Шкільний кабінет біології — місце, де учні вперше знайомляться з цією наукою та надалі продовжують її опанування. Саме тут вони починають розуміти не лише перебіг біологічних процесів і дію природних законів, а й себе та свій організм як частину навколишнього середовища.

Звісно ж, щоб навчання відбувалося максимально ефективно, кабінет повинен бути укомплектований відповідними демонстраційними матеріалами для наочного підкріплення теми, лабораторним обладнанням, комп’ютерною технікою тощо.

Сучасне навчальне обладнання для кабінету біології можна придбати у спеціалізованих постачальників товарів для школи (приклад — за цим лінком https://b-pro.com.ua/katalog/biologiya). Повний перелік навчальних засобів, які можуть знадобитися вчителю, досить обширний. Тож пропонуємо вам ознайомитися заздалегідь хоча б з основною їх класифікацією. Бажаєте дізнатися більше, на які категорії можна умовно поділити все обладнання кабінету біології? Читайте далі.

Сучасне обладнання кабінету біології

Щоб належним чином оснастити шкільний кабінет біології, потрібно розуміти: яке обладнання знадобиться для повноцінного проведення занять згідно з навчальним планом. Це можуть бути наступні навчальні засоби:

  • Навчальне обладнання кабінету біології: моделі й аплікації, об'ємні муляжі. Такі допоміжні засоби надзвичайно корисні при вивченні будови скелету людини чи тварини, розташування внутрішніх органів, будови рослинної й тваринної клітин тощо.
  • Дидактичні матеріали з біології: роздаткові колекції, гербарії, моделі, аплікації, ілюстрації.
  • Обладнання для лабораторних. Це може бути як посуд для проведення дослідів (колби, склянки, скельця, піпетки) чи спеціальні прилади (прилад для виявлення дихального газообміну рослин, прилад для демонстрації водних властивостей ґрунту), так і додаткові допоміжні засоби (рулетка, мірний шнур, сухе паливо, респіратор, захисні окуляри).
  • Мікроскопи й набори мікропрепаратів. Сюди ж можна віднести й набори інструментів для препарування, без яких проведення дослідів буде неможливим.
  • Цифрові вимірювальні комплекси з відповідною кількістю датчиків. Це можуть бути такі портативні датчики Vernier: pH, тиску, освітленості, вологості, ультрафіолетового випромінювання, температури, дихання тощо. 
  • Стенди в кабінет біології, інформаційні таблиці, схеми й інші друковані матеріали.

Чи обов'язковими є стенди в кабінеті біології            

Обираючи сучасні навчальні засоби й техніку для оснащення навчального приміщення, часто забувають про стенди для кабінету біології.

Стенди з біології можуть бути:

1. З загальною інформацією: правила поведінки в приміщеннях для лабораторних, портрети видатних вчених-біологів тощо.

2. Тематичні: ілюстрації та інформаційні плакати за окремими темами («Зоологія», «Ботаніка», «Біологія людини» — за категоріями «Будова шкіри», «Будова дихальної системи», «Скелет людини» та ін.).

Навіщо вони потрібні для оформлення кабінету біології в новій українській школі, особливо — якщо сьогодні учні мають доступ до мультимедійних навчальних засобів?

  • По-перше, інформація, розміщена на стіні навчального приміщення, постійно знаходиться перед очима. Забувши щось важливе, школяр може просто глянути на ілюстрацію з плакату, не витрачаючи час на пошуки цієї інформації (не важливо, в друкованому підручнику чи в сучасному планшеті).
  • По-друге, існують беззаперечні докази, що найкращий результат від навчання досягається саме тоді, коли у навчальному процесі комбінуються сучасні та традиційні навчальні засоби.

 

 Трапляється, що в намаганні якомога краще облаштувати шкільний кабінет, вчителі починають «прикрашати» стіни навчального приміщення плакатами, що не мають стосунку до затвердженої програми, чи облаштовувати куточки «живої природи». Тут головне не перестаратися: все наявне в кабінеті обладнання повинно бути, в першу чергу, функціональним і використовуватися за призначенням.

Способи обладнання шкільного кабінету біології

Придбати будь-які навчальні засоби для кабінету біології можна в спеціалізованих інтернет-магазинах. Це дуже зручно в рамках комплексного оснащення навчальних закладів, або якщо просто виникла потреба докупити декілька колекцій чи моделей.

Найбільш оптимальним варіантом є укомплектування кабінету (або й цілої школи) під ключ одним постачальником. Це дозволяє отримати вигідні умови на придбання навчального обладнання, увесь спектр сервісних та інших пост-продажних послуг, у тому числі — кваліфіковану методичну підтримку.

Та головне, що оснащення кабінету біології — це швидко та просто, якщо правильно обрати постачальника товарів для школи. Цікаво дізнатися більше? Чекаємо ваших дзвінків за телефоном (044) 353-33-77!