Кожна людина, яка ще тільки обмірковує, як побудувати свій будинок, стикається з актуальною проблемою – це стосується вибору виду проекту: типовий чи індивідуальний. Перший варіант є готовим рішення багаторазового використання. Індивідуальний вид розробляється під конкретні запити замовника та особливості певної місцевості.

Індивідуальний проект будинку розробить для вас ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ КИЇВАВІАПРОЕКТ!

Відмінні риси типового проекту

Навіть якщо Ваші вимоги до проекту порівняно «завищені» не варто одразу відкидати готові рішення. Просте їх вивчення – вже позитивний досвід, у яких можна знайти чимало корисностей. І вони теж мають свої переваги:

  • вони розроблені з урахуванням максимально ефективного використання площі об'єкта;
  • багато разів використовувалися і на підставі експлуатаційного досвіду в проект вносилися покращувальні редагування;
  • вказано конкретну вартість, яка в порівнянні з індивідуальним рішенням відрізняється демократичністю;
  • економія часу, адже розробка індивідуального проекту триває тривалий період.

Однак поряд з перевагами є і «темна сторона». Щоб підібрати вдалий типовий проект «під себе», їх доведеться переглянути безліч. Причина – типові рішення мають власні недоліки:

  • готовий проект може не повною мірою радити особливостям ландшафту та іншим параметрам ділянки, яка призначена під забудову;
  • зовнішній вигляд будинку, побудованого за типовою документацією, здебільшого пересічний та простий – не є унікальним;
  • відсутня можливість внести кардинальні зміни.

Існує стійка думка, що готовий проект – оптимальне рішення для невеликої родини із середнім статком. Це дійсно так. Однак, незважаючи на обмеженість бюджету, не заощаджуйте на консультації спеціаліста. Обговоріть з ним – чи повністю проект відповідає вихідним умовам Вашої ділянки, що можна змінити та покращити без критичних наслідків. З великою ймовірністю це вбереже Вас від подальших помилок.

Особливості індивідуального вирішення

Замовник отримує проект будинку, в якому відразу враховано всі його вимоги та характеристики земельної ділянки, призначеної для забудови. Індивідуальне проектування дозволяє реалізувати різні, навіть власні архітектурні ідеї, що дозволяє отримати будинок або котедж з унікальним і ефектним зовнішнім виглядом.

До розробки проекту будинку потрібно підійти з усією відповідальністю та заздалегідь продумати всі архітектурні та технологічні рішення.