Аукціони від СЕТАМ. Відкрито і доступно

Аукціони від СЕТАМ. Відкрито і доступно, Сергій Кириченко

Слово «конфіскат», про який би товар не йшлося, завжди асоціювалося у українців з можливістю купити арештований товар хорошої якості, але з істотними знижками. Був час, коли його продавали в магазинах під назвою «Конфіскат». Але зовсім інше, більш цікаве майно торгувалося через приватні компанії, які вигравали тендери на реалізацію арештованого майна.

Торги відбувалися «з голосу», що передбачало перебування всіх учасників в одному місці під час проведення аукціону, блокуючи доступ потенційних покупців. Це був тотально монополізований процес.

В результаті корупційних оборудок майно передавалося особам, які були зацікавлені придбати задешево окремі категорії товарів, зокрема, нерухомість, автомобілі, електроніку.

Відповідно до наказу Мін’юсту від 16 квітня 2014 р. № 656/5, в Україні запроваджено пілотний проект системи реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів.

З липня 2014 року Міністерство юстиції запропонувало ввести в якості експерименту в Україні  СЕТАМ – систему електронних торгів арештованим майном. Наразі цей проект поширився в повній мірі на всю територію України.

Нова система електронних торгів розпочала нову еру онлайн-аукціонів в Україні. СЕТАМ – це відкритий доступ всіх охочих до участі (громадяни та представники бізнесу), відсутність прихованих платежів та додаткових вимог для участі, реалізація майна за ринковими цінами в результаті конкуренції на торгах чим забезпечується антикорупційна спрямованість цієї системи.

Зараз на сайт  https://setam.net.ua продається все майно, конфісковане за рішенням судів на території України, а також майно, що реалізовується державними та приватними виконавцями в рамках виконавчих проваджень.

Кожна людина, що реєструється на сайті, може спостерігати за проведенням торгів. Якщо раніше чиновник міг «пригальмувати» продаж конфіскованого та арештованого товару до появи «хорошої пропозиції», то зараз державна виконавча служба та приватні  виконавці  зобов'язані підготувати пакет документів на реалізацію арештованого товару і передати їх ДП «СЕТАМ».

Чого тут тільки немає: однокімнатна квартира майже в центрі Чернігова – за адресою:  Захисників України, 10-А. Стартова ціна (трохи менше 234 тис. грн.) Звичайно лякає, але це дивлячись з чим порівнювати. Раніше за таку квартиру просили значно більше. Ще – автомобілі, трактори, комбайни, зерно, труби, взуття, лампочки, та інше майно. На СЕТАМ продається практично все.

Як показує практика  в системі електронних торгів справедливу вартість лота визначають самі учасники торгів в результаті чесної конкурентної боротьби.

З початку адміністрування системи підприємством ДП «СЕТАМ» (26.10.2015) реалізовано  19 тис. лотів загальною вартістю більше 3 млрд. грн. Ціни реалізації у порівнянні зі стартовими у середньому зросли більш ніж на 10%.  Кількість лотів, реалізованих із приростом ціни – 55 %.

Надходження до державного бюджету від діяльності ДП «СЕТАМ» – понад 300 млн гривень.

На сьогодні зареєстровано 479 953 тис. заявок на участь у торгах і показник зростає щомісяця, що свідчить про завоювання довіри сервісу серед населення. Загалом сайт відвідало більше півмільйона людей.

Наразі, ДП «СЕТАМ» єдиний в державі майданчик, який організовує реалізацію арештованого майна по всій території України.

9 червня 2017 року ДП «СЕТАМ» підписало договір з Хмельницькою облрадою, облдержадміністрацією, Міністерством юстиції про співпрацю та партнерство у сфері комунального майна. 27 липня 2017 року Херсонська обласна рада, Херсонська обласна державна адміністрація, Міністерство юстиції України та ДП «СЕТАМ» підписали меморандум про співпрацю та партнерство у сфері реалізації майна органів місцевого самоврядування регіону.  Планується підписання з іншими областями.

Також в червні 2017 року ДП «СЕТАМ» підписало договір з забудовником, який виставив на продаж інвестиційну нерухомість з Грузії. Таким чином СЕТАМ вийшов на міжнародний рівень реалізації майна на своєму електронному майданчику.

ДП «СЕТАМ» успішно розвиває програму добровільного продажу. З листопада 2016 року між ПАТ АБ «Укргазбанк» та ДП «СЕТАМ» діє договір про надання послуг з організації продажу з аукціону нерухомого майна та майнових прав на нерухоме майно. Незалежним консультантом виступає відома міжнародна компанія JLL.

В рамках укладеного договору на електронному майданчику ДП «СЕТАМ» 30.12.2016 року пройшли перші аукціони з реалізації нерухомого майна, що перебувало у власності банку. З чотирьох виставлених на аукціон лотів торги відбулися за двома. Об'єктами вдалого торгу стали дві земельні ділянки у м. Києві загальною вартістю 96 млн грн.

7 вересня 2017 року ДП «СЕТАМ» підписало меморандум про організацію та проведення електронних торгів з ТОВ «Адвокатська компанія «Гвоздій та Оберкович», що діє в інтересах Чеського експортного банку. Першим лотом став передовий цегельний завод у Кагарлицькому районі Київської області.

6 вересня 2017 року відбулася презентація першої в світі системи аукціонів, що використовує інноваційну криптографічну технологію Blockchain, яку впровадило державне підприємство «СЕТАМ». Технологія BlockChain дає можливість повністю ліквідувати будь-які можливості для маніпулювання даними. Разом з тим, будь-хто з учасників аукціону зможе перевірити, що дані про нього були внесені в базу даних без змін. BlockChain у систему електронних торгів арештованим майном було впроваджено спільно з Державним агентством з електронного урядування, міжнародною компанією BitFury та «Фондом Східна Європа» за підтримки Міністерства юстиції України. Крім того, під час презентації генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов заявив про ребрединг підприємства. Тепер послуги контрагентам будуть надаватися під торговою маркою «OpenMarket».

