Кандидаты на должность мэра Чернигова приняли участие в дебатах (+ видео)

В студии телеканала «Новий Чернігів» прошли дебаты между кандидатами в мэры – Владиславом Атрошенко и Александром Соколовым.

Формат дебатов штабы кандидатов согласовали следующий: 3 блока, каждый из которых отличается от предыдущего.

В первом блоке каждый из кандидатов имели по 3 минуты на каждый из 3 вопросов ведущей.

Во втором – могли задавать друг другу по 3 вопроса с лимитом времени на ответ в 2 минуты.. В третьем – получили по 1 минуте на заключительное слово.

Блок 1

Вопрос 1. Охарактеризуйте економічну та суспільно-політичну ситуація в Чернігові

Соколов: Ситуація в економіці стабільна. По багатьом показникам у наш кращі цифри, ніж в державі загалом.

Суспільно-політична ситуація напружена через спроби розпалити градус протистояння. На людей починають тиснути адмінресурсом. Вчителів і лікарів намагаються купити. На міліцію тиснуть, змусили написати рапорти, що вони були залежними.

Створили схему скуповування голосів. Є багато заяв, в яких люди стверджують що голос намагаються купити на користь мого опонента. Молодь залучається до пірамід скуповування голосів. Охоронці нападають на журналістів, а потім тиснуть, щоб ті сказали, що все добре

Навіть листівку випустили на якій я поруч з Путіним. Так от я хочу сказати вам, Владиславе Анатолійовичу, що ви на Путіна більше схожі.

Сьогодні міська громада протистоїть кримінальній олігархії. І я на боці громади. Проти олігархів. Нас не вдасться ні залякати, ні купити.

Атрошенко:

Два місяці мій опонент розповідає нісенітниці замість того, аби прозвітувати за те, що робив 13 років на своїй посаді.

Але виборці все розуміють і самі оцінюють реальний стан справ у місті, а не те, що написано в яскравих буклетах опонента

Сьогодні за ініціативи міської влади затримуються платіжки за тепло. Це робиться свідомо, бо побачивши цифри, люди не підуть голосувати за цю владу.

Мій опонент постійно говорить про якусь приватизацію ТЕЦ чи водоканалу. Але чи не тому ми маємо найбільші в Україні тарифи на воду і тепло, що ці підприємства вже належать діючому меру? Може він має зиск і платять люди до його кишені?

Стан економіки жахливий: порізані підприємства, найбільший в країні рівень безробіття, найвища смертність, найнижчі зарплати… І все це за бездіяльності і корупції міської влади. Яке у корупції прізвище? Соколов!

Ми маємо падіння валового виробництва продукції. Кожна сім’я переплачує за воду і тепло, місто старішає, молодь виїжджає. Але сім’я мера живе в Києві – і йому нецікаво, що відбувається в школах, чи харчуються діти в садочках м’ясом…

Вопрос 2. Які пріоритети ви бачите в розвитку міста і як збираєтеся їх реалізовувати?

Атрошенко: В першу чергу я закликаю мешканців міста прийти на дільниці і проголосувати за новий час і нові можливості для Чернігова.

Ми разом закатаємо рукава і почнемо працювати з усіма силами на користі міста. Я готовий співпрацювати з «Самопоміччю» заради покращення ситуації в медичній галузі, разом з «Батьківщиною» працювати над справедливими тарифами, разом з «УКРОПом» реалізовувати реальні соціальні гарантії та пільги для учасників АТО, разом з «ДемАльянсом» розвивати транспортне сполучення…

Верхівка в місті корумпована, але середня ланка – фахові спеціалісти. Вони за оновлення міської влади отримають можливість для самореалізації.

Наступне - оновлення виробництва, підтримка існуючих підприємств і створення нових робочих місць.

Далі - зменшення тарифів. Якщо корупційна складова зникне, то тарифи автоматично знизяться як мінімум на 10%

Ми зробимо ставку на освіту – не лише збережемо доплати освітянам, але виведемо їх на рівень Вінниці, де вони в 2 рази вище. Займемося оновленням шкіл і дитсадків. Щоб батьки перестали платити побори на школи і садки.

