Все, що потрібно знати про оптимізацію зображень для Google

У сучасному світі роль такого аспекту SEO, як оптимізація зображень, безсумнівно важлива. На сьогоднішній день третина всіх запитів, що надходять до Google в США, пов'язана з картинками. Smart-web.com.ua тоже уже проверила данные методы оптимизации изображений. При таком подходе улучшается само продвижение сайта и цена не увеличивается за seo. 

В одному з останніх випусків Whiteboard Friday Ренд Фишкин докладно розповів про SEO для зображень – починаючи від основ і закінчуючи чинниками ранжирування і практичними рекомендаціями.

У статті ви знайдете всю інформацію, яка вам потрібна з цього питання. Причому, мова піде не тільки про оптимізацію для пошуку Google по картинках, але і для блоку з зображеннями в основній видачі пошуковика.

Основи пошукової оптимізації зображень

Є пара речей, які ми повинні обговорити перш, ніж перейти до розгляду цієї теми. По-перше, багато вебмастера питають:

 • Чи потрібно взагалі займатися пошуковою оптимізацією зображень?

В минулі роки при кліку на картинку в Google Image Search користувач потрапляв на сайт або сторінку, на якій вона була опублікована. Зараз при натисканні на картинку відкриється повнорозмірна версія зображення і вказується, на якому сайті воно розміщене. Для багатьох людей цього достатньо. Вони роблять безліч пошуків, але ніколи не відвідують ваш сайт. Google надає ваше зображення без вашого відома, і ви не отримуєте ніяких даних про це. Ви не знаєте, скільки показів воно отримало, і т. п.

Коли потрібна пошукова оптимізація зображень

 • Візуально продавані товари і послуги. Ми спілкувалися з великою кількістю підрядників, декораторів, власників готелів, фахівців з ремонту приміщень і продавців hand-made товарів. Всі вони вважають, що пошук по картинках допомагає людям вибрати їх пропозицію. Наприклад, людина здійснює пошук за запитом «ремонт кухні Сіетл» і приймає рішення про відвідування сайту на основі запропонованих в результатах пошуку зображень.
 • Все, що зроблено для отримання посилань і згадок. Якщо ви займаєтеся візуалізацією даних або працюєте фотографом і сподіваєтеся, що люди будуть використовувати ваші зображення і ставити на вас посилання, то вам обов'язково потрібно займатися пошуковою оптимізацією. З її допомогою ви можете потрапити в поле зору відповідної аудиторії. Коли ці люди будуть використовувати ваше зображення в своїй презентації, публікації або на своєму сайті, ви отримаєте посилання.
 • Ліцензований візуальний контент. Є люди, які заробляють на продажу зображень. Пошук по картинках Google – відмінне місце, щоб потрапити в цю нішу. Якщо ви фотограф, ілюстратор або власник фотостока, вам точно потрібно займатися пошуковою оптимізацією зображень.

І трохи статистики... За даними Jumpshot, у США третина всіх пошуків Google вчиняється в розділі Image Search. За даними MozCast, по 12,5% запитів в результатах пошуку відображається блок з зображеннями.

 • Чи потрібно використовувати оригінальний візуальний контент?

Чи можете ви, до прикладу, ліцензувати візуальний контент, придбаний у інших? Чи Можете ви купити стоковий картинку, помістити її на свій сайт і все ще ранжируватися за нею в пошуку Google? Відповідь – так.

 • На відміну від веб-результатів, дублікати зображень не вважаються проблемою. У більшості випадків Google бере одну версію зображення і розташовує її в пошуку по картинках вище, ніж інші. Але це не завжди оригінал. У багатьох випадках це добре оптимізована сторінка. Таким чином, це відмінна можливість отримати додатковий трафік.
 • Просто переконайтеся, що у вас є потрібні дозволи.
 • Як ви визначаєте, що SEO для зображень – це саме те, чим варто займатися?

Наприклад, ви вводите запит «архітектура Санта-Фе». В топі пошукової видачі може бути розташоване рекламне оголошення, а під ним – блок, який містить кілька фотографій. Google показує цей блок тільки в тому випадку, якщо користувачі клацають по картинках дуже часто, або ж в Image Search здійснюється велика кількість пошуків за цим запитом. Таким чином, Google, сам по собі може виступати в ролі індикатора того, чи є на це попит.

Фактори ранжування в пошуку по картинках і блоках із зображеннями

Далі ми розглянемо фактори, що впливають на ранжирування зображень. Цей список досить великий, але самі фактори нескладні. На нашу думку, це пов'язано з тим, що при ранжируванні зображень Google більше уваги приділяє релевантності та обслуговування наміри користувача, а не посилальної популярності. Тут пошуковик менше турбується про спам та маніпуляціях. Тому ви можете помітити, що в ранжируванні картинок використовується алгоритм, так би мовити, «старої школи».

