• Головна
  • Свято народної пісні в Козельці
08:26, 10 грудня 2016 р.

Свято народної пісні в Козельці

В останній день гарної погожої осінньої пори 30 листопада в Козелецькому районному Будинку культури відбулося  свято творчості, що трансформувалося  в справжній тріумф народно-фольклорної пісні.

Знані в районі і  на Чернігівщині,  «народні аматорські» колективи, як РБК так і  Козелецького району, учасники телепроектів на обласному телебаченні,  переможці обласних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів, демонстрували для своїх глядачів та творчого десанту з митців обласного центру гарне, злагоджене та  якісне  народно-фольклорне  дійство.

Слід доповнити, що мистецький захід «З піснею в серці», мав на меті підтвердити  творчим колективам почесне та високе звання «народний аматорський», що згідно з «Положенням про народний аматорський колектив», а  він проходить один раз на три роки і є своєрідним екзаменом творчого рівня колективів нашої Чернігівщини.

На урочистій концертній програмі з підтвердження звання був присутній і головував у творчій оглядовій раді Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко. Також в цьому  заході прийняли участь і  фахівці з «Обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв»: головний хормейстер Ольга Коцур, провідний методист з фольклору Оксана Пронченко та методист з музичного жанру Володимир Макеєв.

Народний_аматорс_ки_хоровий_колектив_Л_оноцвiт_РБК

Народний_аматорс_ки_хоровий_колектив_Л_оноцвiт_РБК

Творчий марафон концертної програми складався з семи колективів і був розпочатий народним аматорським хоровим колективом «Льоноцвіт» Козелецького РБК під керівництвом  Івана Седня. Аматори представили гарне, чисте інтонаційно,  мелодійне та динамічно-наповнене  звучання хорового колективу в народній манері співу. На високому виконавському рівні прозвучали вже відомі твори А. Пашкевича «Я твоє останнє літо», О. Стадника «Мати журавлика жде»  та інші. Слід сказати слова вдячності і групі супроводу колективу, котра саме надавала професійну, потужньо в звуковому відношенні, музичну підтримку хористам.

Далі виступали в звітній програмі ансамбль народної пісні «Березневі роси», яким теж керує пан Седень. Оглядовій раді припали до смаку народні пісні у їхньому виконанні, а саме твір записаний нашим Чернігівським фольклористом, людиною-легендою,  Василем Полевиком «Хмарка наступає», жартівливу пісню «Молодії молодички» та інші. 

Народний_аматорс_кий_фол_клорний_колектив_Калина_Ставис_кого_СБК

Народний_аматорс_кий_фол_клорний_колектив_Калина_Ставис_кого_СБК

Наступним колективом, що відстоював право на звання «народний аматорський» був жіночий вокальний ансамбль «Любисток», Прогресівського СБК,  яким керує заслужений працівник культури України Володимир Приходько. Всім присутнім в залі та гостям з Чернігова сподобалася творчість цього колективу, а саме солісти колективу Ольга Довгоброд та  Валентина Кондратенко, адже вони полонили залу своїми ніжними, поставленими та водночас дзвінкими і потужними вокальними можливостями. Також прозвучали твори в аранжуванні керівника «Любистку», котрі гарно сприймалися присутніми на концерті.

Фольклорно-автентичну частину концертної програми забезпечували відомі фольклорні колективи, котрі вже стали візитівкою у царині фольклорно-автентичного мистецтва Козелецького району:

- фольклорно-етнографічний колектив «Червона калина» Лихолітського  СБК;
- фольклорний колектив «Калина» Стависького СБК;
- фольклорний колектив «Чиста криниця» Берлозівського СБК;
- фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Вовчівського СБК.

народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Вербичен_ка_Вовчк...

народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Вербичен_ка_Вовчк...

Даними колективами представлена фольклорно-обрядова програма, яка складалася з  календарно- обрядових дійств з  гарним автентичним пісенним матеріалом, запальним музичним забарвленням із використанням побутово-фольклорних інструментів та яскравою грою артистів на сцені. 

Після закінчення концертної програми відбулося обговорення з керівниками зазначених вище колективів та  керівництвом відділу культури і туризму Козелецької РДА.

Відкрив обговорення звітної мистецької програми Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій  Чернігівської ОДА Олександр Левочко, привітавши всіх, хто був задіяний та безпосередньо прийняв участь у даному творчому заході. Також очільник культури Чернігівщини виразив глибоку шану керівникам і аматорам району за те, що вони підтримують свої істинно-народні традиції,  збирають та збагачують не матеріальну культуру нашої області та проводять велику і таку потрібну творчу роботу,   бо саме народно-фольклорне мистецтво гуртує людей у всі  часи.

І одноголосним рішенням всієї оглядової творчої ради було прийнято до уваги та складено протокол про те, що всім колективам  мистецького заходу «З піснею в серці», що з успіхом пройшов у Козелецькому РБК звання «народний аматорський»    буде підтверджено.

Народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Червона_калина_ли...

Народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Червона_калина_ли...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Козелец #концерт #фольклор
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...