Кіберспорт постраждав від карантину куди менше звичайного спорту. Так, перестали проводитися LAN-турніри, але їх місце відразу зайняли онлайн-змагання, тому глядачі майже не помітили різниці. У деяких дисциплінах, в першу чергу в Dota 2, турнірів й зовсім стало так багато, що деякі глядачі почали скаржитися на втому від нескінченної низки ігор.

Проте за лаштунками є проблеми – наприклад, падіння доходів від спонсорів, отже деякі організації урізали зарплати гравцям і затягли паски тугіше. Тому цікаво, як справи у компаній та організацій з України; і схоже, що все в порядку – коронавірус навіть відкрив перед деким нові горизонти.

Natus Vincere Dota 2

На жаль, цього не скажеш про Dota-підрозділ провідної української організації: у нього все так само, як і останніми роками. Тобто, після чергового оновлення складу, команда почала набувати, і видала непоганий відрізок гри, але потім знову пішли невдачі.

У лізі ESL One Los Angeles 2020 команда залишилась на останньому місці, вигравши 5 карт з 17. У WePlay! Pushka League результат виявився кращим: не без зусиль вдалося вийти в плей-офф, але там пішли дві поразки без єдиної виграної карти. Як результат – 7-8 місце з 14 учасників. Вихід у фінал Gamers Without Borders 2020 враження не дуже скрасив – все ж турнір благодійний, тому команди не показували на ньому всю силу.

Незабаром свого місця позбувся Семен «CemaTheSlayeR» Кривуля – він провів у складі трохи більше трьох місяців. Йому на заміну прийшов Віталій «so bad» Ошманкевич, але гра так і не покращилась, в результаті він був кікнутий й зовсім через місяць. Разом з ним склад покинув мідер Ідан «MagicaL» Варданян, за мірками Na`Vi Dota2 практично ветеран – він грав у команді з вересня 2018 року. Замість них прийшли Олександр «Immersion» Хмелевський – він став капітаном, і молодий гравець Микита «young G» Бочко. Новий склад поки що не бере участі в офіційних іграх – йому знову доведеться зігратися, а терпіння фанатів, скоріш за все, піддасться черговій перевірці.

Natus Vincere CS

Команда з Counter-Strike виглядає не краще: ніяких змін у складі, вони й не потрібні – виходить не все і не завжди, але гра та результати зазвичай викликають позитивні емоції. Спочатку був виграний IEM Masters XIV, а отже в скарбничку команди вирушили $250 000.

На наступних великих турнірах, що проходили вже онлайн, Na`Vi особливо облюбували 4 місце – воно було зайнято майже на всіх. До активу варто занести перемоги на Gamers Without Borders і останньому турнірі перед перервою – WePlay! Clutch Island. Поки що схоже, ніби команда добре готова і здатна боротись за вищі місця.

WePlay!

Для цього турнірного організатора місяці карантину видались насиченими. З великим успіхом пройшов перший сезон WePlay! Pushka League – багато хто відмічав креативність студії й організацію турніру в цілому, а на серпень заплановано другий сезон Pushka League. Також студія провела благодійний турнір WeSave! Charity Play.

З CS:GO вдалося успішно провести WePlay! Clutch Island. Ще студія включилась у нову дисципліну – Valorant, з нього на середину липня заплановано турнір WePlay! Invitational, що входить до Ignition Series, під керівництвом безпосередньо розробників гри, Riot Games. Студія зробила великий крок до того, аби домогтися визнання в цій дисципліні, яка може стати однією з провідних на багато років вперед.

Таким чином, WePlay! продовжує зміцнювати свої позиції, карантин їй зовсім не завадив – можливо, навіть допоміг.

Заявка Києва на The International 2021

Ще однією підбадьорюючою новиною для українського кіберспорту стала подача Києвом заявки на проведення головного турніру по Dota 2. Це свідчить, що влада обізнана в поточних питаннях кіберспорту і зацікавлена в його популяризації в Україні. Якщо чемпіонат світу з Dota 2 і справді вдасться привезти до Києва – нехай навіть і не наступного року, це стане важливим кроком до популяризації кіберспорту в Україні.