Основні фактори:

 • Ім'я файлу зображення.
 • Наявність атрибут «alt». Ще одна дуже важлива причина додавання атрибутів alt – пошукова оптимізація зображень. Крім того, це в деякій мірі впливає і на основні результати пошуку.
 • Супровідний напис. Ми помітили, що цей елемент важливіше, ніж атрибут alt, для пошуку по картинках. Тому, якщо ви помістіть невелику підпис під зображенням, це може допомогти вам поліпшити його позиції в Google Image Search.
 • Навколишній текст. Google також аналізує текст навколо зображення, щоб оцінити його релевантність.
 • Заголовок сторінки.
 • URL сторінки, на якій розміщено зображення. Це, до речі, одна з причин, по якій галереї зображень, особливо з фотостоков, ранжуються гірше. На цих сторінках, дуже мало релевантного контенту. На одній сторінці міститься безліч фотографій. При цьому Google потрібно вибрати одне або два зображення, які найбільш релевантні тематиці запиту. Тому більшість зображень, що займають високі позиції в Image Search, є основним зображенням на сторінці.
 • Залученість користувачів і популярність. Цей фактор має велику вагу. Результати тестів показали, що якщо користувач здійснює пошук в Google Image Search і клікає на 12-е зображення внизу і так починає робити багато людей, то Google піднімає цю картинку вгору – так само, як це відбувається з основними результатами. При цьому в пошуку по картинках фактор залученості ще більш важливий. З цієї причини вам слід розміщувати високоякісні, цікаві та високорелевантні зображення, якщо ви хочете, щоб вони подобалися користувачам.
 • Параметри зображення. Google не показує або дуже рідко показує зображення з незвичайними параметрами в результатах пошуку по картинках. Ті зображення, які сильно витягнуті в довжину або ширину, отримують більш низькі позиції. Google, в основному, цікавлять зображення із співвідношенням сторін 16х9 і 4х3, а також квадратного формату. Інші ранжуються гірше.
 • Розмір зображення. У більшості випадків Google не вибирає дуже дрібні або занадто великі зображення. Однак, якщо користувач шукає «шпалери для робочого столу», то Google розуміє, що йому потрібні зображення великого розміру і шукає такі картинки.
 • Вбудовані зображення. Якщо ваш візуальний контент (наприклад, інфографіка) з'являється як вбудований елемент на багатьох сайтах і сторінках, це може надати позитивний ефект на його ранжування.
 • Традиційні чинники ранжирування для URL. Якщо сторінка architecture.com/santafe ранжировалась в топ 5 або 7 результатів пошуку за запитом «архітектура Санта-Фе», висока ймовірність, що зображення з цієї сторінки також будуть ранжувати на верхніх позиціях в пошуку по картинках. Зворотне не завжди вірно. Якщо ви можете поліпшити позиції сторінки в основній видачі, то в пошуку по картинках ранжування зображення з цієї сторінки теж, швидше за все, покращитися. В результаті ви зможете отримувати трафік з обох каналів.
 • Візуальне відповідність. Алгоритми Google також аналізують релевантність зображення та його візуальне відповідність. Таким чином, якщо у вас є фото коали прекрасної якості й оптимізовані всі фактори, згадані вище, то Google все одно не покаже його за запитом «архітектура Санта-Фе».

Які кроки варто зробити: рекомендації

 • Визначте свої SEO-цілі, а потім порівняйте їх зі списком ключових слів.
 • Проведіть аудит свого списку ключових слів на предмет видимості зображень. Для цього можна використовувати інструмент Keyword Explorer, Moz Pro або інші інструменти. Як це працює: ви завантажуєте список ключових слів і бачите, скільки результатів містять блоки із зображеннями. Таким чином, ви зможете дізнатися, які можливості у вас є.
 • Підготуйте інструкції для копірайтерів і авторів сайту. Наприклад: переконайтеся, що ви додали підпис до фото і атрибут alt; переконайтеся, що параметри і розмір зображення відповідають нормам і т. д.
 • Складіть список можливостей для пошукової оптимізації зображень. Це можуть бути 5 або 10 або навіть 50 ключових слів, по яких показуються блоки з зображеннями, або ж відбувається багато пошуків Google Image Search, і націльте на них.
 • Перевірте наявні на сайті зображення на предмет SEO та UX-оптимізації (розмір, швидкість завантаження і т. д.).

