Збірні перевезення дозволяють заощадити клієнту при доставці невеликих партій товару. При цьому транспортна компанія виконує роботи з доставки, консолідації, митного оформлення.

Щоб перевезти збірні вантажі використовують морський, залізничний та автомобільний транспорт. Невеликі партії вантажів можуть також перевозитись авіатранспортом.

Їхня вигода полягає в тому, що клієнту не потрібно оплачувати всі супутні витрати — він оплачує лише обсяг та вагу вантажного місця. Формування партій збірних вантажів відбувається у кілька етапів.

Консолідація

Товари, що беруть участь у перевезенні, можуть бути в різних місцях. Їх треба зібрати в одному – довезти до складу консолідації. Це завдання може ставитися перед перевізником або виконуватись відправниками самостійно та залежить від умов контракту.

На етапі консолідації вантажів може знадобитися «‎адаптація» під стандарти перевезення. Можливо, вантаж потрібно буде запакувати відповідно до вимог. Кожне вантажне місце має бути окремо упаковане, з обов'язковим нанесенням маркування. На цьому етапі підключаються складські послуги:

  • упаковка;
  • маркування;
  • зважування;
  • фотозвіт тощо.

Для однієї партії збираються вантажі із загальними умовами транспортування — наприклад, небезпечний вантаж не поїде зі звичайним, продукти, що швидко псуються, не можуть брати участь у збірних перевезеннях. Зазвичай етап консолідації займає 1-3 дні.

Оформлення документів

Перевізник бере на себе обов'язок підготовки транспортних документів. При необхідності компанія оформляє експортну та транзитну декларації.

Доставка

Після того, як партію сформовано та підготовлено всі необхідні документи та пройдено митне оформлення, вантаж вирушає в дорогу. До моменту доставки відбувається постійне відстеження вантажу в дорозі. Транспортна компанія надає клієнту звіти з інформацією щодо руху вантажу.

Митне оформлення

Етапи митного оформлення для збірних вантажів такі самі, як і для генеральних. Час розмитнення з моменту подання декларації займає не більше доби за умови правильного оформлення документів. Після проходження митних процедур вантажі вирушають складу клієнта.

Для деяких видів бізнесу збірні перевезення є оптимальним розв'язанням завдань. При цьому клієнт повністю позбавлений труднощів з митним оформленням, вирішення завдань консолідації, вантажно-розвантажувальних робіт та інших процедур.