«СЕТАМ» постійно шукає нові сфери реалізації майна і розширює коло замовників. Держпідприємство успішно співпрацює з державними та комерційними банками (ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», ПАТ «ПУМБ», ПАТ «БМ БАНК», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО», ПАТ «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК», ПАТ «ПІРЕУС БАНК МКБ», НАК «Надра України», ПриватБанк, Чешський комерційний банк, «РАДАБАНК», АКБ «Індустріалбанк»), здійснює продаж непрофільних і неліквідних активів державних та комунальних підприємств, та розширює практику добровільної реалізації майна фізичних та юридичних осіб.

Підприємство має можливість організовувати та проводити електронні аукціони з продажу та оренди об’єктів нерухомого майна, транспорту, металобрухту та інших видів майна по всій території України на принципах відкритості та чесності. Може налаштувати систему згідно з вимогами, які будуть виставлені до відповідного типу аукціону.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою в Чернігові:вул. О. Молодчого 44/23
Тел: (0462) 610-359
Електронна адреса: [email protected] або [email protected]

СЕТАМ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Саме завдяки поверненню до локдауну, який був уведений на території України навесні, лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні Іван Тельнов має надію на порятунок лікарів та всієї медичної системи, яка зараз переживає надважкі часи. На думку чернігівського пульмонолога, сьогоднішня ситуація в країні та Чернігові зокрема – це не друга хвиля, а лише продовження першої. Загострення її уникнути було майже неможливо, бо перший жорсткий карантин був уведе...
Общество
Будівля Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм стала яскравішою, повідомили у прес-центрі закладу. Роботи з реконструкції будівлі – пам’ятки архітектури місцевого значення – розпочалися торік з заміни вікон і дверей на сучасні енергозберігаючі. Під час реалізації цього року другої черги реставраційних робіт була відремонтована система водостоку, замінено покриття тротуару біля будівлі. Наразі добігає кінця реставрац...
Общество
25 жовтня чернігівці матимуть змогу віддати свій голос на чергових місцевих виборах – 2020. Зробити це буде не так просто, як раніше, і це не через велику кількість партій та кандидатів, нині їх порівняно небагато. Справа у зміненому Виборчому кодексі України та нових виборчих бюлетенях, з якими чернігівці ще жодного разу не стикались. Аби розібратись, що ж це за бюлетені та як проголосувати, аби твій голос точно був зарахований, ми поспілкувались із членк...
Власть
У неділю, 25 жовтня, у Чернігові, як і на більшій території України (крім окупованих Росією Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей) пройдуть місцеві вибори. Обираємо депутатів Чернігівці будуть висловлювати свої політичні погляди на чотирьох бюлетенях. Один – за міського голову, другий – за депутата міської ради, третій – за депутата обласної ради, четвертий – за депутата районної ради. Місто поділено на 5 округів. На кожному буде свій «...
Общество
Розформування військової частини А4558, яка дислокується у Ніжині, відтермінували на один рік. Таку інформацію, з посиланням на слова секретаря Ніжинської міської ради Валерія Салогуба, повідомило Суспільне Чернігів. Повідомляється, що 21 жовтня була підписана деректива про призупинення розформування військової частини, нині скорочують 30 вакантних посад. Нагадаємо, 1 жовтня Ніжинська міська рада звернулася до президента України аби призупинити дії, пов’я...
Общество
Чернігів та Ніжин залишатимуться в «червоній зоні» карантинних обмежень протягом двох тижнів. Решта області, й надалі буде у помаранчевій. Таку інформацію повідомила пресслужба ОДА. Крім того, повідомляється, що цього тижня до лікарень, які надають допомогу хворим на COVID-19, додались Бахмацька районна лікарня та лікарня №1 у Чернігові. Таким чином, в області вже 14 лікарень, до яких госпіталізують хворих на коронавірус, загальна кількість ліжок збільшен...
Общество
За минулу добу в Чернігівській області зафіксували 215 нових випадків інфікування COVID-19. ПЛР-дослідження підтвердило захворювання у 139 чернігівців, 39 ніжинців, 12 жителів Чернігівського району, вісьмох – Козелецького, п’яти – Коропського. По одному випадку інфікування у Талалаївському, Куликівському, Ніжинському, Бахмацькому районах та у Прилуках. Четверо хворих у Ріпкинському та троє у Сосницькому районах. З них дев’ятнадцять осіб перебуває на госпіт...
Происшествия
Дорожньо-транспортна пригода внаслідок якої загинув водій сталася сьогодні близько 3 ночі у Прилуках, на вулиці Сорочинській. Про інцидент повідомила пресслужба ДСНС. За попередніми даними 28-річний водій автомобіля "Нива" не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з придорожнім деревом. Внаслідок ДТП чоловік загинув на місці пригоди. Тіло загиблого водія вдалося дістати з понівеченої автівки лише за допомогою спецтехніки.
Общество
17 протоколів за перевищену кількість пасажирів склали поліцейські за тиждень на чернігівських водіїв маршруток і тролейбусів. Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на речницю управління патрульної поліції в області Анну Чернявську. З 19 жовтня, коли Чернігів увійшов у "червону зону", чернігівські водії маршруток почали контролювати кількість пасажирів у транспорті. Відмовляються брати на «стоячі» місця. Начальник міського управління транспорт...