Як навчити дитину днів тижня

Багато батьків, в яких підростають діти, замислюються над тим, як допомогти вивчити дитині дні тижня. Знати дні тижня для дітей дуже зручно: дитина може спокійно прораховувати дні, що залишилися до вихідних, чекати, коли приїде в гості бабуся і взагалі вчитися розраховувати свій час.

Головний принцип в навчанні дітей дошкільного віку – ігрова форма. Все, що робиться під час гри, запам'ятовується краще і швидше. Дитині цікаво тільки тоді, коли вона може розважатися, фантазувати, гратися…

Розкажіть коротко про дні тижня, скільки їх, чітко разом із дитиною проговоріть назви днів тижня і обов’язково розкажіть, що вони означають. Для дітей така інформація буде цікавою.

Перший день тижня – понеділок – це перший день після неділі (по неділі). Другий день тижня – вівторок, третій – середа – середина тижня. Четвер – четвертий день, п'ятниця – п'ятий. Вихідні дні (субота та неділя) – дні, коли всі відпочивають і не працюють, більше часу приділяють сім'ї і близьким (неділя – нема діла, день в який не працюють).

Дні тижня для дітей: вчимо граючись 

Вчимо дні тижня з веселими мультиками!

Дуже ефективно буде знайти мультфільми, де головні герої запам'ятовували б дні тижня разом із дитиною. Як правило, в мультфільмах це все супроводжується веселою музикою і виглядає дуже цікаво. Пошукайте в Інтернеті кілька варіантів таких мультиків для дітей. Ви побачите, як одразу від радості загоряться очі, як діти пожвавляться і стануть повторювати за головними героями.

Вчимо дні тижня з яскравими календариками!

Повісьте у себе вдома спеціальний тижневий календарик, в якому детально буде розписано кожен день тижня. Для дітей важливо наочно бачити, як відбувається зміна днів. Поки дні тижня для дітей ще не знайомі, слово «субота» матиме абстрактне значення, і вони навряд чи будуть розуміти, чому мають почекати «до кращих часів». Тижневий календар можна виготовити самим, а можна придбати вже готовий в магазині.

як навчити дитину днів тижня 2

Скріпіть разом сім красивих листочків паперу, підпишіть їх відповідно до назв днів тижня і нехай дитина щодня перевертає їх. Так вона запам'ятає їх швидше.

Вчимо дні тижня – зв'язок з життям дитини!

Усі абстрактні поняття, що вивчаються потрібно пов’язувати з життям дітей. Щоб допомогти дитині вивчити дні тижня, вибудуйте разом із нею логічний ланцюжок «день тижня – те, що зазвичай відбувається в цей день».

Наприклад: в понеділок дитина йде в дитячий садок, у вівторок відвідує гурток з плавання або малювання, в середу у вас будуть гості і дитина їх з великим нетерпінням чекає, в четвер ви проводите вдома прибирання, в п'ятницю ви раніше забираєте дитину з дитячого садка, в суботу тато веде кататися на конях, а в неділю ви відправляєтеся всією сім'єю в захоплюючу подорож. І так далі в тому ж дусі. Дитина повинна знати, що буде відбуватися в той чи інший день.

Вчимо дні тижня – хіба ж ми не поети!

Складіть з дитиною вірші про дні тижня. Тоді, будьте впевнені: вона запам'ятає не тільки веселі рядки, а й обов'язково самі назви цих настільки різних днів. Варто трохи постаратися і буде видно результат.

Дні тижня для дітей: рухливі ігри

Ви кидаєте м'яч, називаючи день тижня, наприклад, понеділок. Дитина кидає м'яч у відповідь і називає наступний за понеділком день. Гру можна ускладнити, почати не з понеділка, а з середи і т.д.

Ви називаєте ряд предметів, серед яких є дні тижня. Якщо дитина почула день тижня, то плескає в долоні. Наприклад, кішка, собака, зірка, середа. М'яч, місяць, четвер, п'ятниця, жуйка, неділя і т.д.

Підготуйте 7 карток з цифрами або точками. Зі зворотного боку намалюйте заняття, характерне в цей день. Попросіть дитину знайти картку з першим днем ​​тижня, потім з третім і т.д.

Ви називайте день тижня, а завдання для дітей – показати, що вони в цей день роблять.

Виріжте з кольорового паперу жетончики і попросіть дитину роздати їх кожній іграшці, але при цьому вона повинна проговорювати: «Машинці – понеділок, поїзду – вівторок, ляльці – середу і т.д.»

Діти добре запам'ятовують все яскраве, незвичайне, що привертає увагу і впадає в очі. Тому використовуйте дану особливість їх зорового сприйняття, щоб навчити чогось нового та з максимальною ефективністю розвивати дитячі здібності.

як навчити дитину днів тижня 1
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
264 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует