Люба задумана бізнесова справа, а потім втілення її в життя завдає порою досить великі клопоти. Адже тут потрібно все зважити щоб в подальшому започаткований бізнес приносив надійні прибутки. Та коли вдало і інтенсивно ведеться розвиток того, чи іншого приватного підприємства то в подальшій роботі воно переростає у велику бізнесову компанію, яка володіє величезними ресурсами, а значить є можливість ще більшого її розширення. Тут на основі фінансових, та виробничих можливостей власниками компанії створюються так звані стратегічні господарські центри, або автономні філії. Наведемо приклад з цього приводу на основі американської компанії «Дженерал електрик» перед керівництвом якої з критерієм вибору СГЦ були серйозні проблеми. Дану проблему досліджували знані вчені, якими були запропоновані критерії різної тематики.

Тоді корпорація «Дженерал електрик» і консалтингова фірма «Маккінзі» запропонували свій перелік вимог до створення стратегічного господарського центру. В одній з перших запропонованих вимог доводилось що новостворений ГСЦ повинен в першу чергу надійно обслуговувати зовнішній ринок, минаючи суміжні виробництва даної компанії. Дана окрема структурна одиниця повинна завчасно достатньо прозондувати коло можливих своїх конкурентів, з якими доведеться постійно вести виробничу боротьбу. Керівний апарат цієї філії повинен самостійно вирішувати різні проблеми, в тому числі за яких умов і коли виходити на ринок, та потребу і саму процедуру ресурсного забезпечення, вся прибутковість теж лежить на відповідальності керівного апарату стратегічного господарського центру.

Тема основного виробництва цієї структури залежить від подібності її діяльності з іншими структурними одиницями, та розміру. До прикладу, коли декілька новостворених окремих бізнес одиниць значно характеризуються подібністю між собою по виробництву і розподілу, або в цільових призначеннях, то їх можна об’єднати в один СГЦ і тут координація розробки стратегії буде повністю забезпечена. Дана структурна одиниця по своєму виробничому розміру повинна бути ефективною в самостійній діяльності, тобто новостворений СГЦ за своїм розміром виробництва повинен виправдати довіру центрального керівництва корпорації. Та занадто великі розміри даної окремої бізнесової структури можуть бути не об’єктивними за розподілом ресурсів. Реорганізація в корпорації «Дженерал електрик» в основі своїй була спрямована на подальший позитивний її розвиток, та надання широкої автономії новоствореним окремим структурам. На даний час бізнесовий стратегічний господарський центр ще називають стратегічна бізнес-одиниця, тобто це та сама однопрофільна окрема автономна філія при тій чи іншій корпорації. Радимо власникам малого і середнього бізнесу звертатися на новостворений сайт Розумний.укр який завжди сприяє швидкому та якісному розширенню вашої клієнтської бази, та географічній діяльності фірми - https://rozumnyiukr.com/