Все, що потрібно знати про оптимізацію зображень для Google

У сучасному світі роль такого аспекту SEO, як оптимізація зображень, безсумнівно важлива. На сьогоднішній день третина всіх запитів, що надходять до Google в США, пов'язана з картинками. Smart-web.com.ua тоже уже проверила данные методы оптимизации изображений. При таком подходе улучшается само продвижение сайта и цена не увеличивается за seo. 

В одному з останніх випусків Whiteboard Friday Ренд Фишкин докладно розповів про SEO для зображень – починаючи від основ і закінчуючи чинниками ранжирування і практичними рекомендаціями.

У статті ви знайдете всю інформацію, яка вам потрібна з цього питання. Причому, мова піде не тільки про оптимізацію для пошуку Google по картинках, але і для блоку з зображеннями в основній видачі пошуковика.

Основи пошукової оптимізації зображень

Є пара речей, які ми повинні обговорити перш, ніж перейти до розгляду цієї теми. По-перше, багато вебмастера питають:

 • Чи потрібно взагалі займатися пошуковою оптимізацією зображень?

В минулі роки при кліку на картинку в Google Image Search користувач потрапляв на сайт або сторінку, на якій вона була опублікована. Зараз при натисканні на картинку відкриється повнорозмірна версія зображення і вказується, на якому сайті воно розміщене. Для багатьох людей цього достатньо. Вони роблять безліч пошуків, але ніколи не відвідують ваш сайт. Google надає ваше зображення без вашого відома, і ви не отримуєте ніяких даних про це. Ви не знаєте, скільки показів воно отримало, і т. п.

Коли потрібна пошукова оптимізація зображень

 • Візуально продавані товари і послуги. Ми спілкувалися з великою кількістю підрядників, декораторів, власників готелів, фахівців з ремонту приміщень і продавців hand-made товарів. Всі вони вважають, що пошук по картинках допомагає людям вибрати їх пропозицію. Наприклад, людина здійснює пошук за запитом «ремонт кухні Сіетл» і приймає рішення про відвідування сайту на основі запропонованих в результатах пошуку зображень.
 • Все, що зроблено для отримання посилань і згадок. Якщо ви займаєтеся візуалізацією даних або працюєте фотографом і сподіваєтеся, що люди будуть використовувати ваші зображення і ставити на вас посилання, то вам обов'язково потрібно займатися пошуковою оптимізацією. З її допомогою ви можете потрапити в поле зору відповідної аудиторії. Коли ці люди будуть використовувати ваше зображення в своїй презентації, публікації або на своєму сайті, ви отримаєте посилання.
 • Ліцензований візуальний контент. Є люди, які заробляють на продажу зображень. Пошук по картинках Google – відмінне місце, щоб потрапити в цю нішу. Якщо ви фотограф, ілюстратор або власник фотостока, вам точно потрібно займатися пошуковою оптимізацією зображень.

І трохи статистики... За даними Jumpshot, у США третина всіх пошуків Google вчиняється в розділі Image Search. За даними MozCast, по 12,5% запитів в результатах пошуку відображається блок з зображеннями.

 • Чи потрібно використовувати оригінальний візуальний контент?

Чи можете ви, до прикладу, ліцензувати візуальний контент, придбаний у інших? Чи Можете ви купити стоковий картинку, помістити її на свій сайт і все ще ранжируватися за нею в пошуку Google? Відповідь – так.

 • На відміну від веб-результатів, дублікати зображень не вважаються проблемою. У більшості випадків Google бере одну версію зображення і розташовує її в пошуку по картинках вище, ніж інші. Але це не завжди оригінал. У багатьох випадках це добре оптимізована сторінка. Таким чином, це відмінна можливість отримати додатковий трафік.
 • Просто переконайтеся, що у вас є потрібні дозволи.
 • Як ви визначаєте, що SEO для зображень – це саме те, чим варто займатися?

Наприклад, ви вводите запит «архітектура Санта-Фе». В топі пошукової видачі може бути розташоване рекламне оголошення, а під ним – блок, який містить кілька фотографій. Google показує цей блок тільки в тому випадку, якщо користувачі клацають по картинках дуже часто, або ж в Image Search здійснюється велика кількість пошуків за цим запитом. Таким чином, Google, сам по собі може виступати в ролі індикатора того, чи є на це попит.

Фактори ранжування в пошуку по картинках і блоках із зображеннями

Далі ми розглянемо фактори, що впливають на ранжирування зображень. Цей список досить великий, але самі фактори нескладні. На нашу думку, це пов'язано з тим, що при ранжируванні зображень Google більше уваги приділяє релевантності та обслуговування наміри користувача, а не посилальної популярності. Тут пошуковик менше турбується про спам та маніпуляціях. Тому ви можете помітити, що в ранжируванні картинок використовується алгоритм, так би мовити, «старої школи».

