Пелети – це екологічно чисте паливо тверде, вироблено з біомаси. Його характерні риси: чистота, висока тепло твірна здатність, низький вміст золи і зручність використання. Ці особливості сприяють тому, що в даний час пелетиє одним з найпопулярніших видів палива у домашніх господарствах на заході та в нашій країні. Пелети-паливо екологічно безпечне, так як кількість CO2 в ефірі під час згоряння пелет дорівнює кількості поглинення деревами під час їх росту. Це означає, що 1 t зростаючого дерева забрала стільки ж вуглекислого газу, скільки утворюється в результаті спалювання однієї тонни гранул. У разі пелет високої якості утворюються залишкипісля згоряння у вигляді невеликої кількість золи (близько 1% до 5%).

Як виникає деревні гранули?

Перш за все треба купити гранулятор. Процес виробництва пелет починається від збору і підготовки сировини. Дерево або інша біомаса, щоб могла бути перероблена в паливні гранули, має відповідати ряду технологічних вимог. Основні з них це: необхідне подрібнення, вологість і відсутність домішок металу, хімічних і мінеральних. Шлях придбання сировини, є найпростішим і найбільш зручним у випадку покупки готової сухої тирси з вологістю близько 10% (низька вологість гарантує високу калорійність) з підприємств, столярних майстерень, меблевих фабрик і т. д. Матеріали, отримані із таких джерел, як правило, готові для обробки. Іноді необхідно додатково їх подрібнити на фракції від 1 до 3 мм,що гарантує високу продуктивність грануляторів і високу якість пелет.

А що, якщо сировина це сирі дрова?

Технологічний процес є набагато більш складним, коли підготовка сировини починається з сушіння сирої деревини. Машини, призначені для цієї мети, є дорогими і створюють великі експлуатаційні витрати, тому рентабельність їх покупки починається з виробництва як мінімум 0,5 тонни пелет в годину. При покупці пристроїв, дробильних, а потім сушіння сирої деревини, необхідно враховувати ряд факторів, що визначають вибір обладнання. Насамперед, не слід керуватися виключно ціною. Купівля дешевого обладнання низької якості часто приносить багато проблем. Для подрібнення сирого дерева найкраще використовувати обладнання дисковеабо барабанне. Слід, однак, пам'ятати про видалення з колод кори. Вона містить дуже велику кількість мінеральних домішок. Містяться в корі земля і пісок, які сприяють дуже швидкому зносу робочих частин млинів і грануляторів, а також затвердіння золи, що дуже відлякує приватних клієнтів.

Як вибрати сушарки?

Вибираючи сушарку, як основні критерії вибору слід враховувати споживання палива в перерахунку на кг води, що випарувалася, а також спосіб і температуру сушіння.