Неважко помітити, що в даний час все більше галузей та професій проходять процес автоматизації. Зі збільшенням можливостей комп’ютерів, автоматизація також набуває нових обличь, одним з яких є BAS бухгалтерія. У компаніях, як правило, більшість видів діяльності, що виконуються бухгалтерами, є рутинною діяльністю, яку легко виконає комп’ютер. Також немає необхідності використовувати людський фактор, наприклад, для читання та переписування рахунків, оскільки наразі рахунки надсилаються електронною поштою.

Аналіз діяльності компаній показує, що в деяких з них навіть 80-99% роботи може бути автоматизовано. Зазвичай це звичайні дії, що виконуються майже за однаковими документами.

До цих пір автоматизація бухгалтерських процесів - від виписки рахунків-фактур або прийому витратних документів до їх оприбуткування була сферою діяльності великих компаній, оскільки системи цього типу були дорогими. В даний час ця тенденція набуває все більшої популярності, оскільки перші послуги цього типу починають бути доступними - також з точки зору фінансових можливостей - для середніх та малих компаній.

Прикладом може служити програма 1С:Підприємство 8, яка кілька років тому запустила модуль бухгалтерського обліку як для книг доходів і витрат, що використовуються в малих компаніях, так і для комерційних книг, що використовуються у великих компаніях. За розумною ціною підприємець отримує пакет, який охоплює весь бізнес компанії.

Що автоматизує 1С:Підприємство 8?

По-перше, рахунки-фактури, виставлені працівниками, проводяться автоматично, одразу після їх виписки. По-друге, програма дозволяє вводити документи про витрати за встановленими зразками, наприклад, дозволяючи вводити придбання транспортного засобу, основних засобів, придбання обладнання чи комерційних матеріалів. Людина, яка самостійно вводить витрати, вибирає схему бухгалтерського обліку, завдяки якій програма знає, як забронювати даний рахунок.

Щомісяця програма автоматично розраховує амортизацію та резервує її. Подібним чином, кожного місяця та наступних років програма займається витратами, що виникають внаслідок нарахувань. Програма автоматично відраховує авансові платежі та податки, інформує вас про майбутні завдання з бухгалтерського обліку/управління персоналом. І нарешті, автоматично заповнює податкові декларації, дозволяючи вам надсилати їх безпосередньо до відповідного офісу.