Що робити, якщо каталізатор несправний? Такі питання найчастіше ставлять власники автомобілів із великим пробігом. А іноді із середнім пробігом. Різко автовласник зауважує зниження динаміки автомобіля, збільшення витрати палива. Далі за класикою: діагностика та її результат у вигляді несправного каталізатора. І тут починається найцікавіше.

Варіанти ремонту каталізатора

Підбір виду ремонту каталізатора залежить від бюджету та переваг. Автовласнику на вибір надається кілька варіантів.

Ремонт каталізатора у дилера

Гарний сервіс, усміхнений персонал, згоду на ремонт та цінник, на який ви могли навіть не розраховувати. Дилер погодиться замінити каталізатор, вибрати відповідну деталь. Але будьте готові, що вартість роботи може бути приголомшливою – від кількох тисяч гривень для вітчизняних автомобілів до кількох десятків для авто класу люкс. На вартість впливає абсолютно все: марка автомобіля та його технічні особливості, якість деталі, металу, з якого вона виготовлена. Каталізатор може виготовлятися як з недорого металу, так і дуже дорогого. Наприклад, платини. При цьому "фішка" дилера в тому, що він ніколи не фіксує ціни. Вона може зрости в половину, а то й удвічі. За “узгодженням сторін”, очевидно. Після проведеного ремонту автомобіль повернеться до своїх колишніх характеристик.

Можна піти обхідним шляхом і звернутися не до дилера, а до спеціалізованого СТО. Наприклад, https://glushnik-service.com.ua/remont-katalizatora/. У такому випадку робота обійдеться дешевше, але якість залишиться на тому ж рівні, що й у дилера.

Видалення каталізатора

Після того, як багато автовласників чують цінник за роботу дилера, вони часто вирішують звернутися в гаражне СТО або звичайне СТО, яких у Києві величезна кількість. Там найчастіше пропонують радикальний, дешевий і найдоступніший спосіб – видалення каталізатора. Процес досить простий, каталізатор вирізається і все. Однак такий спосіб не підходить для Євро-4 та Євро-5, тому що для них необхідно перепрошувати електронний блок управління. Зробити це складно, а часом неможливо. В інших випадках можна видалити каталізатор, встановивши додатково обманку.

Заміна каталізатора на полум'ягасник

І гаражні, і більші СТО можуть пропонувати таку послугу. У ній є плюси та мінуси. Насамперед, це вартість. За 4-5 тисяч гривень можна повністю виконати роботу. Вона полягає у вирізанні несправного каталізатора та встановлення замість нього труби такого ж діаметра, в якій робиться перфорація. Решта простору заповнюється негорючим матеріалом.

Плюс такого способу ще й у тому, що можна використовувати 92 бензин, підвищиться динаміка двигуна, а сам пламегасник пропрацює багато років. До мінусів можна віднести гучне звучання автомобіля, ризик поломки вихлопної системи через підвищену температуру і невідповідність вихлопу необхідним характеристикам.

Заміна на універсальний каталізатор

Дорожнеча послуги та самої деталі привели автовласників до необхідності вибирати альтернативні варіанти. Одним із таких є установка універсального каталізатора. Такий варіант обійдеться дешевше та простіше у всіх аспектах. Вибір деталі ґрунтується на об'ємі двигуна. А її встановлення вимагає лише наявність болгарки та зварювального апарату для вварювання нового каталізатора. При цьому не потрібна перепрошивка електронного блоку керування автомобілем. Якщо універсальний каталізатор підібрано та встановлено правильно, автомобіль буде працювати у штатному режимі.

Ми розглянули різні способи заміни та ремонту каталізатора. Який із них обрати – питання суб'єктивне. Головне, довіряти роботу фахівцям, які здатні зробити її якісно.