Черниговская область «зажала» деньги на ПТУ

Министр образования Украины Лилия Гриневич в интервью «Украинской правде »обвинила власти Чернигова в жадности, саботаже и популизме.

По словам министра, сегодня сложилась ситуация, при которой децентрализация дала свои результаты не на желаемом уровне – местные органы самоуправления получили дополнительные возможности заработать, но не спешат тратить деньги на образование.

В качестве примера Лилия Гриневич привела Чернигов и ситуацию с финансирование профессионально-технических училищ.

- Погляньте, що в нас відбулося, і де насправді є великий резерв.

У результаті фінансової децентралізації великий ресурс був переданий на місця – з 1 січня по 1 липня цього року місцеві бюджети отримали на 23 мільярди гривень доходів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Це ті кошти, які б могли зайти до держбюджету. А вони тепер пішли в місцевий бюджет.

Треба розуміти, що за цими коштами мають йти також і повноваження. Тому що ми не можемо з держбюджету віддати кошти на місця, а залишити в державному бюджеті ті самі зобов'язання.

Скажімо, що сталося з професійно-технічною освітою? Весь бюджет ПТО на рік – це 5,6 мільярдів гривень. А ми зараз говоримо про додаткові 23 мільярди, які пішли практично за трохи більше, ніж перше півріччя.

При цьому є міста обласного значення, які мають значні додаткові ресурси, проте заявляють про те, що вони не можуть фінансувати профтехосвіту.

Наприклад, Чернігів. Там заборгованості по зарплаті й для професійно-технічної освіти. Одночасно дивимося на стан рахунків у Чернігові – на казначейському рахунку є значно більші суми.

Ба більше, у них понад 300 мільйонів лежать на депозитних рахунках.

Тобто це є політика спротиву, коли вони не хочуть виділяти кошти на свої повноваження, які прописані в законі, а при цьому хочуть фінансувати ті речі, які будуть видимі відразу і дадуть електоральний результат, - рассказала Лилия Гриневич.

По ее словам, в государственном бюджете будут искать средства на финансирование образования в тех небольших населенных пунктах, где нет производства и наполнять местный бюджет крайне сложно. Вот только Чернигов в этот список явно не попадает.

- Така ситуація, як у Чернігові, коли люди мають гроші, тримають їх на депозиті, – то чому держава повинна це дофінансовувати?

Министр также призналась, что уже знает, как решить проблему, которая возникла в Чернигове.

- Я доповіла цю ситуацію на нараді в Кабміні. Якщо змін не буде, то цим має займатись прокуратура.

Вместе с тем Лилия Гриневич согласилась, что передача профтехобразования на местный уровень была непродуманным шагом. В 2017 году финансироание ПТУ будет идти из двух источников: областного и государственного бюджетов (в виде адресной субвенции).

Українська правда
ЛилияГриневич финансирование ПТУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
126 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии