Свідоцтво про народження є незамінним документом, який потрібно дбайливо зберігати. Але можуть виникнути різні ситуації, коли свідоцтво про народження втрачено. На цей випадок передбачено можливість видачі повторного свідоцтва. Що робити батькам і куди їм звертатися, якщо втрачено свідоцтво про народження дитини?

Компанія ABC Center надає послугу відновлення свідоцтва про народження. Все про відновлення свідоцтва про народження читайте на сайті abc-lviv.com.ua!

Як відновити свідоцтво про народження дитини?

Якщо ви втратили свідоцтво про народження неповнолітньої дитини, його необхідно терміново відновлювати. У такому разі варто звернутися за допомогою до компанії ABC Center. Процедура відновлення не триватиме багато часу.

Для поновлення документа батькові чи матері дитини необхідно з документом, що засвідчує особу, звернутися до РАГСу, де було отримано свідоцтво про народження дитини, написати заяву та в цей же день отримати документ. У заяві слід зазначити причину, через яку необхідний новий документ: втрата свідоцтва, псування тощо. Зверніть увагу, що для отримання повторного свідоцтва необхідно сплатити держмито.

У випадку, якщо ви проживаєте в іншому місті, можна надіслати заяву звичайним поштовим зв'язком на адресу РАГСу, де дитина була зареєстрована. Свідоцтво надішлють у РАГС того міста, де ви живете в даний час, і ви зможете його отримати, пред'явивши оригінал документа, що засвідчує особу, і сплативши держмито.

Заяву можна надіслати й електронною поштою, тоді справа йтиме швидше.

Навіщо дорослій людині потрібно мати свідоцтво про народження?

Свідоцтво про народження – документ, який обов'язково має бути у кожного громадянина України. Свідоцтво буде необхідно не тільки до моменту отримання паспорта, багато юридичних угод вимагають наявності цього паперу протягом усього життя громадянина. Наприклад, дорослій людині свідоцтво про народження може знадобитися, коли вкрадено або втрачено паспорт. У цьому випадку воно допоможе підтвердити особу заявника. Також цей документ потрібно пред'явити у разі набуття спадщини для підтвердження факту родинних зв'язків.

Відновлення свідоцтва про народження дорослою людиною

Відновити свідоцтво про народження дорослої людини досить легко. Якщо ви живете в тому самому місті, де народилися, достатньо звернутися до РАГСу, в якому вас реєстрували батьки. Там ви напишете заяву про видачу нового документа, заплатите держмито і протягом кількох хвилин отримаєте потрібний папір.

Якщо ви живете в іншому місті, і можливості з'їздити до міста вашого народження у вас немає, тоді, як і у разі отримання повторного свідоцтва про народження неповнолітньої дитини, можна надіслати заяву поштовим зв'язком або електронною поштою.