І турбота ця буде не так, як у мого опонента – перед виборами, а системна. На протязі років.

А головне – я зроблю прозору зрозумілу владу.

Соколов:

Приємно повідомити що за останні два дні ЄБРР та USAID підтвердили високу оцінку розвитку міста щодо реалізації спільних проектів. Вони підтвердили нашу платоспроможність і готовність кредитуватися на розвиток: будівництво 2 садочків, оновлення тролейбусного парку, будівництва тролейбусної лінії по вулиці 50 років ВЛКСМ, яка з’єднає Масани і Рокосовського.

Нам вірять і допомагають. І дають високі рейтинги на 10-15 років бо у нас є формована стратегія розвитку. Як би нас не лаяли некомпетентні люди, які навіть голосують у Верховній раді, не знаючи за що.

Щодо тарифів – то це прерогатива НКРЕ. І слова про вплив міської влади на тарифи – це намагання внести незрозумілість в питання.

Базовий пріоритет – соціальна підтримка людей. Ми свідомо допомагаємо людям, які опинилися в скрутному становищі.  На жаль не від нас залежить підняття пенсій, але ми робимо все від нас залежне в інших галузях.

На сьогодні 87% дітей харчуються якісними продуктами за доступними цінами. На це бюджет виділяє 18,8 мільйонів.

І ми збільшимо підтримку соціально незахищеним верствам населення. Ми маємо досвід і знаємо розумних людей, щоб все намічене реалізувати.

Вопрос 3. Які можливості отримає громада від децентралізаціі?

Соколов:

Ми уже отримуємо вигоди. Дуже складно було в січні приймати бюджет бездефіцитним. Депутати Верховної ради змушували своїми рішеннями залишати вчителів без доплат за вислугу років. Не дали грошей на харчування. Але ми взяли на себе зобов’язання і забезпечили доплати. Єдині в області хто виконує свої зобов’язання.

Децентралізація – це вудка, а далі все залежатиме від нас. У нас є стратегічний план розвитку, генеральний план розвитку.

Завдяки зборам від акцизу ми на 98 млн грн перевиконали надходження. ЄБРР слідкує за нашою роботою і підтверджує високий рейтинг Чернігова.

Ми зможемо й надалі реалізовувати 37 комунальних програм,  підтримувати обдаровану молодь.

Ми зробили соціальну карту, а наші опоненти вже спекулюють на цій темі і кидають в скриньки фальшиві картки. Ми їх викинемо, а люди все одно отримають допомогу. Таких людей у нас 80 тисяч і ми зобов’язані їм по життю.

Ми створимо всі умови для розвитку молоді, побудуємо 4 садочки на 860 місць. Хоча й без децентралізації ми виконувати свої зобов’язання. Не закрили жодної спортшколи…

Атрошенко:

Не законодавці винуваті, а господар. Як кажуть, поганому танцюристу можливо щось мішає.

Порівняйте рівень комунальних послуг. У Вінниці 3,89 гривень за куб води, а у нас – 5,8. І платіжки за тепло найвищі. В цьому винне НКРЕ? Ні! Виконком на чолі з мером.

У наших дитсадочках нема місць і туди довгі черги. Чому на Масанах досі не було збудовано садочок? Це народні депутати чи відсутність господарських підходів до розвитку міста?

Відсутність законів про децентралізацію не завадила Вінниці оновити тролебйусний парки і відремонтувати покрівлі на всіх садочках і школах. В Запоріжжі не чекали децентралізації, а встановили 1000 лічильників на тепло. Львів, Луцьк і Кам’янець-Подільський без децентралізації стали туристичними містами…

А як використала перші наслідки децентралізації чернігівська міська влада? На проїдання та підкуп виборців використали. Хоча варіантів було безліч. Наприклад програма енергозбереження дозволила б кожній родині зекономити 800 і більше гривень, а не отримати 500.

