Якщо говорити про найзнаменитіші американські символи, то в один ряд з джинсовими штанами і кока-колою можна сміливо поставити і унікальне по простоті своєї рецептури блюдо - гамбургер (бургер, як він називається в Сполучених Штатах Америки та на Заході Європи). Гамбургер є популярним американським бутербродом, різновидом сендвіча з інгредієнтами, які просто розміщені між двох половинок булочки або шматків хліба. Від інших типів сендвічів гамбургер PizzBurg відрізняє обов'язкова наявність м'яса.

Хоча не виключаються і варіації гамбургерів з використанням риби, морепродуктів та інших інгредієнтів. Як стверджують історики кулінарії, історію гамбургера можна вивести з глибин середньовіччя, коли блюдо аналогічне сучасному знайшло широке застосування в рядах монгольської армії. Монголи, подовгу перебуваючи у військових кампаніях, не мали ні можливості, ні часу тягнути за собою господарські кибитки, тому їм доводилося харчуватися максимально спрощеними стравами. Імпровізовані «відбивні» монголами вживалися з кумисом. Цієї страви судилося стати згодом основою для приготування татарського біфштекса. Пізніше, ймовірно, завдяки російським купцям рецепт приготування страви потрапляє в Гамбург. Трохи пізніше тут був відкритий секрет приготування гамбурзького стейка, приготованого вручну з фаршу, що попередньо обваляно в панірувальних сухарях.

Таким чином гамбурзький стейк можна розглядати в якості предтечі сучасних гамбургерів (які в перекладі означають «гамбурзький»). Потім рецептура страви потрапляє в Америку разом з численними німецькими іммігрантами. Моментально це просте і ситне блюдо стало самим часто замовлюваним серед відвідувачів безлічі портових закладів на узбережжі Атлантичного океану Сполучених Штатів.