Свято народної пісні в Козельці

В останній день гарної погожої осінньої пори 30 листопада в Козелецькому районному Будинку культури відбулося  свято творчості, що трансформувалося  в справжній тріумф народно-фольклорної пісні.

Знані в районі і  на Чернігівщині,  «народні аматорські» колективи, як РБК так і  Козелецького району, учасники телепроектів на обласному телебаченні,  переможці обласних та всеукраїнських фестивалів та конкурсів, демонстрували для своїх глядачів та творчого десанту з митців обласного центру гарне, злагоджене та  якісне  народно-фольклорне  дійство.

Слід доповнити, що мистецький захід «З піснею в серці», мав на меті підтвердити  творчим колективам почесне та високе звання «народний аматорський», що згідно з «Положенням про народний аматорський колектив», а  він проходить один раз на три роки і є своєрідним екзаменом творчого рівня колективів нашої Чернігівщини.

На урочистій концертній програмі з підтвердження звання був присутній і головував у творчій оглядовій раді Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко. Також в цьому  заході прийняли участь і  фахівці з «Обласного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв»: головний хормейстер Ольга Коцур, провідний методист з фольклору Оксана Пронченко та методист з музичного жанру Володимир Макеєв.

Народний_аматорс_ки_хоровий_колектив_Л_оноцвiт_РБК

Творчий марафон концертної програми складався з семи колективів і був розпочатий народним аматорським хоровим колективом «Льоноцвіт» Козелецького РБК під керівництвом  Івана Седня. Аматори представили гарне, чисте інтонаційно,  мелодійне та динамічно-наповнене  звучання хорового колективу в народній манері співу. На високому виконавському рівні прозвучали вже відомі твори А. Пашкевича «Я твоє останнє літо», О. Стадника «Мати журавлика жде»  та інші. Слід сказати слова вдячності і групі супроводу колективу, котра саме надавала професійну, потужньо в звуковому відношенні, музичну підтримку хористам.

Далі виступали в звітній програмі ансамбль народної пісні «Березневі роси», яким теж керує пан Седень. Оглядовій раді припали до смаку народні пісні у їхньому виконанні, а саме твір записаний нашим Чернігівським фольклористом, людиною-легендою,  Василем Полевиком «Хмарка наступає», жартівливу пісню «Молодії молодички» та інші. 

Народний_аматорс_кий_фол_клорний_колектив_Калина_Ставис_кого_СБК

Наступним колективом, що відстоював право на звання «народний аматорський» був жіночий вокальний ансамбль «Любисток», Прогресівського СБК,  яким керує заслужений працівник культури України Володимир Приходько. Всім присутнім в залі та гостям з Чернігова сподобалася творчість цього колективу, а саме солісти колективу Ольга Довгоброд та  Валентина Кондратенко, адже вони полонили залу своїми ніжними, поставленими та водночас дзвінкими і потужними вокальними можливостями. Також прозвучали твори в аранжуванні керівника «Любистку», котрі гарно сприймалися присутніми на концерті.

Фольклорно-автентичну частину концертної програми забезпечували відомі фольклорні колективи, котрі вже стали візитівкою у царині фольклорно-автентичного мистецтва Козелецького району:

- фольклорно-етнографічний колектив «Червона калина» Лихолітського  СБК;
- фольклорний колектив «Калина» Стависького СБК;
- фольклорний колектив «Чиста криниця» Берлозівського СБК;
- фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Вовчівського СБК.

народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Вербичен_ка_Вовчк...

Даними колективами представлена фольклорно-обрядова програма, яка складалася з  календарно- обрядових дійств з  гарним автентичним пісенним матеріалом, запальним музичним забарвленням із використанням побутово-фольклорних інструментів та яскравою грою артистів на сцені. 

Після закінчення концертної програми відбулося обговорення з керівниками зазначених вище колективів та  керівництвом відділу культури і туризму Козелецької РДА.

Відкрив обговорення звітної мистецької програми Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій  Чернігівської ОДА Олександр Левочко, привітавши всіх, хто був задіяний та безпосередньо прийняв участь у даному творчому заході. Також очільник культури Чернігівщини виразив глибоку шану керівникам і аматорам району за те, що вони підтримують свої істинно-народні традиції,  збирають та збагачують не матеріальну культуру нашої області та проводять велику і таку потрібну творчу роботу,   бо саме народно-фольклорне мистецтво гуртує людей у всі  часи.