Буде чи не буде децентралізація, але я буду робити все, щоб місто розвивалося, щоб сторінка занепаду і ганьби Чернігова була перегорнута. Щоб ми почали новий час для Чернігова.

Блок 2

Атрошенко: – Я пропоную знизити тарифи  за рахунок енергозбереження і прибирання корупційної складової. Ви, як тіньовий власник ТЕЦ погодитеся добровільно на це? Чи треба буде приходити з правоохоронними органами і так добиватися прозорості?

Соколов: - Якби я був тіньовим власником ТЕЦ, то хіба дозволив би перерахувати підприємству 200 тисяч на ваш благодійний фонд «Поліський оберіг»?

Тепер по суті. Тарифи на гарячу і холодну воду встановлює НКРЕ та НКРКП. І саме ви, приймаючи цей закон, дали добро на те, щоб підвищувалися тарифи. Коли тарифи на воду встановлював міськвиконком, вони не було такі великі.

У нас залишилися лише тарифи на квартплату. І вона найнижча в Україні. Я відповідально до цього відношуся.

Ми проаналізуємо по всіх підприємствах, що надають комунальні послуги. Перевіримо інвестиційну складову, виконання програм розвитку і всі діючі тарифи – чи все вони зробили щоб обґрунтувати цифри. Якщо побачимо, що не все – тарифи будуть знижені.

Соколов: – На сайті Верховної ради вказано, що ви були на 24 засіданнях парламенту і пропустили аж 88. А в міськвиконкомі треба ходити на роботу… До того ж у вас не було жодного виступу, подано лише 8 законопроектів, Чернігів ніяк не пролобіювали, а тепер називаєте його болотом. Навіщо вам бути мером?

Атрошенко: - Я не місто називаю болотом, а міську владу, яка непроходима для бізнесу та людей.

Оцінку моїй роботі в Верховній раді дали виборці, які більше ніж 51% голосів проголосували за мене на виборах. І щоб ви знали - є різні системи реєстрації в Верховній раді. Якщо є в журналі, а картку не подав – це не означає, що не був на засіданні.

Навряд чи ви знайдете когось, хто ефективніше працював би в своєму окрузі. Ви 10 мільйонів отримали з бюджету на відновлення пам’яток «Чернігова стародавнього» за моєї участі. Ще 40 мільйонів на дорожню службу на утримання доріг в зимовий період, і 150 мільйонів, що туристи могли комфортно приїхати в Чернігів, подивитися на історичні пам’ятки.

І моя робота, на відміну від вашої, ефективна. Це мої швидкі їздять по місту, а не ваші. Ваші стоять. І дитячі майданчики ставлю я, а не ви.

Атрошенко: - В сьогоднішньому випуску вашої газети «Чернігівські відомості» ви пишете відверту брехню стосовно моєї передвиборчої програми. Чи ви свідомо штовхаєте на кримінальний злочин своїх підлеглих?

Соколов: - Я хочу нагадати, що ті 15 млн – це не ваша заслуга. Тоді допоміг спікер парламенту Володимир Литвин.

Я не займаюся ніякою роботою в газеті. Може вона щось неправильне написала, Але якщо порівнювати з вашим телеканалом «Дитинець» – то свята газета. І треба її підтримувати бо вона останнім часом багато робила що цікавого.

А весь цей бруд… Я не звертаю увагу. Він піде після 15 листопада. А ми будемо реалізовувати плани. Мене ж в бруді звинуватити навряд чи вдасться.

І 145 майданчиків міськвиконком зробив. А хто куди таблички вішає – я не зважаю на це. Головне, що майданчики є.

Соколов: Ви були «помаранчевим», «синім», зараз іншого кольору… Але президент заявив що в його команді нема місця тим хто голосував за «закони 16 січня». Після Ющенка, Тігіпка, Порошенка – що далі?

Атрошенко: - Де б я не був – я був патріотом. І я ніколи не носив георгієвську колорадську стрічку, як ви. І я не надсилав в Псков вітання побратимам, в той час, коли наші хлопці гинули. Де б я не був – я допомагав місту.

