Струни – найважливіша частина будь-якої гітари. Правильно підібрані струни є запорукою якісного звуковидобування та зручності при грі на інструменті. Однак, приходячи до будь-якого музичного магазину, ми бачимо величезну різноманітність струн з різним розміром, ціною та складом. У чому різниця? Як купити струни, які вам потрібні?

Перше, що ви повинні знати при виборі струн для електрогітари - жанр, в якому ви гратимете і зразкову частоту занять або виступів. Якщо ці вихідні дані вам відомі, то основними критеріями вибору струн будуть такі показники, як:

  • Калібр,
  • Матеріал,
  • Покриття струн.

Калібр

Коли ми беремо в руки упаковку зі струнами або розглядаємо їхню картинку в інтернеті, то перше (звичайно, після дизайну самої упаковки), що впадає в око – набір символів, які мають найрізноманітніші комбінації букв та цифр. Цей «шифр» є розмір або калібр струн, який відповідає за товщину струни і простоту її затиску при грі.

Найголовніше, що вам потрібно знати про калібр струн - чим менше його чисельне значення, тим тонше струна і, тим простіше її затискати. Але тонкі, як і товсті, струни мають свої мінуси. Наприклад, звучання таких струн менш щільне, тихе, інколи ж його порушують сторонні шуми, які струни можуть видавати згодом.

Матеріал

Другим найважливішим компонентом при виборі струн для електрогітар є їх матеріал. Струни, виготовлені з різних матеріалів, не тільки звучать по-різному, а й відчуваються по-різному, що важливо для комфорту самого гітариста. Найпопулярніші матеріали для струн:

Нержавіюча сталь – найміцніші та найдовговічніші струни. З цими струнами ви можете грати з максимально агресивною подачею та не боятися, що вони не витримають навантаження. Вони мають яскраве, імпульсивне звучання. На дотик вони досить жорсткі, що підійде не всім. За рахунок своєї жорсткості, вони зношують не лише пальці музиканта, а й (при грі на них роками) лад самої гітари.

Нікельовані струни є найпоширенішим видом струн для електрогітар. Це та сама нержавіюча сталь, з домішкою або легким покриттям з нікелю. Ці струни видають дуже чистий та насичений звук, а також трохи менше травмують пальці.

Чистий нікель. Струни з цього матеріалу звучать глибше, із явними низькими частотами. Такі струни підходять для джазових композицій та спокійних мелодій.

Покриття струн

Крім самого матеріалу струн, варто враховувати такий важливий фактор, як їх покриття. Сучасні виробники люблять використовувати різні полімерні покриття, щоб струни були довговічніші, менше піддавалися зовнішнім впливам і мінімально травмували пальці музиканта.