• Головна
  • Что читают черниговцы? Александр Кодола
книжная полка
11:24, 25 грудня 2016 р.

Что читают черниговцы? Александр Кодола

книжная полка

«У богатых людей – большая библиотека, у бедных людей – большой телевизор» – эти слова принадлежат знаменитому американскому бизнес-тренеру Дену Кеннеди, также известному как «создатель миллионеров».

Очень точное наблюдение! Кто-то бездействуя ожидает богатства извне, а кто-то начинает обогащение с себя. Уверены, наши читатели – люди образованные и начитанные.

А потому предлагаем пополнить свою библиотеку и вводим новую рубрику, в которой известные черниговцы будут делиться с нами своими литературными предпочтениями – пятью книгами (да, понимаем, что мало, но формат есть формат), которые произвели наибольшее впечатление на...

Александр Кодола, народный депутат Украины

12144814_928760200550140_1618711301259797797_n(1)

Барак Обама «Дерзость надежды»

Книга першого американського президента-афроамериканця. Людини, яка зробила себе як політика і як політик змінила Америку і зрештою увесь світ. Це книга-роздуми про глобалізацію, економічну кризу, ситуацію в США та за їх межами.

Барак Обама говорить просто про складні речі – проблеми, які він бачив і бачить у суспільстві, і шляхи їх вирішення. Ми звикли вважати, що США – це країна з ідеальним життям для простих людей: усі ці американські мрії, демократія, рівні можливості для всіх… Але, читаючи книгу, розумієш, що навіть у передових країнах світу ті ж проблеми, що й у нас: не вистачає дитячих садків, дорога і багатьом недоступна медицина, а гідна вища освіта для більшості – лише мрія, так само як і благополучна старість.

Можливо, прочитавши цю книгу, ми почнемо краще розуміти американців.

Что читают черниговцы? Александр Кодола, фото-1

Джордж Орвелл «1984»

Цей роман-антиутопію написано в 1948 році, але він не менш актуальний сьогодні. Книга розповідає про світ, де 2+2=5, і ніхто не піддає це сумніву. Можна змінювати минуле, і ніхто не дивуватиметься, оскільки живуть за принципом «війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила». Якщо ж у такому світі ти вирішив замислитися, то тебе спіткає доля головного героя роману. Можливо, коли ви прочитаєте цей роман, багато чого зрозумієте про одного з наших сусідів.

Dzhorzh-Orvell(2)

Dzhorzh-Orvell(2)

Сергій Жадан «Ворошиловград»

Насправді важко описати, про що цей роман. Певною мірою це історія українського рейдерства, як часто його характеризують. Але я б сказав, що це історія про життя. Таке, яким воно є насправді. Читайте Жадана. Це цікаво.

Что читают черниговцы? Александр Кодола, фото-3

Френсіс Скотт Фіцджеральд «Великий Гетсбі»

На перший погляд ця книга про яскраві 20-ті роки XX століття у США. Але насправді це книга про мрію, досягти якої бажав Джей Гетсбі. Але мрією вона була доти, доки не була досягнута. Лише в кінці книги відкриваються деталі, які дозволяють зрозуміти, яким і ким насправді був Гетсбі і чому автор назвав його Великим.

Раджу прочитати тим, хто занадто ідеалізує свою мрію та не зупиняється ні перед чим, щоб її досягти, навіть переступаючи через закон. Наслідки таких дій чудово проілюстровані у «Великому Гетсбі».

Что читают черниговцы? Александр Кодола, фото-4

Кристофер Бакли «Здесь курят»

Як на мене, Крістофер Баклі – один із найцікавіших сучасних письменників, які описують політичні процеси доступно і дуже дотепно. Автор добре ознайомлений із підводними течіями політики, адже тривалий час працював спічрайтером у Білому домі. Один із улюблених моїх романів – «Тут курять». Це дотепна і стильно написана історія про такого собі «адвоката диявола» – тютюнового лобіста. Письменник у своїй книзі «дає прикурити» і лицемірам із різних громадських організацій, і продажним політикам, і безпринципним ЗМІ, які маніпулюють громадською свідомістю. Радив би читати Баклі тим, хто цінує гостре слово і хоче зрозуміти реальний світ сучасної політики та бізнесу.

Kristofer_Bakli__Zdes_kuryat(1)

Kristofer_Bakli__Zdes_kuryat(1)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АлександрКодола #книги #чтопочитать
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...