Комбіноване прибирання не забезпечує низький рівень забруднення зерна. Забруднення - це велика частка непотрібної маси, яка забруднює транспортні засоби та збільшує споживання енергії в процесі сушіння. При очищенні використовуються фізичні характеристики зерна, щоб відрізнити його від домішок. До цих характеристик відносяться:
- геометричні та аеродинамічні відмінності;
- щільність;
- властивості поверхні;
- електростатичні властивості;
- колір.

Найбільш поширеними робочими вузлами очисних споруд є:
- сита;
- пневматичні сепаратори (розподільники);
- трієри.
Компанія «ЛАЙФБУД» здійснює продаж, доставку та монтаж обладнання для обробки та зберігання зерна. На сайті компанії
https://life-bud.com.ua/ru/oborudovaniye/zernoochisnyie-mashinyi/ можна придбати якісні зерноочисні машини. Метою процесу очищення зерна є отримання максимально чистого основного матеріалу після видалення з суміші всіх видів домішок.

Види домішок

Зерно, яке надходить з комбайна, насправді не є однорідним матеріалом. Крім зерна основного сорту, він також містить різні домішки. Їх можна розділити на корисні й марні:
- корисними забруднювачами є: худі зерна, недорозвинені (просіювання через сито з розміром осередків 1,6×2,5 мм), зерна що проросли, плісняві, гнилі, механічно пошкоджені більш ніж наполовину та пошкоджені шкідниками, а також зерна, потемнілі з-за неправильного зберігання або згоряння при сушінні й зерна іншого типу;
- некорисне забруднення - це будь-яке мінеральне забруднення, таке як пісок, грудочки землі, дрібні камені, осколки скла та металеві деталі, а також органічне забруднення, наприклад, частинки соломи, стебла, полова, лушпиння і т.д.

Види зерноочисного обладнання

Як правило, для зернових культур використовують пневматичні, сито-пневматичні пристрої, оснащені трієрами. Ці пристрої можуть бути мобільними або стаціонарними.

Пневматичні сепаратори

Використовують різницю в аеродинамічних властивостях та щільності між зерном та домішками. Наявність забруднюючих речовин в подальших технологічних процесах підготовки зерна до зберігання впливає, серед іншого, на надмірне забруднення транспортних пристроїв або сушильної камери. Крім того, це значно знижує ефективність процесу сушіння, а також збільшує його вартість через ефект сушки додаткової маси.

Сито-пневматичні очищувачі

Це очисні та сортувальні пристрої, призначені для індивідуальних господарств. Відрізняється малою вагою, простотою в експлуатації та простою конструкцією. Спільною особливістю очищувача є використання набору сіток та повітряного потоку для очищення. Зазвичай зерно, очищене за допомогою цього обладнання, призначене для вживання, а не для посіву.