Основні фактори:

 • Ім'я файлу зображення.
 • Наявність атрибут «alt». Ще одна дуже важлива причина додавання атрибутів alt – пошукова оптимізація зображень. Крім того, це в деякій мірі впливає і на основні результати пошуку.
 • Супровідний напис. Ми помітили, що цей елемент важливіше, ніж атрибут alt, для пошуку по картинках. Тому, якщо ви помістіть невелику підпис під зображенням, це може допомогти вам поліпшити його позиції в Google Image Search.
 • Навколишній текст. Google також аналізує текст навколо зображення, щоб оцінити його релевантність.
 • Заголовок сторінки.
 • URL сторінки, на якій розміщено зображення. Це, до речі, одна з причин, по якій галереї зображень, особливо з фотостоков, ранжуються гірше. На цих сторінках, дуже мало релевантного контенту. На одній сторінці міститься безліч фотографій. При цьому Google потрібно вибрати одне або два зображення, які найбільш релевантні тематиці запиту. Тому більшість зображень, що займають високі позиції в Image Search, є основним зображенням на сторінці.
 • Залученість користувачів і популярність. Цей фактор має велику вагу. Результати тестів показали, що якщо користувач здійснює пошук в Google Image Search і клікає на 12-е зображення внизу і так починає робити багато людей, то Google піднімає цю картинку вгору – так само, як це відбувається з основними результатами. При цьому в пошуку по картинках фактор залученості ще більш важливий. З цієї причини вам слід розміщувати високоякісні, цікаві та високорелевантні зображення, якщо ви хочете, щоб вони подобалися користувачам.
 • Параметри зображення. Google не показує або дуже рідко показує зображення з незвичайними параметрами в результатах пошуку по картинках. Ті зображення, які сильно витягнуті в довжину або ширину, отримують більш низькі позиції. Google, в основному, цікавлять зображення із співвідношенням сторін 16х9 і 4х3, а також квадратного формату. Інші ранжуються гірше.
 • Розмір зображення. У більшості випадків Google не вибирає дуже дрібні або занадто великі зображення. Однак, якщо користувач шукає «шпалери для робочого столу», то Google розуміє, що йому потрібні зображення великого розміру і шукає такі картинки.
 • Вбудовані зображення. Якщо ваш візуальний контент (наприклад, інфографіка) з'являється як вбудований елемент на багатьох сайтах і сторінках, це може надати позитивний ефект на його ранжування.
 • Традиційні чинники ранжирування для URL. Якщо сторінка architecture.com/santafe ранжировалась в топ 5 або 7 результатів пошуку за запитом «архітектура Санта-Фе», висока ймовірність, що зображення з цієї сторінки також будуть ранжувати на верхніх позиціях в пошуку по картинках. Зворотне не завжди вірно. Якщо ви можете поліпшити позиції сторінки в основній видачі, то в пошуку по картинках ранжування зображення з цієї сторінки теж, швидше за все, покращитися. В результаті ви зможете отримувати трафік з обох каналів.
 • Візуальне відповідність. Алгоритми Google також аналізують релевантність зображення та його візуальне відповідність. Таким чином, якщо у вас є фото коали прекрасної якості й оптимізовані всі фактори, згадані вище, то Google все одно не покаже його за запитом «архітектура Санта-Фе».

Які кроки варто зробити: рекомендації

 • Визначте свої SEO-цілі, а потім порівняйте їх зі списком ключових слів.
 • Проведіть аудит свого списку ключових слів на предмет видимості зображень. Для цього можна використовувати інструмент Keyword Explorer, Moz Pro або інші інструменти. Як це працює: ви завантажуєте список ключових слів і бачите, скільки результатів містять блоки із зображеннями. Таким чином, ви зможете дізнатися, які можливості у вас є.
 • Підготуйте інструкції для копірайтерів і авторів сайту. Наприклад: переконайтеся, що ви додали підпис до фото і атрибут alt; переконайтеся, що параметри і розмір зображення відповідають нормам і т. д.
 • Складіть список можливостей для пошукової оптимізації зображень. Це можуть бути 5 або 10 або навіть 50 ключових слів, по яких показуються блоки з зображеннями, або ж відбувається багато пошуків Google Image Search, і націльте на них.
 • Перевірте наявні на сайті зображення на предмет SEO та UX-оптимізації (розмір, швидкість завантаження і т. д.).