А щодо голосування 16 січня – то була свідома провокація партії, яку ви представляли. А я, зрозумівши провокацію, подав законопроект який скасовує ці закони.

А от що ви зробили, щоб довести до нинішнього стану підприємства та інфраструктуру це інше питання. Ви маєте звітувати. Цього хочуть почути виборці.

І сьогодні в чернігівців є шанс. Вибір – чи лишитися в болоті, чи перегорнути цю ганебну сторінку

Атрошенко: – В романі «12 стільців» є глава про «голубого ворішку». Він весь час крав і стіснявся. І знову крав. Звали його Олександр, як і вас, до речі. Я хочу запитати: вам не соромно?

Соколов: - Мені соромно? Абсолютно ні. Я, в якості голови, разом з колегами, зробив наступне: благоустрій центральної частини міста і скверу Попудренка, ремонт покрівель, освітлення вулиць, комп’ютеризацію шкіл, нову схему прибирання міста, капремонт автомобільного мосту, реконструкцію Борисоглібського собору і підсвітку Катерининської церкви, розробили генплан і стратегічний план розвитку, фонтан, тролейбусну лінію на Масани, розв’язку на перехресті Рокосовського і 1 Травня, дитячі майданчики, очистку Стрижня, «Фрезенуіс», травмпункт лікарні №2, поліклініку на Масанах, пільгові дачні перевезення, вчасне опалення, котельні на ЗАЗі і «Сіверянці», реконструкцію стадіону Гагаріна, замінили глибинні насоси… Це все зробили ми.

Соколов: – Ваше губернаторство завершилося звільненням через провал соціально-економічної ситуації. Чернігову потірбні нові потрясіння? Ви можете працювати міським головою? Я не вірю.

Атрошенко: – Це ваше право. Але завдяки вашому господарюванню, головні платники податків сьогодні в Чернігові – не підприємства, а бюджетні установи.

А я створив не одне успішне підприємство, і заплатив не одну сотню мільйонів податків. Я готовий і маю силу і досвід працювати на користь Чернігова. Готовий скласти мандат народного депутата, щоб перегорнути сторінку болота і почати розвивати місто, втілювати програми розвитку.

Щоб менше люди витрачали енергоносіїв і не платили побори на ремонт садочків і шкіл. І щоб люди з Подусівки чи Масанів не питали: «коли в останнє тут був мер?». Місто буде розвиватися.

Блок 3. Заключительное слово к избирателям

Соколов: - На нас тиснуть. Хочуть зламати, змусити продати голос і проголосувати не по совісті. Але в ці часи треба обрати шлях розвитку: або ми будуємо європейське місто, або територію з законами на користь олігархів.

Щоб потім на питання «що відбувається?» не довелося цитувати Тараса Шевченка: «німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть».

Ви знаєте історію мого життя і історію життя опонента. Можете порівняти хто на кого працював. Я завжди працював на громаду.

Атрошенко: - Наше рідне місто перегортає сторінку безгосподарності, корупції, брехні і ганьби. І лише ваш свідомий вибір, громадська активність, свідома позиція визначить: чи й далі Чернігів буде втрачати можливості, чи буде нарешті розвиватися.

Чи будуть молоді люди тут залишатися, жити, працювати, чи буде відтворене виробництво і нові робочі місця. Чи втілимо ми найкращий досвід інших міст щодо відкритості і прозорості влади, щодо енергозбереження і соціального захисту.

