• Головна
  • Підсумки 6-ї сесії Верховної Ради від КВУ: наші не пасуть задніх
14:09, 15 серпня 2017 р.

Підсумки 6-ї сесії Верховної Ради від КВУ: наші не пасуть задніх

Підсумки 6-ї сесії Верховної Ради від КВУ: наші не пасуть задніх

Нещодавно в Чернігові відбувся круглий стіл на тему «Підсумки 6-ї сесії Верховної Ради: головні провали та здобутки». Ініціатором заходу виступила громадська організація Комітет виборців України, яка запросила до участі в обговоренні народних обранців від Чернігівщини, їхніх помічників, експертів, громадських активістів та представників ЗМІ.

Олексій Кошель, генеральний директор ВГО Комітету виборців України, презентував результати дослідження діяльності народних депутатів України протягом 6-ї сесії у Верховній Раді. За його словами, під час цієї сесії парламент побив антирекорд за кількістю законопроектів — було зареєстровано більше 10 тисяч документів. Із них біля третини ніколи не стануть законами, а для більшості законопроектів у бюджетів нашої країни немає фінансів. За час роботи парламент 6-го скликання прийняв 275 законодавчих актів — 100 законів та 175 постанов.

Також, за словами спікера, народні обранці не дуже дисципліновані та не всі ходять на роботу. 139 депутатів брали участь менш ніж у половині голосувань, 49 депутатів пропустили понад 90% голосувань парламенту.

Погана тенденція прослідковується і в роботі більшості керівників фракцій. Лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко пропустив 98% голосувань, Юлія Тимошенко — 82%, Олег Ляшко — 46%. «Лідер фракції може перебувати в сесійній залі, але при цьому банально не натискати на кнопку», — зазначив пан Кошель.

Поговорити про депутатську діяльність до експертного клубу прийшли представники лише трьох із десяти народних обранців, які представляють інтереси виборців Чернігівської області в парламенті. Чому ці сім парламентаріїв проігнорували можливість поінформувати виборців про свою діяльність та обговорити подальші дії задля спільної мети — лобіювання інтересів Чернігівщини у ВРУ, невідомо. Але факт залишається фактом: обговорити здобутки та провали роботи парламенту прийшли помічники депутатів Сергія Березенка, Олександра Кодоли та Максима Микитася.

«Народний депутат України Сергій Березенко у своїй роботі велику увагу приділяє питанням медичної галузі. Так, ним було зареєстровано в парламенті низку законопроектів, що стосувалися медицини, ліків та охорони здоров’я. Також Сергій Іванович ініціював кілька законопроектів щодо боротьби з корупцією та хабарництвом», — розповіла помічниця народного обранця Ольга Славінська. І додала, що Сергій Березенко був ініціатором і співавтором важливих законів щодо реанімації авіаційної галузі країни.

Завдяки прийнятим у грудні минулого року законопроектам №№ 3457 і 3458-д, зменшено податкове навантаження на підприємства авіаційної галузі. Уперше в історії незалежної України створюються умови для запуску вітчизняних літаків у серійне виробництво. Тепер підприємство «Антонов» може випускати вантажні літаки без єдиної російської комплектувальної частини.

Повертаючись до теми медицини. У 2016 році було внесено зміни до наказу МОЗ та вирішено проблему доступу батьків до дитячих реанімації. Такі новації для українських лікарень стали результатом активної позиції громадських активістів, Міністерства охорони здоров’я та наполегливої роботи Сергія Березенка.

«Окрема тема для обговорення — це робота в окрузі. Сергій Березенко працює за принципом: обіцяв — зробив, — зазначила пані Славінська. — Сергій Іванович постійно шукає можливості для виділення коштів на розвиток нашого Чернігова як із державного бюджету, так і з державного фонду регіонального розвитку та фонду соціально-економічного розвитку. А також залучає до нашого міста спонсорів та інвесторів.

Зокрема всі ми знаємо, який гарний іконостас встановлений у Катерининській церкві. Гроші на його виготовлення і встановлення залучив Сергій Березенко за рахунок спонсорів. Таким чином, вдалося відновити давні козацькі християнські традиції».

Сергій Березенко постійно допомагає школам і дитячим садочкам Чернігова. Так, у школах №№ 11 і 30, у дитсадку № 39, у музичному училищі ім. Ревуцького було замінено старі вікна та двері на сучасні енергоефективні. Продовжуються роботи з облаштування та благоустрою відомого Березового гаю, який завдяки небайдужості народного депутата став одним із найулюбленіших місць відпочинку чернігівців. А цього року парламентарій разом із чернігівськими активістами захищав парк від забудовників.

Ольга Славінська також розповіла, що за сприяння народного депутата проведена реконструкція медичних закладів Чернігова та області: інфекційного відділення обласної дитячої лікарні, хірургічного корпусу обласної лікарні, реконструкція фасаду головного корпусу обласного онкодиспансеру, капітальний ремонт даху на будівлі променевої терапії обласного онкодиспансеру.

Значні роботи проведені в третій поліклініці першої міської лікарні. За сприяння Сергія Березенка там запроваджується програма «Поліклініка без черг». Оновлена реєстратура, сучасні комп’ютери і термінали, навчений персонал та онлайн-запис до лікаря — Чернігів став одним із перших міст, де реалізовується цей інноваційний проект.

За рахунок своєї заробітної плати Сергій Іванович фінансує чотири проекти, які перемогли в конкурсі проектів розвитку міста: звукові світлофори, скульптура «Я люблю Че», парк Рівності біля Художнього музею ім. Галагана та фільм про нашого земляка Михайла Коцюбинського.

«Сергій Березенко допомагає організовувати свята для дітей і відпочинок. Цього літа біля 300 маленьких чернігівців відпочивали в санаторіях на Прикарпатті», — повідомила Ольга Славінська.

У громадській приймальні народного депутата за адресою Чернігів, вул. Магістратська, 19 А завжди уважно вислухають відвідувачів, які приходять зі своїми проблемами, питаннями та пропозиціями. Розглянуто понад 2 тисячі звернень, подано 120 депутатських запитів до різних інстанцій. Більшість питань вирішено позитивно. На постійній основі при громадській приймальні працюють гуртки для дорослих та дітей: доступна англійська, історичні прогулянки містом, клуб «Фітнес-леді».

«І це далеко не повний перелік діяльності Сергія Березенка. Звичайно, є питання, які можна вирішити за якийсь короткий період часу. Але є питання, на вирішення яких необхідний більш тривалий період. В основному, це ті, які стосуються законодавчої діяльності та рішень на рівні Кабміну», — зазначила пані Славінська.

Представник приймальні народного депутата Максима Микитася Ірина Примера наголосила, що на 6-й сесії депутат запропонував два законопроекти про внесення змін до Земельного кодексу України щодо збільшення публічності земельних торгів та щодо проведення земельних торгів онлайн. За його ініціативи в 4-й міській лікарні також запрацює система «Поліклініка без черг». Уже є відповідний проект. Також за сприяння Максима Микитася із фонду соціально-економічного розвитку виділені кошти на 206-й округ, які використали на ремонти шкіл, дитсадочків, медичних закладів, доріг тощо.

Аналізуючи роботу депутатів у парламенті, політичний аналітик Юрій Паперний підкреслив, що депутати-мажоритарники працюють набагато краще та відповідальніше, ніж «списочники». А депутати, обрані в 205-му та 206-му округах, Березенко та Микитась хоч і стартували пізніше, але працюють активніше та ефективніше, ніж інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СергійБерезенко #КВУ
Оголошення
live comments feed...