Кандидаты на должность мэра Чернигова приняли участие в дебатах (+ видео)

В студии телеканала «Новий Чернігів» прошли дебаты между кандидатами в мэры – Владиславом Атрошенко и Александром Соколовым.

Формат дебатов штабы кандидатов согласовали следующий: 3 блока, каждый из которых отличается от предыдущего.

В первом блоке каждый из кандидатов имели по 3 минуты на каждый из 3 вопросов ведущей.

Во втором – могли задавать друг другу по 3 вопроса с лимитом времени на ответ в 2 минуты.. В третьем – получили по 1 минуте на заключительное слово.

Блок 1

Вопрос 1. Охарактеризуйте економічну та суспільно-політичну ситуація в Чернігові

Соколов: Ситуація в економіці стабільна. По багатьом показникам у наш кращі цифри, ніж в державі загалом.

Суспільно-політична ситуація напружена через спроби розпалити градус протистояння. На людей починають тиснути адмінресурсом. Вчителів і лікарів намагаються купити. На міліцію тиснуть, змусили написати рапорти, що вони були залежними.

Створили схему скуповування голосів. Є багато заяв, в яких люди стверджують що голос намагаються купити на користь мого опонента. Молодь залучається до пірамід скуповування голосів. Охоронці нападають на журналістів, а потім тиснуть, щоб ті сказали, що все добре

Навіть листівку випустили на якій я поруч з Путіним. Так от я хочу сказати вам, Владиславе Анатолійовичу, що ви на Путіна більше схожі.

Сьогодні міська громада протистоїть кримінальній олігархії. І я на боці громади. Проти олігархів. Нас не вдасться ні залякати, ні купити.

Атрошенко:

Два місяці мій опонент розповідає нісенітниці замість того, аби прозвітувати за те, що робив 13 років на своїй посаді.

Але виборці все розуміють і самі оцінюють реальний стан справ у місті, а не те, що написано в яскравих буклетах опонента

Сьогодні за ініціативи міської влади затримуються платіжки за тепло. Це робиться свідомо, бо побачивши цифри, люди не підуть голосувати за цю владу.

Мій опонент постійно говорить про якусь приватизацію ТЕЦ чи водоканалу. Але чи не тому ми маємо найбільші в Україні тарифи на воду і тепло, що ці підприємства вже належать діючому меру? Може він має зиск і платять люди до його кишені?

Стан економіки жахливий: порізані підприємства, найбільший в країні рівень безробіття, найвища смертність, найнижчі зарплати… І все це за бездіяльності і корупції міської влади. Яке у корупції прізвище? Соколов!

Ми маємо падіння валового виробництва продукції. Кожна сім’я переплачує за воду і тепло, місто старішає, молодь виїжджає. Але сім’я мера живе в Києві – і йому нецікаво, що відбувається в школах, чи харчуються діти в садочках м’ясом…

Вопрос 2. Які пріоритети ви бачите в розвитку міста і як збираєтеся їх реалізовувати?

Атрошенко: В першу чергу я закликаю мешканців міста прийти на дільниці і проголосувати за новий час і нові можливості для Чернігова.

Ми разом закатаємо рукава і почнемо працювати з усіма силами на користі міста. Я готовий співпрацювати з «Самопоміччю» заради покращення ситуації в медичній галузі, разом з «Батьківщиною» працювати над справедливими тарифами, разом з «УКРОПом» реалізовувати реальні соціальні гарантії та пільги для учасників АТО, разом з «ДемАльянсом» розвивати транспортне сполучення…

Верхівка в місті корумпована, але середня ланка – фахові спеціалісти. Вони за оновлення міської влади отримають можливість для самореалізації.

Наступне - оновлення виробництва, підтримка існуючих підприємств і створення нових робочих місць.

Далі - зменшення тарифів. Якщо корупційна складова зникне, то тарифи автоматично знизяться як мінімум на 10%

Ми зробимо ставку на освіту – не лише збережемо доплати освітянам, але виведемо їх на рівень Вінниці, де вони в 2 рази вище. Займемося оновленням шкіл і дитсадків. Щоб батьки перестали платити побори на школи і садки.

