Міська лікарня № 4 прагне стати сучасним медцентром

ПОЗИЦІЯ. Чернігівська міська лікарня № 4 рухається в напрямку перетворення комунального закладу на сучасний реабілітаційний центр. Цьому є логічне пояснення — адже в нашому регіоні один із найвищих по Україні показників кількості інсультів.

У Чернігові торік зафіксували понад 1000 випадків. Як доводить світова практика, головну роль для таких хворих відіграють не ліки, а реабілітація та соціалізація пацієнта.

Народний депутат Максим Микитась переконаний: «реабілітація постінсультних хворих для Чернігівщини має надважливе значення. А якщо облаштувати реабілітаційний центр, то тут можна з успіхом лікувати взагалі усіх хворих неврологічного профілю».

Завдяки підтримці Максима Микитася заклад перейшов від мрій до дій, розповідає завідувачка неврологічного відділення лікарні Лариса Кадіна. Тут уже обладнали кабінет ЛФК. Є мотомед для розробки нижніх кінцівок. І 80 хворих завдяки реабілітації мають чудові результати. Встановили й монітор, на якому транслюють фізичні вправи для хворих. Усе це пацієнти роблять під контролем фахівців-інструкторів.

Також придбали універсальну кабіну для підвісної терапії, де за допомогою спеціальних підвісок будуть розроблювати кінцівки пацієнтів.

А ще в лікарні запрацював кабінет ерготерапії, де хворого вчать обслуговувати себе в побуті. Потрібно ще замінити старі функціональні ліжка на нові сучасні.

Загалом для перетворення комунальної лікарні на сучасний центр не вистачає кількох приладів — модуля активної реабілітації (на вигляд він як підвіска для альпіністів; на спеціальний трос підвішують хворого – і він так може рухатися), столів Войта-Бобата, вертикалізатора та стола для активної моторики. На придбання цього обладнання будуть виділені 400 тисяч гривень із фонду соціально-економічного розвитку за сприяння Максима Микитася.

Ми вже зробили проектно-кошторисну документацію майбутнього ремонту і невдовзі почнемо роботи, — говорить Лариса Кадіна.

Медики переконані: створювати реабілітаційний центр потрібно зараз. Варто змінювати підходи до лікування та постреабілітації хворих на інсульти — чим раніше це буде зроблено, тим більше працездатних громадян житиме в нашій країні.

Із відкриттям центру тут проходитимуть реабілітацію жителі Шерстянки та інших районів міста й області.

Максим Микитась запевнив, що зробить усе, аби прискорити відкриття медичного закладу. Є рішення про виділення понад 2,5 мільйона гривень на ремонт та придбання обладнання для центру — це гроші з фонду соціально-економічного розвитку та депутатського фонду М. Микитася.

Сподіваюся, що цьогоріч міська лікарня № 4 отримає статус реабілітаційного центру. Бо здоров’я людей — це те, у що варто вкладати кошти. Тому підтримка медичних закладів залишається моїм пріоритетом, — наголосив народний депутат України Максим Микитась.

микитась микитась1
МаксимМикитась міськалікарня
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
191 просмотр в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии