варто бути уважним, через схожий зовнішній вигляд, вам можуть продати санфаянс за ціною порцеляни.

Сталь — дуже міцний матеріал. Сталеві унітази прослужать довгий час і при нескладному догляді не втратять свій первісний зовнішній вигляд. Нержавіюча сталь — гладка, не вбирає вологу і забруднення.

Мінус у сталевих моделей тільки один — ціна, яка перевищує навіть вироби з порцеляни.

Чавун — досить рідко зустрічається в сучасних магазинах сантехніки. Вироби з цього матеріалу громіздкі, важкі і досить крихкі.

Але є і позитивні характеристики — стійкість до корозії і іржі.

Штучний камінь — володіє підвищеною гігієнічністю, завдяки відшліфованій гладкій поверхні. Унітази зі штучного каменю не продаються в магазинах сантехніки через свою високу ціну, вони виготовляються на замовлення і в одиничному екземплярі.

Пластик або акрил — легкий, але зовсім не міцний матеріал. Він простий в установці і найчастіше купується для дачних ділянок.

Спосіб установки і тип кріплення.

Спосіб установки унітазу слід вибирати, виходячи з планування і площі санвузла.

Підлоговий-класичний спосіб установки і до сих залишається найпопулярнішим. У комплект підлогового унітазу входять анкерні болти і притискні гайки, які надійно фіксують унітаз до підлоги. Підлогові моделі прості в установці і доступні за ціною.

Бувають компактні моделі і унітази типу моноблок. Компактний тип конструкції більш кращий, так як при несправності можна замінити тільки конкретну деталь.

Моноблок — єдина конструкція, поєднаний корпус і зливний бачок. При несправності доведеться міняти весь унітаз, тому такі моделі трохи дешевше.

Приставний — схожий по конструкції з підлоговим типом кріплення, але візуально відрізняється. У приставних моделей більш масивна задня частина, щільно прилягає до стіни. Бачок у приставних унітазів може бути вмонтований в стіну або мати класичне кріплення.

Мінус такого типу — його громіздкість, у ванну кімнату невеликих розмірів він може не поміститися.

Підвісний — компактний і практичний тип унітазів. Виглядають такі моделі стильно і сучасно, але монтаж має деяку складність, через вбудованої в стіну системи інсталяції. Підвісні унітази володіють хорошою звукоізоляцією, завдяки захованій системі комунікацій. Але якщо статися поломка інсталяції, виправити її буде досить складно, і ремонт точно доведеться переробляти, тому що при покупці такої моделі слід звернути пильну увагу на якість інсталяції.

Вид чаші.

Унітази бувають з трьома варіантами форми чаші:

Воронкоподібна — найпопулярніша форма. Злив у таких моделей знаходиться строго по центру, тому при змиві поверхню унітазу ретельно і швидко очищається, навіть без використання йоржика.

Але вартість таких моделей трохи вище інших.

Тарілчаста — самий бюджетний варіант чаші, але низька ціна — єдиний його плюс. Отвір змиву в тарілчастій чаші трохи зміщено вперед. Щоб добре промити унітаз потрібна велика кількість води і солідний напір, до того ж при змиві виникають бризки, що теж мало приємно.

Козиркова — порівняно нова форма чаші, в якій перед зливом знаходиться не поглиблення, а козирок, виступ. Така будова забезпечує швидке і ретельне очищення поверхні унітазу навіть невеликою кількістю води.

Система змиву.

Всі моделі унітазів можуть бути оснащені двома різними системами змиву:

Прямий змив — вода має пряму траєкторію потоку по стінці чаші до змиву. Це класичний змив, який має більше недоліків, ніж переваг.

Серед переваг — потужний натиск води, який швидко очищає поверхню унітазу, але тільки в центрі чаші. Це ж є і його недоліком. Очищення відбувається переважно в центральній частині чаші, внутрішні поверхні і далека стінка практично не омиваються, в результаті чого доводиться користуватися додатково йоржиком.

Круговий змив — або зворотний круговий змив. У цій системі вода тече не по прямій траєкторії, а по кільцю по всій площі чаші. Круговий змив працює практично безшумно і рівномірно очищає всю внутрішню поверхню туалету.

Недолік такої системи тільки один — висока ціна.

Конструкція змивного бачка.

Конструкція змивного бачка залежить від конструкції зливу.

Звичайний злив — оснащений однією кнопкою, при натисканні на яку виливається завжди певну кількість води.

Злив з різною швидкістю — обладнаний двома кнопками змиву, які змивають малим об'ємом води і більшим. Такий змив істотно економить воду. Перемикання між швидкостями відбувається за рахунок більш тривалого утримання кнопки.

Автоматичний злив — спускає воду самостійно, після кожного використання унітазу, без натискання кнопок і участі людини.

Каналізаційний випуск і підведення води.

Система стоку унітазу вибирається в залежності від типу каналізаційної системи в будинку. Виділяють три типи каналізаційного випуску:

Вертикальний випуск — встановлюється в приміщеннях, в яких каналізаційна труба йде в підлогу. Такий злив характерний для саморобних каналізаційних систем в приватних будинках і дачних селищах. У квартирах така система не поширена.

Горизонтальний випуск — каналізаційна труба виводитися зі стіни. Така система поширена в основному в квартирах.

Косий випуск-зустрічається в будинках радянської споруди. Каналізаційна труба знаходиться близько до поверхні підлоги під ухилом.

Підведення води може бути двох типів: нижній і бічний.

Нижній підвід води відрізняється безшумним наповненням бачка і приховує більшість шлангів і комунікацій.

Моделі унітазів з бічним підведенням коштують дешевше, але труби приховати буде складно і рівень шуму при наборі води набагато вище.

Вартість унітазу.

Всі унітази по ціновій категорії діляться на три класи:

  1. Бюджетний;
  2. Середньою ціною категорії;
  3. Люкс.

Бюджетні моделі — це в основному унітази вітчизняних виробників, що випускаються великими партіями. Серед них не обов'язково всі моделі низької якості, просто транспортні витрати на доставку вітчизняної продукції значно нижча. Також до бюджетних моделей можна віднести унітази китайського виробництва.

В середню цінову категорію входять унітази виробництва Чехії, Фінляндії та Польщі.

А найдорожча Сантехніка класу люкс імпортується з Німеччини, Швеції та Австрії.

Звичайно, вартість сантехніки залежить не тільки від країни виробника.

Ціна унітазу розраховується, виходячи з багатьох факторів: матеріалу виготовлення, типу установки, виду чаші, виробника деталей і комплектуючих, наявність додаткових функцій і аксесуарів.

На вартість унітазу впливає ще й місце його продажу, так як до собівартості моделі додаються мита, оренда магазину та інші фактори. Тому максимально вигідно купувати унітази в інтернет-магазинах, наприклад у МамаДекор.