Проблемы черниговских многоэтажек. Кто и что должен?

Не так давно в редакцию газеты "Семь дней" обратились читатели: две, казалось бы, разные истории и… два ну очень похожих вывода от коммунальщиков.

История первая: потолок на голову

– Представьте себе: половина зала «сталинки» упала нам на голову. Там нет даже бетонного перекрытия! Там гипс на реечке деревянной… И этот весь гипс упал на телевизор, на диван, на всё! – рассказывает свою историю Сергей Черняченко.

Проблемы черниговских многоэтажек. Кто и что должен?, фото-1
Проблемы черниговских многоэтажек. Кто и что должен?, фото-1

Обвал потолка случился в 2013 году в квартире на последнем этаже по адресу: проспект Победы, 44. Это трехэтажная «сталинка» напротив швейной фабрики «Элегант». Причина случившегося банальна – растаял снег на крыше, и вода искала выход.

– Нас подтапливало постоянно. Было сильное затопление в 2010 году (на мелкие мы даже не реагировали), и в результате в конце 2013-го случилось такое, – продолжает наш собеседник. – И что? И КП «Новозаводское», и ЖКХ, и горсовет постоянно занимались отписками и отказывались делать нам ремонт…

В итоге только в 2014 году подремонтировали крышу дома и потолок в квартире Черняченко.

– Там на потолках остались разводы, да и сам потолок – волнами. Учитывая такие обстоятельства, мы с моей мамой обратились в суд, чтобы КП «Новозаводское» компенсировало нам материальный и моральный ущерб. В этой же квартире просто невозможно жить! Мы сейчас там не живем. Но каково было наше удивление, когда суд нам отказал, – негодует Черняченко.

Мужчина сдавал обозначенную квартиру в аренду, и до проблем с потолком там жили квартиранты. Теперь же, по его заявлению, квартира простаивает, а его семья за все это время недополучила дохода в сумме 72 тысяч гривен.

– А скольких нервов это стоило! Как можно было полностью не удовлетворить в суде этот иск? У нас есть доказательства – фото обвалившегося потолка. Да и сам мастер КП «Новозаводское» признала, что потолок у нас в квартире обвалился в связи с затоплением. Почему мы должны страдать, когда коммунальные службы бездействуют? –резюмирует Черняченко и рассчитывает уже на апелляционный суд.

В то же время его соседи, которых также в свое время подтопило, просто молчат.

– Это менталитет такой – молчать. А тем временем, я подозреваю, и КП «Новозаводское», и мэрия, и Новозаводский районный суд, который выносил решение по данному делу, в сговоре! Но я готов и буду отстаивать права своей семьи, – не сдается мужчина.

Мнение:

Тамара Мурач, юрист КП «Новозаводское» ЧГС:

–…На жаль, більшість мешканців багатоповерхівок нашого міста не усвідомлюють те, що будинок, в якому вони проживають, – це їх спільна сумісна власність, за яку вони відповідають разом з іншими співвласниками.

Хочу підкреслити: усі власники квартир є співвласниками приміщень загального користування, інженерних мереж та конструкцій будинку. Але в нас ще з часів Радянського Союзу залишилось упередження, що будинок – це власність держави, яка й повинна забезпечувати покращення його використання та збереження. У ті часи квартири надавались громадянам безоплатно на праві постійного користування, їх власником залишалась держава. Але після надання наймачам права приватизації житла ситуація змінилась.

1 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 14.05.2015 № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» (далі – Закон № 417), згідно з яким співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані: забезпечувати технічне обслуговування та в разі необхідності – проведення поточного й капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку (ч. 2 ст. 7 і п. 5 ч. 2 ст. 10 Закону № 417).

Капітальний ремонт не входить до складової послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і підприємством не надається, кошти за неї споживачі не сплачують, тому ніяких зобов’язань у підприємства з цього питання перед ними не виникає.

У той же час міська рада йде назустріч чернігівцям і приймає програми, націлені на допомогу співвласникам багатоквартирних будинків. Наприклад, відповідно до Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016–2018 роки, при проведенні ремонтів 80 % від загальної вартості робіт буде оплачуватися за рахунок міського бюджету та 20 % – власними та залученими коштами ОСББ (ЖБК). То ж подібну проблему можна вирішити і долучившись до такої програми. Але для цього треба усвідомити, що за своє житло відповідаєш У першу чергу ти сам.