Замість висновку

Пошукова оптимізація зображень дозволяє поліпшити ефективність сайту в цілому. Не втрачайте ті можливості, які лежать в цій області.

smart-web.com.ua
Все щопотрібнознатипрооптимізаціюзображеньдляGoogle
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
7 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Кабмін дозволив встановлювати у квартирах українців прилади – розподілювачі тепла. Що це означає? Оптимістична новина Місяць тому, 10 жовтня 2018 року, Кабінет міністрів України затвердив постанову № 829, яка дозволяє використання приладів – розподілювачів тепла. Відтепер їх можна встановлювати на батареях у квартирах навіть старих будинків з вертикальною опалювальною системою та визначати по них кількість тепла, яке спожила батарея. Суспільство сприйняло...
Общество
Інформацією щодо зовнішнього незалежного оцінювання 2019 поділилася директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, яка завітала до Чернігова. Календар абітурієнта Як і раніше, з 11 предметів обов’язковими є українська мова та література , математика чи історія України та третій предмет на вибір. Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінювання триватиме з 5 лютого до 25 березня , але внесення змін до реєстраці...
Общество
Депутаты приняли закон, который регулирует правил использования в Украине автомобилей без украинской регистрации. И другой – со скидками и амнистией для владельцев таких машин. Что такое «евробляхи»? Так презрительно называют машины, которые ездят по украинским дорогам на чужих номерах. Украинские водители их эксплуатируют, чтобы не платить за растаможку. Эта процедура часто удваивает а то и утраивает стоимость автомобиля, приобретенного по доступной цене...
Общество
Марина Грицик – тренер з кінного спорту. Раніше дівчина працювала в кінному театрі й разом із мамою у своїй чернігівській квартирі прихистила декількох котів та собак з вулиці. Одного дня сім’я спакувала речі й улюбленців, щоб оселитися в селі Рябці за 16 кілометрів від Чернігова. За кілька місяців їх новий дім став домом і для врятованих від загибелі трьох лелек, семи собак, одинадцяти котів, п’ятьох коней і підорлика. Міла Раніше Міла працювала у парку...
Происшествия
В районе села Вертиевка Нежинского района Черниговской области произошло лобовое столкновение автомобилей Skoda и ВАЗ. В результате происшествия, вечером в пятницу, 16 ноября, погиб один человек, еще пятеро получили травмы. По предварительным данным, водитель Skoda при обгоне выехал на полосу встречного движения, где столкнулся с ВАЗ. По данному факту открыто уголовное производство по ч. 2 ст. 286 Уголовного кодекса Украины (нарушение правил безопасности д...
опрос
На этой неделе, 14 ноября, в Чернигов пришла зима с первым снегом – немного раньше, чем ее ожидали. Снег не сойдет до начала следующей недели, а потому можно уверенно говорить: «Пришла зима». Мы решили узнать у черниговцев, готовы ли они к такому и не застала ли их врасплох снежная погода в городе. Иван, студент: – Конечно, подготовился к зиме. Всё сделал своевременно: купил теплые вещи и переобул машину в зимнюю резину. С удовольствием съездил бы в Карпат...
Общество
С 1 января 2019 года заметно увеличится стоимость услуг платных телевизионных сервисов, включая кабельное телевидение, IPTV, телевидение на базе других технологий. В зависимости от региональных особенностей, набора телевизионных каналов и различных экономических показателей деятельности провайдеров, абонентская плата может вырасти на 15-40%. Об этом заявила председатель правления Ассоциации правообладателей и поставщиков контента Наталья Клитная. Согласно...
Спорт
Черниговская «Десна» одержала вторую крупную победу на мини-сборе в Беларуси. Об этом сообщает Tribuna.com. На этот раз "сиверяни" не заметили на своем пути ФК «Смолевичи», и победили со счётом - 4:0. Стартовый состав «Десны»: Паст, Люлька, Имереков, Ермаков, Слинкин, Коберидзе, Якимив, Старенький, Банасевич, Шарило, Вовк. Голы забивали Старенький, Хлебас, Безбородько и Филиппов. Напомним, что 16 ноября «Десна» забила 7 безответных голов дублю минского «Ди...
Общество
В Корюковском районе на Черниговщине внедряют проект "Шлюб за добу". Этим вопросом занялось КП «Благоустрій» Корюковского горсовета. Местом проведения, по сообщению управления юстиции в Черниговской области, станет село Бреч. Адрес - улица Школьная, 15А. По этому адресу находится туристично-гостиничный комплекс "Бреч". В сообщении управления об этом не говорится. Сказано только, что там находится представитель КП "Благоустрій".