Замість висновку

Пошукова оптимізація зображень дозволяє поліпшити ефективність сайту в цілому. Не втрачайте ті можливості, які лежать в цій області.

smart-web.com.ua
Все щопотрібнознатипрооптимізаціюзображеньдляGoogle
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Днями з відпочинку в дитячому закладі санаторного типу «Чайка» Скадовського району Херсонської області повернулась друга зміна дітей з Чернігівської області. Загалом у цьому році на морі оздоровилися 320 дітей із категорій, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Про це повідомила пресслужба ОДА. На оздоровлення мали право діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, загиблих батьків в зоні...
Происшествия
Під час пожежі, яка сталася в житловому будинку Варви, що знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького загинув чоловік. Вогнеборців викликали його сусіди, які  помітили вогонь всередині оселі. Про трагедію повідомила пресслужба ДСНС. На момент, коли на місце прибули рятувальники горіла покрівля будинку, а кімнати були заповнені їдким димом. В апаратах захисту органів дихання та зору надзвичайники одразу приступили до гасіння. Під час цього, в одній з кімна...
Общество
Серед усіх мікрорайонів Чернігова є один такий, де, виходячи з назви, муркотливих пухнастиків люблять чи не найбільше. Адже й назву він носить відповідну – Коти. Та чи свідчить це про те, що в давнину, тобто коли мікрорайон був окремим селом, місцеві жителі мали найбільше серед усього краю мисливців на мишей? Звичайно ж, не все так однозначно. Тим паче дослідники в цьому питанні дотримуються дещо іншої думки. Забігаючи трошки наперед, варто зазначити, що д...
Общество
У Чернігові 26 вересня оголошено Днем жалоби за загиблими в авіакатастрофі військового літака АН-26 під містом Чугуєв, що на Харківщині. Всі святкові заходи - скасовано. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив заступник міського голови Чернігова Олександр Ломако. - Міський голова Владислав Атрошенко підписав розпорядження про оголошення 26 вересня в Чернігові Днем жалоби в зв‘язку з трагедією літака АН 26 над Харківщиною. На жаль, святкові заходи з наг...
Общество
За останні роки чернігівці звикли до ремонтів та реконструкцій у місті. Дехто навіть вважає, що Чернігів тепер у постійному режимі під назвою «Ремонт», але не всюди, і не завжди. Сьогодні мова піде про Вокзальну площу та зупинку громадського транспорту з розбитою бруківкою, що прямо під сходами залізничного вокзалу в Чернігові, і про те, чому її за кілька років ніхто так і не відремонтував. У пріоритеті Провести ремонт на цій ділянці ще 2017 року обіцяв ос...
Спорт
Гумове покриття, глядацькі трибуни, новенькі баскетбольні кільця та сучасна зручна роздягальня – реконструкція баскетбольного майданчика на території школи №1 добігла кінця. Проєкт обійшовся бюджету міста майже в 4,9 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба міської ради. Реконструкція майданчика проводилася протягом року. Спеціальне покриття, трибуни для глядачів, сучасне освітлення - все це тепер відповідає всім вимогам Федерації баскетболу та дає...
Общество
За минулу добу в Чернігівській області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19. Захворювання діагностували у 68 чернігівців, 25  ніжинців, 12 жителів Борзнянського району, п’яти - Чернігівського. По одному інфікованому виявлено у Бахмацькому, Ічнянському, Козелецькому, Куликівському, Срібнянському районах, по два - у Городнянському, Ріпкинському і Сновському, по три - у Бобровицькому та Носівському районах. З них п’ятнадцять хворих перебуває на госпіталіза...
Криминал
Посеред білого дня патрульні зупинили водія з ознаками наркотичного сп’яніння. Подія сталася сьогодні на вулиці Громадській. Під час патрулювання увагу інспекторів привернув автомобіль ВАЗ, водій якого порушив правила дорожнього руху. Про інцидент повідомила пресслужба Патрулної поліції.  Патрульні зупинили автівку, щоби поспілкуватися з його кермувальником. Вони помітили, що 34-річний водій, має ознаки наркотичного сп’яніння. Від огляду на стан наркотичн...
Происшествия
Сьогодні, 25 вересня, у Ічні сталася пожежа. Як повідомили у ДСНС, жертвою стала 5-річна дитина. Повідомлення про надзвичайну подію надійшло о 10:39. Горіла господарча будівля. На момент приїзду рятувальників дах споруди був повністю охоплений вогнем. О 10:52 працівники ДСНС пожежу локалізували, об 11:40 остаточно ліквідували та врятували поруч розташований житловий будинок. Під час гасіння вогнеборці на горищі будівлі виявили тіло 5-річного сина господарі...