дебаты Александр Соколов Владислав Атрошенко кандидаты выборы мэра
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Каждый отдыхает как может… В прошлый раз мы вспоминали о черниговских пляжах, летних танцевальных вечерах, прогулках по вечернему городу… Сегодня продолжим разговор о танцах и других занятиях наших земляков в часы досуга. Уходил последний троллейбус… И не дают они людям сбиться с пути…Мои ночные друзья – фонари…Ж. Татлян – Ю. Гарин, 1968(?) Танцевальный вечер заканчивался в 23:00. Музыканты паковали свои инструменты. На Корде гасли фонари. Сплошная река за...
Власть
Владислав Атрошенко невисоко оцінив рівень роботи керівників міністерств і пошкодував, що люди поки не розуміють глибину некомпетентності урядовців. Міський голова Чернігова розповів, що на сьогоднішній вечір, 12 листопада, запланована зустріч мерів міст з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Головна мета зустрічі – донести до Кабміну стурбованість міських голів проєктом державного бюджету на 2020-й рік. Владислав Атрошенко відзначив незабалансов...
Происшествия
Кицька, яка впала у колодязь має дякувати рятувальникам і небайдужим мешканцям села в Чернігівській області. Жителі села Дорогинка Ічнянського району у одному з недіючих колодязів виявили кошеня. Самостійно допомогти тварині люди не змогли, хоча й неодноразово намагалися, тож звернулися до рятувальників. Повідомлення до Служби порятунку 101 у Ічнянському районі надійшло 11 листопада о 16:25. На місце події прибув черговий караул 23-ої Державної пожежно-рят...
Спорт
Минулого тижня на території корюківської школи № 4 відкрили мініфутбольне поле (вже четверте в місті), а в центральному парку Семенівки – мультифункціональний майданчик для занять чотирма видами спорту: баскетболом, волейболом, гандболом та тенісом. Подібний об’єкт невдовзі функціонуватиме і в Корюківці. Зміцнення матеріально-спортивної бази – один із пріоритетів розвитку фізкультурно-спортивної сфери, кажуть в облдержадміністрації. За рахунок бюджетної пр...
Общество
А уже из дождевой канализации вода ЧКФ "Стріла" попадала прямо в Стрижень. Об этом сообщает Черниговводоканал. Нарушение обнаружили в ночь с 8 на 9 ноября. Вода желтого цвета со стойким запахом ароматизаторов без какого-либо доочищения  вытекала из отверстия в стене фабрики "Сртіла" размером 80*80 см. Анализ проб воды, осуществленный Черниговводоканалом, показал превышение содержания норм по 7 из 10 показателей. Черниговводоканал так же сообщает, что 60 пр...
Происшествия
Речь о 26 запрещенных в Украине TV, среди которых и оппозиционный в РФ "Дождь". Информацию об этом обнародовал Нацсовет по вопросам телевидения и радиовещания. Информация о том, что в бобровицком "Well Cafe" показывают российские телеканалы попала к представителю Нацсовета на Черниговщине Ирине Сенченко. При проверке полученных данных вместе с СБУ выяснилось, что в заведении, помимо упомянутого "Дождя", транслировали в том числе: «НТВ», «Рен ТВ», «Петербур...
Общество
Очільник комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк нарікає на те, що в Україні відсутні певні законодавчі акти, які би спростили процедуру знесення ветхого і аварійного житла. В приклад він навів Росію та Білорусь. Олександр Сердюк зауважив, що проєкти пробиття проспекту Перемоги (від П’яти кутів до стоматполіклініки і з’днаня його з «малим проспектом») і вулиці Любецької (до проспекту Перемоги) на сьогодні реалізувати неможливо. Одна...
Общество
Попасть к врачам-специалистам медучреждения (видимо, имеются ввиду врачи узкой спецализации) через электронную запись можно было уже с 10 ноября. Об этом сообщает черниговская детская поликлиника №1 на своей странице в Facebook. Что бы воспользоваться электронной очередью достаточно обратиться к врачу, с которым заключена декларация, а не в регистратуру. Именно ваш медик запишет на конкретную дату и время к нужному специалисту. В сообщении так же сказано ч...
Общество
Тривають роботи з реалізації найбільшого за обсягами залучених ресурсів проєкту Сосницької об’єднаної територіальної громади в 2019 році – комплексна теплореновація ДНЗ «Сонечко». За повідомленням регіонального відділення Асоціації міст України, ще в 2016 році тут було проведено комплексне тепловізійне обстеження, яке засвідчило, що теплозахисні характеристики будівлі садочку не відповідають вимогам сьогодення щодо енергозбереження. Тому Сосницька селищна...