Стандарти НАТО візьмуть на озброєння в Чернігові

У Чернігові запрацює Державний науково-дослідний інститут сертифікації випробувань озброєння військової техніки. Такий заклад буде займатися практичною обкаткою техніки як для Міністерства оборони, так і для всього силового сектору — Національної гвардії, прикордонних військ, МВС.

Для функціонування інституту в місті створять потужну базу, зокрема відкриють кілька сучасних, за стандартами НАТО лабораторій. Але всі ці плани так би й лишилися на папері, якби свого часу народний депутат Сергій Березенко не простягнув руку допомоги евакуйованому в травні 2014-го з Феодосії до Чернігова Державному науково-випробувальному центру ЗСУ.

Тоді на північ країни одразу попрямували майже сто родин офіцерів. Завдяки підтримці депутата-чернігівця ДНВЦ отримав 4 відокремлені будівлі на території колишнього Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. Також він сприяв виділенню фінансування від ЗСУ на проведення ремонтних робіт цих приміщень. На жаль, корпуси тривалий час були покинуті, у жалюгідному стані, тому ремонтні роботи тривають і досі.

Та найголовніший здобуток — це отримання Центром статусу науково-дослідного інституту, підкреслює директор ДНВЦ Володимир Башинський:

- Безпосередньо в рішенні про створення цього інституту брав участь народний депутат Сергій Іванович Березенко. За що йому вдячність від мене особисто як від керівника Державного науково-випробувального центру Збройних сил України і від особового складу центру. Він дуже активно підтримує життєдіяльність центру на Чернігівщині, переймається проблемами центру і як народний депутат завжди здійснює допомогу для того, щоб центр процвітав на Чернігівській землі і виконував свої завдання зі зміцнення обороноздатності нашої держави.

Для того, щоб новий заклад запрацював на повну потужність (він буде займатися сертифікацією та випробуванням збройної техніки), у Чернігові розгорнуть лабораторії за стандартами НАТО.

Чому важливо запровадити саме таку методологію? Україна вже давно декларує свій курс на оновлення армії за кращими світовими зразками. Бо це і безпека кордонів, і спокій громадян. Одначе сертифікація зброї за параметрами НАТО дуже дорога, далеко не кожен виробник може дозволити собі таке задоволення. Куди простіше й дешевше створити тут, в Україні свій власний сертифікаційний центр, до того ж секретним розробкам не треба буде перетинати кордон. Це заощадить час і кошти. Тому ідею створення науково-дослідного інституту в Чернігові від самого початку підтримав Сергій Березенко.

- Безпека України, звісно, хвилює високопосадовців, але лише тут, у прикордонних областях розумієш, які є виклики й наскільки вразливим у разі агресії може стати місцеве населення. Тому завдань нині дуже багато. Це й зміцнення прикордонної межі, набір та забезпечення військового контракту, і, звісно, новітнє озброєння. Поки США ще розмірковує над тим, чи надавати українцям доступ до власних розробок летальної зброї, ми не повинні чекати склавши руки. Ми маємо працювати над власними оновленнями. Та й, зрештою, прикордонниками всю державу не порятуєш. Тому я абсолютно підтримую ідею створити тут власний науковий інститут, який буде стандартизувати нашу зброю відповідно до вимог НАТО. Це наша гарантія миру і спокою, — висловив свою позицію народний депутат.

Свою підтримку на всі задуми також надав і заступник міністра оборони України Юрій Бровченко, який із робочим візитом нещодавно побував у Чернігові. Така увага цілком зрозуміла, бо чернігівський ДНВЦ — єдиний такий заклад в усій країні. Щоб зрозуміти увесь масштаб справи, варто наголосити, що тут випробовують зразки новітніх розвідувальних безпілотників, зброю для піхоти чи артилерії, протиповітряне та бронетанкове озброєння, засоби оптико-електронного захисту. Випробування відбуваються, буквально як у казці, — вогнем, водою та мідними трубами.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)