І турбота ця буде не так, як у мого опонента – перед виборами, а системна. На протязі років.

А головне – я зроблю прозору зрозумілу владу.

Соколов:

Приємно повідомити що за останні два дні ЄБРР та USAID підтвердили високу оцінку розвитку міста щодо реалізації спільних проектів. Вони підтвердили нашу платоспроможність і готовність кредитуватися на розвиток: будівництво 2 садочків, оновлення тролейбусного парку, будівництва тролейбусної лінії по вулиці 50 років ВЛКСМ, яка з’єднає Масани і Рокосовського.

Нам вірять і допомагають. І дають високі рейтинги на 10-15 років бо у нас є формована стратегія розвитку. Як би нас не лаяли некомпетентні люди, які навіть голосують у Верховній раді, не знаючи за що.

Щодо тарифів – то це прерогатива НКРЕ. І слова про вплив міської влади на тарифи – це намагання внести незрозумілість в питання.

Базовий пріоритет – соціальна підтримка людей. Ми свідомо допомагаємо людям, які опинилися в скрутному становищі.  На жаль не від нас залежить підняття пенсій, але ми робимо все від нас залежне в інших галузях.

На сьогодні 87% дітей харчуються якісними продуктами за доступними цінами. На це бюджет виділяє 18,8 мільйонів.

І ми збільшимо підтримку соціально незахищеним верствам населення. Ми маємо досвід і знаємо розумних людей, щоб все намічене реалізувати.

Вопрос 3. Які можливості отримає громада від децентралізаціі?

Соколов:

Ми уже отримуємо вигоди. Дуже складно було в січні приймати бюджет бездефіцитним. Депутати Верховної ради змушували своїми рішеннями залишати вчителів без доплат за вислугу років. Не дали грошей на харчування. Але ми взяли на себе зобов’язання і забезпечили доплати. Єдині в області хто виконує свої зобов’язання.

Децентралізація – це вудка, а далі все залежатиме від нас. У нас є стратегічний план розвитку, генеральний план розвитку.

Завдяки зборам від акцизу ми на 98 млн грн перевиконали надходження. ЄБРР слідкує за нашою роботою і підтверджує високий рейтинг Чернігова.

Ми зможемо й надалі реалізовувати 37 комунальних програм,  підтримувати обдаровану молодь.

Ми зробили соціальну карту, а наші опоненти вже спекулюють на цій темі і кидають в скриньки фальшиві картки. Ми їх викинемо, а люди все одно отримають допомогу. Таких людей у нас 80 тисяч і ми зобов’язані їм по життю.

Ми створимо всі умови для розвитку молоді, побудуємо 4 садочки на 860 місць. Хоча й без децентралізації ми виконувати свої зобов’язання. Не закрили жодної спортшколи…

Атрошенко:

Не законодавці винуваті, а господар. Як кажуть, поганому танцюристу можливо щось мішає.

Порівняйте рівень комунальних послуг. У Вінниці 3,89 гривень за куб води, а у нас – 5,8. І платіжки за тепло найвищі. В цьому винне НКРЕ? Ні! Виконком на чолі з мером.

У наших дитсадочках нема місць і туди довгі черги. Чому на Масанах досі не було збудовано садочок? Це народні депутати чи відсутність господарських підходів до розвитку міста?

Відсутність законів про децентралізацію не завадила Вінниці оновити тролебйусний парки і відремонтувати покрівлі на всіх садочках і школах. В Запоріжжі не чекали децентралізації, а встановили 1000 лічильників на тепло. Львів, Луцьк і Кам’янець-Подільський без децентралізації стали туристичними містами…

А як використала перші наслідки децентралізації чернігівська міська влада? На проїдання та підкуп виборців використали. Хоча варіантів було безліч. Наприклад програма енергозбереження дозволила б кожній родині зекономити 800 і більше гривень, а не отримати 500.

Буде чи не буде децентралізація, але я буду робити все, щоб місто розвивалося, щоб сторінка занепаду і ганьби Чернігова була перегорнута. Щоб ми почали новий час для Чернігова.

Блок 2

Атрошенко: – Я пропоную знизити тарифи  за рахунок енергозбереження і прибирання корупційної складової. Ви, як тіньовий власник ТЕЦ погодитеся добровільно на це? Чи треба буде приходити з правоохоронними органами і так добиватися прозорості?

Соколов: - Якби я був тіньовим власником ТЕЦ, то хіба дозволив би перерахувати підприємству 200 тисяч на ваш благодійний фонд «Поліський оберіг»?

Тепер по суті. Тарифи на гарячу і холодну воду встановлює НКРЕ та НКРКП. І саме ви, приймаючи цей закон, дали добро на те, щоб підвищувалися тарифи. Коли тарифи на воду встановлював міськвиконком, вони не було такі великі.

У нас залишилися лише тарифи на квартплату. І вона найнижча в Україні. Я відповідально до цього відношуся.

Ми проаналізуємо по всіх підприємствах, що надають комунальні послуги. Перевіримо інвестиційну складову, виконання програм розвитку і всі діючі тарифи – чи все вони зробили щоб обґрунтувати цифри. Якщо побачимо, що не все – тарифи будуть знижені.

Соколов: – На сайті Верховної ради вказано, що ви були на 24 засіданнях парламенту і пропустили аж 88. А в міськвиконкомі треба ходити на роботу… До того ж у вас не було жодного виступу, подано лише 8 законопроектів, Чернігів ніяк не пролобіювали, а тепер називаєте його болотом. Навіщо вам бути мером?

Атрошенко: - Я не місто називаю болотом, а міську владу, яка непроходима для бізнесу та людей.

Оцінку моїй роботі в Верховній раді дали виборці, які більше ніж 51% голосів проголосували за мене на виборах. І щоб ви знали - є різні системи реєстрації в Верховній раді. Якщо є в журналі, а картку не подав – це не означає, що не був на засіданні.

Навряд чи ви знайдете когось, хто ефективніше працював би в своєму окрузі. Ви 10 мільйонів отримали з бюджету на відновлення пам’яток «Чернігова стародавнього» за моєї участі. Ще 40 мільйонів на дорожню службу на утримання доріг в зимовий період, і 150 мільйонів, що туристи могли комфортно приїхати в Чернігів, подивитися на історичні пам’ятки.

І моя робота, на відміну від вашої, ефективна. Це мої швидкі їздять по місту, а не ваші. Ваші стоять. І дитячі майданчики ставлю я, а не ви.

Атрошенко: - В сьогоднішньому випуску вашої газети «Чернігівські відомості» ви пишете відверту брехню стосовно моєї передвиборчої програми. Чи ви свідомо штовхаєте на кримінальний злочин своїх підлеглих?

Соколов: - Я хочу нагадати, що ті 15 млн – це не ваша заслуга. Тоді допоміг спікер парламенту Володимир Литвин.

Я не займаюся ніякою роботою в газеті. Може вона щось неправильне написала, Але якщо порівнювати з вашим телеканалом «Дитинець» – то свята газета. І треба її підтримувати бо вона останнім часом багато робила що цікавого.

А весь цей бруд… Я не звертаю увагу. Він піде після 15 листопада. А ми будемо реалізовувати плани. Мене ж в бруді звинуватити навряд чи вдасться.

І 145 майданчиків міськвиконком зробив. А хто куди таблички вішає – я не зважаю на це. Головне, що майданчики є.

Соколов: Ви були «помаранчевим», «синім», зараз іншого кольору… Але президент заявив що в його команді нема місця тим хто голосував за «закони 16 січня». Після Ющенка, Тігіпка, Порошенка – що далі?

Атрошенко: - Де б я не був – я був патріотом. І я ніколи не носив георгієвську колорадську стрічку, як ви. І я не надсилав в Псков вітання побратимам, в той час, коли наші хлопці гинули. Де б я не був – я допомагав місту.

А щодо голосування 16 січня – то була свідома провокація партії, яку ви представляли. А я, зрозумівши провокацію, подав законопроект який скасовує ці закони.

