Свято народної пісні в Козельці

В останній день гарної погожої осінньої пори 30 листопада в Козелецькому районному Будинку культури відбулося  свято творчості, що трансформувалося  в справжній тріумф народно-фольклорної пісні.

Знані в районі і  на Чернігівщині,  «народні аматорські» колективи, як РБК так і  Козелецького району, учасники телепроектів на обласному телебаченні,  переможці обласних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів, демонстрували для своїх глядачів та творчого десанту з митців обласного центру гарне, злагоджене та  якісне  народно-фольклорне  дійство.

Слід доповнити, що мистецький захід «З піснею в серці», мав на меті підтвердити  творчим колективам почесне та високе звання «народний аматорський», що згідно з «Положенням про народний аматорський колектив», а  він проходить один раз на три роки і є своєрідним екзаменом творчого рівня колективів нашої Чернігівщини.

На урочистій концертній програмі з підтвердження звання був присутній і головував у творчій оглядовій раді Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко. Також в цьому  заході прийняли участь і  фахівці з «Обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв»: головний хормейстер Ольга Коцур, провідний методист з фольклору Оксана Пронченко та методист з музичного жанру Володимир Макеєв.

Народний_аматорс_ки_хоровий_колектив_Л_оноцвiт_РБК

Творчий марафон концертної програми складався з семи колективів і був розпочатий народним аматорським хоровим колективом «Льоноцвіт» Козелецького РБК під керівництвом  Івана Седня. Аматори представили гарне, чисте інтонаційно,  мелодійне та динамічно-наповнене  звучання хорового колективу в народній манері співу. На високому виконавському рівні прозвучали вже відомі твори А. Пашкевича «Я твоє останнє літо», О. Стадника «Мати журавлика жде»  та інші. Слід сказати слова вдячності і групі супроводу колективу, котра саме надавала професійну, потужньо в звуковому відношенні, музичну підтримку хористам.

Далі виступали в звітній програмі ансамбль народної пісні «Березневі роси», яким теж керує пан Седень. Оглядовій раді припали до смаку народні пісні у їхньому виконанні, а саме твір записаний нашим Чернігівським фольклористом, людиною-легендою,  Василем Полевиком «Хмарка наступає», жартівливу пісню «Молодії молодички» та інші. 

Народний_аматорс_кий_фол_клорний_колектив_Калина_Ставис_кого_СБК

Наступним колективом, що відстоював право на звання «народний аматорський» був жіночий вокальний ансамбль «Любисток», Прогресівського СБК,  яким керує заслужений працівник культури України Володимир Приходько. Всім присутнім в залі та гостям з Чернігова сподобалася творчість цього колективу, а саме солісти колективу Ольга Довгоброд та  Валентина Кондратенко, адже вони полонили залу своїми ніжними, поставленими та водночас дзвінкими і потужними вокальними можливостями. Також прозвучали твори в аранжуванні керівника «Любистку», котрі гарно сприймалися присутніми на концерті.

Фольклорно-автентичну частину концертної програми забезпечували відомі фольклорні колективи, котрі вже стали візитівкою у царині фольклорно-автентичного мистецтва Козелецького району:

- фольклорно-етнографічний колектив «Червона калина» Лихолітського  СБК;
- фольклорний колектив «Калина» Стависького СБК;
- фольклорний колектив «Чиста криниця» Берлозівського СБК;
- фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Вовчівського СБК.

народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Вербичен_ка_Вовчк...

Даними колективами представлена фольклорно-обрядова програма, яка складалася з  календарно- обрядових дійств з  гарним автентичним пісенним матеріалом, запальним музичним забарвленням із використанням побутово-фольклорних інструментів та яскравою грою артистів на сцені. 

Після закінчення концертної програми відбулося обговорення з керівниками зазначених вище колективів та  керівництвом відділу культури і туризму Козелецької РДА.

Відкрив обговорення звітної мистецької програми Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій  Чернігівської ОДА Олександр Левочко, привітавши всіх, хто був задіяний та безпосередньо прийняв участь у даному творчому заході. Також очільник культури Чернігівщини виразив глибоку шану керівникам і аматорам району за те, що вони підтримують свої істинно-народні традиції,  збирають та збагачують не матеріальну культуру нашої області та проводять велику і таку потрібну творчу роботу,   бо саме народно-фольклорне мистецтво гуртує людей у всі  часи.

