Вибір приладів для домашнього освітлення на перший погляд виглядає справою нехитрою. Але не все так просто. Купуючи лампи у компанії Elektro-EuroStandart, потрібно насамперед відштовхуватися від розмірів того приміщення, яке вони будуть висвітлювати. Тьмяне світло або занадто яскраве світіння не кращим чином впливають на зір.

Особливу увагу потрібно приділити відповідності потужності самої лампочки і потужності світильника або люстри, які вкручені лампочки будуть. Справа ось в чому. На кожному електричному патроні вказана максимальна потужність використовуваної лампи. При перевищенні цієї величини патрон почне перегріватися. Добре якщо з часом він просто зруйнується. Якщо ж поруч знаходяться займисті предмети, то недалеко і до пожежі.

Незважаючи, що дверні дзвінки недорого, освітлювальні прилади пропонуються у великому асортименті, лампи накалювання сьогодні є досить популярними. Звичайно, це можна пояснити їх дешевизною. Але за цим криється їх вкрай низька ефективність.

Всі помічали, що лампи накалювання дуже сильно нагріваються. З усієї електричної енергії, яку споживає така лампа на освітлення витрачається не більше 5%. Вся інша енергія перетворюється в тепло.

Лампи накалювання рекомендується застосовувати в тих місцях, де відбувається їх часте включення-відключення. Справа в тому, що при багаторазових включеннях відбувається швидке перегорання будь-яких джерел світла, але проста лампочка має невелику ціну, і її можна замінити без особливого збитку для сімейного бюджету.

Устрій і особливості галогенних ламп

Такий освітлювальний прилад принципово схожий зі звичайною лампою накалювання: скляна колба з розміщеною всередині спіраллю. Але щоб збільшити ККД лампочки потрібно нагріти спіраль до більш високої температури. Такий підхід у звичайній лампі привів би до швидкого перегорання спіралі.

Щоб уникнути цього, в колбу додають пари хімічно інертних газів — йоду або брому. Ці речовини таблиці Менделєєва відносяться до групи галогенів. Звідси і така назва цих ламп.

 

Треба пам'ятати, що при укрученні галогенною лампи не можна брати її за колбу голими руками. Жирові відкладення з рук в подальшому призведуть до швидкого перегорання.

Так само, як і проста лампочка накалювання, галогенна має гарну передачу кольору, теплий світло не подразнює зір. Малі розміри колби дозволяють широко використовувати їх в автомобільних фарах.

Люмінесцентні лампи належать до одного з видів енергозберігаючих ламп, які набагато перевершують по ефективності спіральні джерела світла. Але, відразу потрібно сказати, що ці лампи містять в собі шкідливі для здоров'я людини пари ртуті. При виході лампи з ладу вони підлягають утилізації на спеціальних підприємствах.