Вироби з дорогої шкіри, як правило, не виходять із моди та залишаються актуальними завжди. Тому для того, щоб Ваша улюблена сумка або портмоне служили довго, зберігаючи свій чудовий зовнішній вигляд, необхідно дотримуватися простих правил догляду та зберігання.

  • Дуже важливою умовою зберігання є доступ повітря до виробів зі шкіри – не слід зберігати їх у поліетиленових пакетах. Уникайте прямих сонячних променів та потоку електричного світла, оскільки фарба може бути чутливою до світла. Не допускайте промокання виробів наскрізь. Якщо все ж таки ваш виріб промок, сушіть його тільки при кімнатній температурі, далеко від гарячого повітря та нагрівальних приладів.
  • Щоб волога шкіра не затверділа, після просушування слід протерти вазеліном, а через кілька годин почистити і натерти до блиску. Затіки (білі плями) можна зняти столовим оцтом.
  • Жіночі сумки з натуральної шкіри та портфелі чистять водою з домішкою мила та нашатирного спирту, а потім для блиску протирають ганчірочкою, змоченою касторовою олією, гліцерином або вазеліном. Очистіть виріб від пилу. Після цього нанесіть безбарвний крем на поверхню. Підійде і кольоровий, але він повинен обов'язково збігатися із кольором виробу. Можете використовувати навіть свій живильний крем. Через 20-30 хвилин протріть поверхню сухою та м'якою ганчіркою. Якщо у вас замшева сумка, то її періодично необхідно протирати шматочком чистої прогумованої тканини або гумкою. Замшу можна помити у теплому мильному розчині. Але при цьому її не потрібно терти і викручувати.
  • Білі шкіряні сумочки миють поролоновою губкою або м'якою щіткою, змоченою в теплому розчині прального порошку, після чого розчин змивають і витирають насухо. Потім змащують гліцерином чи вазеліном і натирають бархоткою.
  • Лаковані сумки можна протерти ватним тампоном, змоченим у молоці, а коли вони висохнуть — половиною цибулини. Потім навести глянець фланеллю.
  • При чищенні шкіряного виробу в жодному разі не застосовуйте жорсткі розчини: бензин, ацетон тощо.
  • Освіжити вироби можна, іноді протираючи їх гліцерином, вони знову почнуть блищати. Якщо ваша сумка або рукавички сильно поношені і не блищать, треба їх протерти свіжою шкіркою апельсина.
  • Сумочка з темної шкіри набуває блиску, якщо протерти її ватним тампоном, змоченим лимонним соком. Кавова гуща також надає блиску таким виробам. Одну-дві ложечки злегка вологої гущі треба загорнути у вовняну або фланелеву ганчірочку та енергійними рухами протерти виріб. Шкіра заблищить, як нова.
  • Якщо нові шкіряні рукавички виявилися тісними, треба загорнути їх у мокрий рушник, а за дві-три години надіти і досушити на руках.

Не рекомендується носити важкі речі у шкіряних виробах, щоб шкіра не розтягнулася, а також слід уникати потрапляння на поверхню парфумерних засобів.

Дотримання цих нескладних правил - гарантія носіння Ваших виробів з натуральної шкіри.