І одноголосним рішенням всієї оглядової творчої ради було прийнято до уваги та складено протокол про те, що всім колективам  мистецького заходу «З піснею в серці», що з успіхом пройшов у Козелецькому РБК звання «народний аматорський»    буде підтверджено.

Народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Червона_калина_ли...
Козелец концерт фольклор
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
Місто легенд стало одним із 12 міст України та Польщі, де цієї зими проходить XIX Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики JAZZ BEZ with Marek. На фестиваль з’їхались гурти з абсолютно різних країн, яких об’єднує одне - любов до створення справді якісної музики. У Львів приїжджали музиканти з Люксембургу та Швейцарії, до Києва з Німеччини та Кот-д’Івуара, а ось для чернігівців та гостей міста грали польський гурт – Organic Noises та хлопці з С...
Общество
Поддержка рождаемости в Чернигове: 4 093 семьи получили деньги на ребенка благодаря местной спецпрограмме, расчитаной на 2017-2022 годы. Речь о сумме 35 млн 195 тыс грн из казны города. И выплаты продолжаются. Как сообщает пресс-служба Черниговского горсовета в этом году финпомощь получили 1 906 семей (16 млн 51 тыс грн) и ещё 89 могут рассчитывать деньги. Соответствующие 775 тыс грн распределятся так: 41 семья - по 5 тысяч на первого ребенка; 39 семей - п...
Общество
Новая скорая Toyota Land Cruiser 150 появилась в Городнянском центре первичной медико-санитарной помощи. Информацию об этом предоставило управление здоровья Черниговской ОГА.  Сообщается, что авто оборудовано по лучшим европейским стандартам, и при этом обеспечит оперативную транспортировку пациентов, а так же проведение основного медосмотра.
Общество
Возможно, «экзотика» – громко сказано. Всё же сейчас вряд ли можно кого-то удивить наличием в супермаркетах манго или помело... Тем не менее подобные плоды нехарактерны для наших широт. Что некоторых людей настораживает: полезно ли это? А может, вовсе вредно? Ведь у нас они не растут и непривычны для нашего организма. Накануне новогодних праздников, когда человек хочет побаловать себя чем-то необычным, мы решили разобраться в этом вопросе. Манго – источник...
Криминал
Полиция Черниговщины, в том числе и спецподразделение КОРД задержали наркоделков в Нежине. По информации правоохранителей, трое мужчин закупали ингредиенты для веществ через интернет, из которых позднее в специально приспособленном помещении готовили наркотики. Их они продавали как и через интернет, так и, как говорится, из рук в руки.При этом амфетамин и марихуану сбывали оптом и в розницу. Ставку делали на молодежь. Одним из ингредиентов было химическое...
КОЛОНКА
По Парижу. Туда можно было не ездить – то, о чем договорено, легко разруливалось по телефону. Единственный результат – потенциальный обмен пленными. Кто-то вернется «с холода», кто-то – случайные люди. Мы же отдадим тех последних, кто на международном суде мог бы под протокол подтвердить преступления путинского режима на украинской земле. А та сторона наберет себе в заложники ровно столько заробитчан, сколько ей нужно. Печалька. По разведению на трех участ...
Общество
Патрульные полицейские Чернигова нашли мужчину, которого разыскивали правоохранители Борзнянского отдела как неплательщика алиментов. Стражи закона сообщают, что 13 декабря около часа ночи, они обратили внимание на мужчину с признаками алкогольного опьянения. Это было на улице Мазепы. В розыске из-за неуплаты алиментов беглец находился с июня месяца. Его доставили в Черниговский городской отдел полиции.
Культура
Підсумки конкурсу «Чернігівщина туристична: вибір року», який проводив обласний департамент культури і туризму, національностей та релігій підбили днями в обласному центрі. Про це повідомляється на сайті Чернігівської ОДА. Кращих обирали серед майже півсотні претендентів, а переможців визначили з урахуванням голосування в мережі інтернет. Таким чином, переможці номінацій: – «Туристична подія»: кавер-фест на Голубих озерах (с. Олешня Ріпкинського району);...
Общество
Черниговводоканал на 16 декабря запланировал аварийно-ремонтные работы: некоторые жилые дома на время останутся без воды. Как сообщили в коммунальном предприятии, на проулке Полетаева, 18а, будут менять часть водопровода. По этой причине с 9:00 до 20:00 воды не будет у черниговцев, живущих как на самом проулке, так и на улице Морачевского от улицы Орловской до того же проулка Полетаева. Черниговводоканал обещает подвозить питьевую воду по вышеуказанным адр...