А от що ви зробили, щоб довести до нинішнього стану підприємства та інфраструктуру це інше питання. Ви маєте звітувати. Цього хочуть почути виборці.

І сьогодні в чернігівців є шанс. Вибір – чи лишитися в болоті, чи перегорнути цю ганебну сторінку

Атрошенко: – В романі «12 стільців» є глава про «голубого ворішку». Він весь час крав і стіснявся. І знову крав. Звали його Олександр, як і вас, до речі. Я хочу запитати: вам не соромно?

Соколов: - Мені соромно? Абсолютно ні. Я, в якості голови, разом з колегами, зробив наступне: благоустрій центральної частини міста і скверу Попудренка, ремонт покрівель, освітлення вулиць, комп’ютеризацію шкіл, нову схему прибирання міста, капремонт автомобільного мосту, реконструкцію Борисоглібського собору і підсвітку Катерининської церкви, розробили генплан і стратегічний план розвитку, фонтан, тролейбусну лінію на Масани, розв’язку на перехресті Рокосовського і 1 Травня, дитячі майданчики, очистку Стрижня, «Фрезенуіс», травмпункт лікарні №2, поліклініку на Масанах, пільгові дачні перевезення, вчасне опалення, котельні на ЗАЗі і «Сіверянці», реконструкцію стадіону Гагаріна, замінили глибинні насоси… Це все зробили ми.

Соколов: – Ваше губернаторство завершилося звільненням через провал соціально-економічної ситуації. Чернігову потірбні нові потрясіння? Ви можете працювати міським головою? Я не вірю.

Атрошенко: – Це ваше право. Але завдяки вашому господарюванню, головні платники податків сьогодні в Чернігові – не підприємства, а бюджетні установи.

А я створив не одне успішне підприємство, і заплатив не одну сотню мільйонів податків. Я готовий і маю силу і досвід працювати на користь Чернігова. Готовий скласти мандат народного депутата, щоб перегорнути сторінку болота і почати розвивати місто, втілювати програми розвитку.

Щоб менше люди витрачали енергоносіїв і не платили побори на ремонт садочків і шкіл. І щоб люди з Подусівки чи Масанів не питали: «коли в останнє тут був мер?». Місто буде розвиватися.

Блок 3. Заключительное слово к избирателям

Соколов: - На нас тиснуть. Хочуть зламати, змусити продати голос і проголосувати не по совісті. Але в ці часи треба обрати шлях розвитку: або ми будуємо європейське місто, або територію з законами на користь олігархів.

Щоб потім на питання «що відбувається?» не довелося цитувати Тараса Шевченка: «німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть».

Ви знаєте історію мого життя і історію життя опонента. Можете порівняти хто на кого працював. Я завжди працював на громаду.

Атрошенко: - Наше рідне місто перегортає сторінку безгосподарності, корупції, брехні і ганьби. І лише ваш свідомий вибір, громадська активність, свідома позиція визначить: чи й далі Чернігів буде втрачати можливості, чи буде нарешті розвиватися.

Чи будуть молоді люди тут залишатися, жити, працювати, чи буде відтворене виробництво і нові робочі місця. Чи втілимо ми найкращий досвід інших міст щодо відкритості і прозорості влади, щодо енергозбереження і соціального захисту.