І одноголосним рішенням всієї оглядової творчої ради було прийнято до уваги та складено протокол про те, що всім колективам  мистецького заходу «З піснею в серці», що з успіхом пройшов у Козелецькому РБК звання «народний аматорський»    буде підтверджено.

Народний_аматорс_кий_фол_клорно-етнографiчний_ансамбл__Червона_калина_ли...
Козелец концерт фольклор
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
Сьогодні, 24 серпня, чернігівська "Десна" зробила подарунок своїм вболівальникам на День Незалежності України та здобула розгромну перемогу 0:3 над "Олександрією". Перший тайм пройшов за незначної переваги чернігівці, які власне і мали більше гольових моментів ніж їх суперники, але вся боротьба розвернулась у другій половині гри. Не встигли команди розпочати другий тайм, як через три хвлини "Десна" створила черговий гольовий момент, але захисник "Олександр...
Общество
Сначала 8-я, потом 10-я, а теперь и 23-я – школ в областном центре становится все меньше. И причины из года в год не меняются: неудовлетворительное состояние учебных заведений и проблемная демография. Проще говоря, нет денег и нет детей. Зато есть обещания.  Стабильность – признак мастерства Первой жертвой закрытия стала 8-я школа. И основная причина, которая всплывает в памяти, – туалеты на улице. Именно этим чиновники оправдывали свое решение. Мол, дадим...
Общество
Киевская делегация во главе с заместителем министра юстиции по вопросам европейской интеграции Сергеем Петуховым приехала в вуз 20 августа. Официальная причина – обсудить дальнейшее развитие академии. По-факту, как выяснилось, сменить руководство. Сотрудники академии встретили гостей, мягко говоря, без энтузиазма. Позже пришлось даже вызывать полицию.  Реакция на обращение к президенту Встретив делегацию на крыльце учебного заведения, и. о. ректора Алексан...
Криминал
Напал на правоохранителя и приговору Деснянского райсуда отправился в места лишения свободы. Об этом сообщает прокуратура Черниговской области. Проишествие произошло 15 января. Полиции анонимно сообщили о нарушении общественного порядка и невыполнении родительских обязанностей. Приехав на вызов, патрульные обнаружили двух выпивших людей и малолетнего ребенка, лежащего на бетонном полу в расстегнутой верхней одежде. Полицейский потребовал документы, однако...
Общество
Цього тижня по всій Україні та в Чернігові зокрема відбуватимуться святкові й урочисті заходи з приводу одразу двох національних свят – Дня державного прапора та Дня незалежності. Кожен із жителів України буде святкувати по-своєму. Наприклад, 14-річні школярі на День прапора урочисто отримають свій перший паспорт громадянина України. А хтось просто гарно відпочине у додатковий вихідний. Але нас зацікавило інше: чи мають чернігівці той самий державний прапо...
Общество
Цена упала более чем на миллион. Об этом сообщает портал "Нежатин". Речь идет о заброшенном здании бани в Нежине, которая находится не далеко от местной школы №4. Ещё 14 августа заброшенное строение выставлялось на аукционе за 2 271 288 грн. Однако уже через неделю его цена упала ровно в 2 раза. Теперь бывшую баню без учёта НДС пытаются продать минимум за 1 135 644 грн.
Общество
Недострой простаивает уже пол года. Об этом пишет Олег Скалацкий в Электронной системе местных петиций. Речь идет о спортплощадке возле домов на улице Самоквасова, 11-15. "Стройка до сих пор не окончена. За последние пол года (даже больше) стройка не продвинулась ни на шаг. Как следствие - несбывшиеся ожидания и бардак на территории", - пишет автор петиции. На данный момент, предложение поддержали двое черниговцев из 250 необходимых.
Общество
Бахмацька міська рада за ініціативи депутатів фракції ВО "Свобода" встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Бахмач. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Свобода Чернігівщини. Мова в основному йде про заборону російськомовних фільмів, книг та пісень. На думку депутатів, такий мораторій є необхідним заходом для боротьби у потужній гібридній війні, яку веде Росія. Зокрема, дасть змогу подолат...
Общество
Назначенная Минюстом и.о. ректора Академии пенитенциарной службы Татьяна Денисова не возглавит учебное заведение. Действие приказа о её вступлении в должность остановил Черниговский окружной административный суд. Об этом сообщается на сайте Академии. Напомним, что между действующим руководством учебного заведения и Министерством юстиции конфликт: киевские чиновники своими приказами уволили ректора Академии Алексея Тогочинского и на его место поставили Тать...