Захистити проводку від негативних впливів дозволяють спеціальні кабельні системи. Одним з найбільш надійних рішень є металевий рукав. Він виконується з оцинкованої або нержавіючої сталі, при цьому залишається досить гнучким. Якщо цікавлять деталі —переходите на сайт Amperok.

Як вибрати металлорукав для кабелю

Виробники використовують різні матеріали. Можна купити металлорукав для кабелю з двох видів стали:

  • Оцинкована. Вироби з неї служать до 25 років, добре переносять механічні навантаження і тиск, витримують перепади температур, відрізняються невисокою електропровідністю.
  • Нержавіюча. Металорукав для прокладки кабелю з цієї сталі може прослужити до 50 років. Відрізняється пластичністю, здатністю до деформації, міцністю до ударних навантажень, підвищеною корозійної стійкістю, здатністю переносити вплив кислих і органічних середовищ. До того ж нержавіюча сталь добре себе показує при температурних перепадах.

Враховуйте особливості конструкції. Бажано металорукав для кабелю купити з протяжкою. В цьому випадку набагато простіше проводити роботи. Такі екземпляри вдасться знайти в інтернет-магазині Amperok. Заодно можна замовити на сайті кабель для проводки.

Оцинковані металеві рукава іноді ущільнюють бавовняною ниткою, що підвищує стійкість до ультрафіолету і вертикальних бризок. Щоправда, таке доповнення знижує стійкість до високих температур. Також виробники використовують вологозахист з ПВХ, що забезпечує герметичність і поліпшує здатність переносити нагрівання.

Наступний важливий момент — ступінь навантаження, яку витримує металевий рукав. Чим вище, тим дорожче обійдеться виріб. Тому потрібно брати до уваги умови експлуатації. У продажу представлені такі типи продукції:

  • Легкі. Гнучкий металевий рукав для кабелю з малою механічною стійкістю. Такий виріб не повинен піддаватися тиску. Підійде для відкритої проводки, монтажу над підвісною стелею, установки під гіпсокартонні плити.
  • Важкі. Мають середні характеристики міцності. Підходять для прихованої проводки. Монтувати такий рукав можна у бетонну стяжку, під штукатурку. Допускається зовнішнє застосування — установка в грунт.
  • Надважкі. Підходять для прихованої проводки в місцях з підвищеною прохідністю: на комерційних, громадських, виробничих об'єктах.

Випускаються металеві рукава з внутрішнім перетином у формі кола й еліпса. Другий варіант підходить для телекомунікацій.