Займаючись по самовчителю, не треба буде запам'ятовувати якісь складні правила. Якщо нам здається, що ви могли щось забути, ви виявите в тексті уроку коротке нагадування, граматичну довідку, або і те і інше відразу. Все, що від вас вимагається, це почати з першого уроку і виконувати наші вказівки.  Тут користувачам пропонується польська мова для початківців та тих, хто вже займався її вивченням.

 В ідеалі слід відводити на вивчення мови близько години на день, хоча це зовсім не жорстке правило. Робіть стільки, скільки ви здатні вивчити за один раз. Якщо немає особливої схильності до вивчення іноземних мов, немає сенсу змушувати себе до навчання понад сил, щоб засвоїти певну кількість матеріалу. Набагато краще вчити кожен раз потроху, але як слід. На початку кожного заняття приділіть десять хвилин повторення пройденого в попередній день матеріалу.

Коли Ви читаєте польські слова і діалоги, по можливості вимовляєте їх вголос. Ретельно вивчіть кожне правило або розділ і перечитайте його, щоб переконатися, що граматика і приклади ясні Вам. Намагайтеся зрозуміти, а не зазубрити; закріпити знання Вам допоможуть вправи: застосовуючи правила на практиці, Ви краще вивчите їх.

Закінчивши займатися, Ви будете знати польську мову в обсязі, цілком достатньому для спілкування по роботі або під час відпустки. Ці знання можуть стати базою для подальшого вивчення.

Хоча польська мова може спершу здатися чимось страхітливим, вивчивши основні правила вимови, ви зрозумієте, що більшість букв і буквосполучень завжди вимовляються однаково. Деякі букви вживаються в поєднаннях, які можуть здатися дивними і складними, і одна з Ваших проблем може полягати у засвоєнні поєднань букв, які разом складають тільки один звук, але незабаром це перестане викликати у Вас труднощі. Звуки поступово засвояться - через деякий час Ви зможете без особливих зусиль попросити в найближчому магазині делікатесів ту польську ковбасу з важковимовною назвою! Позаймавшись ще трохи, Ви, можливо, навіть з подивом запитайте себе, що здавалося Вам таким складним.

В польській мові існує три роди іменників: чоловічий, жіночий і середній. Звичайно, ясно, що іменники, що позначають чоловіків, належать до чоловічого роду, а ті, що позначають жінок, до жіночого. Рід більшості інших імен іменників потрібно визначати за їх закінченнях. Значення іменника не завжди вказує на його рід. Тому, до якого роду відноситься іменник, залежить, як утворюється його множину і відмінкові форми. Як і в російській мові, закінчення імен прикметників змінюються, узгоджуючи в роді з іменниками, які вони визначають.