дебаты Александр Соколов Владислав Атрошенко кандидаты выборы мэра
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
За даними екзит-полу, який має у своєму розпорядженні міський штаб партії «Наш Край» на виборах до Чернігівської міської ради голоси розподілились наступним чином: «Рідний дім» - 49,3 %; «Наш Край» – 15,12 %; «Слуга народу» – 9,8 %; «Європейська Солідарність» – 5,98 %; Опозиційна платформа "За Життя" – 5,37 %. Щодо виборів міського голови Чернігова, то трійка лідерів виглядає наступним чином: Владислав Атрошенко - 70,91 %; Юрій Тарасовець - 7,34 %; Олексан...
Общество
На чернігівських дільницях взяли участь 37,9% виборців, тобто 81 332 з 214 564 осіб, які мали право голосувати у місті Чернігові. Таку інформацію нашій редакції підтвердили у Чернігівській ТВК. У Деснянському районі Чернігова з 130 120 виборців проголосували 50 852. З 84 444 мешканців Новозаводського району проголосували лише 30 480. Однією з причин доволі низької явки на цьогорічних виборах, політичні експерти називають епідемію коронавірусу та побоювання...
Власть
Схоже, Владислав Атрошенко та його партія «Рідний дім» розгромно перемогли конкурентів. Завершилося голосування на виборчих дільницях Чернігова. Офіційні результати будуть у кращому випадку протягом наступного тижня, але заступник міського голова Олександр Ломако відразу після закриття дільниць проанонсував переконливу перемогу. За його словами, діючий міський голова Владислав Атрошенко набрав приблизно 85 % голосів виборців. Це – дані екзит-полу, замовлен...
Общество
Територіальна виборча комісія Чернігова рахуватиме голоси тільки за партії на дільницях, куди привезли неправильні бюлетені. Голоси за кандидатів враховані не будуть. Таке рішення прийняли сьогодні, 25 жовтня о 19:30, на засіданні Чернігівської ТВК. Про це повідомляє Суспільне Чернігів. Засідання розпочалося із заміни секретаря виборчої комісії. Результатом одноголосного голосування (17 «за» із 17-ти) стало рішення про те, щоб в тих бюлетенях, у яких допус...
Происшествия
Поліцейські встановили та затримали чоловіка, який сьогодні зранку  викрав коробку із бланками опитування, яке проводиться за ініціативою Володимира Зеленського. Після намагання викрасти другу, вже біля іншої дільниці, його затримали поліцейські. Таку інформацію оприлюднив сектор комунікації ГУНП. Сьогодні вранці до поліції надійшло повідомлення про те, що у жінки, яка проводила опитування біля однієї із виборчих дільниць, невідомий чоловік вихопив коробку...
Общество
За минулі дві доби в Чернігівській області зафіксували 318 нових випадків коронавірусу. У Чернігові виявили хворобу у 184 осіб, в Ніжині у 2, а в Прилуках у 12 чоловік. Статистика захворюваності по районам: Ічнянський - 20 осіб, Чернігівський - 15, Козелецький - 10, Ріпкинський - 12, Прилуцький - 16, Бобровицький - 9, Менський - 1, Бахмацький - 1, Корюківський - 6, Варвинський - 6, Борзнянський - 12, Сновський - 2, Куликівський - 2, Срібнянський - 2, Сновс...
Культура
Пісня «Коханий» стала першим синглом гурту, який існує з 2015 році. Його створила п’ять років тому чернігівка Ольга Швед. Солістка гурту розповідає про пісню так: «Це зізнання в коханні кожної жінки своєму коханому. Це прості слова, які надихають на героїчні вчинки. Це маленька історія одного кохання, яка показує велич Любові у Всесвіті. Як гарна музика надовго залишає свій слід на душі слухача, так і щирі почуття оселяються в серці назавжди». Музиканти за...
Политика
У Чернігові, як і по всій Україні стартували місцеві вибори. У нашому місті поки що серйозних ексцесів немає, але чернігівці вкрай незадоволені організацією виборчого процесу. Незаконне опитування від президента Під окремими виборчими дільницями перебувають невідомі з бланками з п’ятьма питаннями, які раніше були анонсовані президентом. Жодної юридичної сили ці папери не мають. Більше того – вони є незаконною агітацією. А закон про вибори не передбачає жод...
Спорт
Матч 7-го туру чемпіонату України з футболу у Прем’єр-лізі між донецьким «Олімпіком» та чернігівською «Десною» завершився з рахунком 2:0 на користь команди Олександра Рябоконя. Гра мала відбутися у Чернігові, але оскільки місто потрапили до червоної карантинної зони, де заборонені масові заходи з кількістю учасників більше 20, то вирішено було «обмінятися стадіонами». Тож у цій грі номінальними господарями були «олімпійці» (поєдинок пройшов у Київі), а от...