Державний реєстр підприємців

Під час ведення бізнесової діяльності підприємцю – чи то фізичній, чи юридичній особі – нерідко необхідно отримати (перевірити) дані щодо контрагентів. У цьому можуть допомогти як єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних, а також інші держреєстри, так і спеціалізована бізнес-пошукова система, створена для полегшення моніторингу ділової активності контрагентів.

Кожен бізнесмен зацікавлений переконатися в тому, що особа, яка бере на себе зобов’язання за договором:

 • заслуговує на довіру;

 • дійсно спроможна виконати контракт належним чином;

 • зареєстрована в передбаченому законом порядку, а отже – веде діяльність на законних підставах;

 • не виступала фігурантом судових процесів, не замішана в сумнівних з точки зору закону діях;

 • не фігурує у судовій справі про банкрутство тощо.

Також нерідко виникає необхідність точно з’ясувати, чи належить контрагент до платників ПДВ і чи він дійсно є платником єдиного податку. Це необхідно зокрема для бездоганного ведення бухгалтерського обліку, а отже – уникнення санкцій з боку контролюючих органів.

Перший етап перевірки всіх необхідних даних – державний реєстр підприємців, або ЄДРПОУ. У ньому міститься основна інформація про кожну юридичну чи фізичну особу, яка має законне право на ведення підприємницької діяльності. Кожному користувачеві доступний пошук:

 • юридичної особи – за кодом ЄДРПОУ або найменуванням (повним або скороченим);

 • фізичної особи-підприємця – за ідентифікаційним номером або ПІБ.

Знайти інформацію про контрагента як платника податків можна в таких відкритих джерелах:

 • реєстр платників ПДВ;

 • реєстр платників єдиного податку;

 • інші реєстри платників податків;

 • сайт ДФС України.

Переконатися, що бізнес-партнер має необхідні ліцензії на діяльність, пов’язану з виконанням зобов’язань за договором, дозволяє Єдиний ліцензійний центр.

Громадяни України мають право вільного доступу і в єдиний державний реєстр суд, судді, судових рішень та судових справ – ЄДРСР. У ньому доступний пошук за такими параметрами, як фрагмент тексту рішення, ПІБ судді, найменування та інстанція суду, форма судового рішення, період ухвалення та ін.

Пошук у ЄДРСР дозволяє не лише знайти інформацію стосовно конкретної справи, а й здійснити аналіз судової практики з тих чи інших питань.

Відомості щодо судових справ про банкрутство публікуються у відкритому доступі на веб-ресурсі Вищого господарського суду України.

Як бачимо, джерел, за якими доводиться проводити моніторинг контрагента, досить багато. Втім, полегшити перевірку одного або одразу багатьох бізнес-суб’єктів здатна спеціалізована бізнес-пошукова система. Однією з таких систем є сервіс YouControl (https://youcontrol.com.ua/), який пропонує не лише пошук по всіх зазначених і не зазначених у цій статті джерелах, а й автоматичний моніторинг фізичних та юридичних осіб, що ведуть господарську діяльність.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)