А тепер щодо ситуації, яка сталась у будинку 44 на проспекті Перемоги. У 2010 році там дійсно було підтоплення у зв’язку з погодними умовами. Протікання покрівлі виникло внаслідок різкого коливання денної та нічної температури та обледеніння настінних жолобів. Уночі вода в жолобі замерзла, тому вдень після різкого розтавання снігу з покрівлі вода пішла не по жолобу, а на стіни та горище будинку. До речі, у 2010 році такі ситуації в Чернігові були масовими.

При настанні сприятливих погодних умов покрівля та настінні жолоби були відремонтовані, а також зроблений ремонт у квартирі позивача за кошти міського бюджету, оскільки в період з 01.04.2012 по 14.06.2016 навіть поточний ремонт покрівлі до складової послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не входив і фінансувався за бюджетні кошти. Крім того, звертаю увагу, що поточний ремонт конструктивних елементів проводився тільки у разі необхідності, а при підготовці будинку до зими такої необхідності не було, покрівля знаходилась в експлуатаційному стані.

Повторюсь, реконструкція покрівлі не входить до складової тарифу і підприємством не проводиться. У разі прийняття на загальних зборах співвласниками будинку рішення про необхідність реконструкції покрівлі, реконструкція буде проведена підрядною організацією, яка має відповідний дозвіл у відповідності до умов договору про дольову участь.

История вторая: содержимое канализации – в подвал

– Подвал затапливает постоянно! Он никогда не высыхает! И вот сейчас снова – в воскресенье (17 сентября. –Аавт.) затопило по самое… не хочу, – проговаривает свою печальную историю уже другой наш читатель Виталий Шевель, житель дома на ул. Рокоссовского, 37. – Приехали. Откачали. Но эта вонь в подъезде уже достала! И потом: там же электрощитовая и дом в конце концов проседает. Вентиляции в подвал нет. Вот даже плитка снаружи подвала сыпется. И чем это все может закончиться?! Развалимся или как?

Дом, о котором идет речь, – кооперативная многоэтажка напротив площади Героев Сталинграда. В момент, когда наш собеседник рассказывает о проблеме, стоя с нами возле своего (пятого) подъезда, из соседнего – работники водоканала ведрами черпают жидкость.

– Я так понимаю: содержимое канализации не поступает куда надо, а попадает прямо в подвал нашего дома. Годами тянется эта проблема, а решить ее никто не может! В ЖЭК мы обращались, но воз и ныне там, – возмущается Виталий Николаевич.

Мнение:

Лидия Синкевич, главный инженер ОЖСК:

– Да, я знаю эту проблему. Действительно, там такое периодически происходит. Как решаем? Всегда, когда колодцы на подпорье, приезжает водоканал и откачивает.

Люди же не перестанут пользоваться канализацией. А сейчас консервация и так далее, и наши жильцы прут в канализацию все что можно. Вытягиваем и тряпки, и очистки яблок… Было такое, что выбрали ведро капусты! Да какая канализация это выдержит?

Все зависит от самих жильцов. А мы, к сожалению, не привыкли относиться к общему, как к своему. Как бывает обидно, когда мы отремонтируем подъезд, а через неделю звонят: «Придите, позакрашивайте, а то наши детки пообрисовывали стены!» Или знаете, как в многоэтажке моют полы? Потом воду выливают прямо в мусоропровод. Да, бывает и такое! Работник рассказывал: «Забираю контейнер, а тут – плюх! – ведро воды чуть ли не на голову». Или пыль из пылесоса вытрушивают…

Пока мы сами не научимся вести себя нормально и уважать других, никто нас не спасет.

Еженедельник "Семь дней"
ЖКХ черниговскиемногоэтажки проблемы затопило
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
З середи, 28 жовтня, у Чернігові школярі 1-11 класів мають повернутись до навчання. Зараз в управлінні освіти міськради моніторять захворюваність серед школярів і вчителів. Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на заступницю начальника управління Олену Горну.  Попри те, що Чернігів другий тиждень перебуває у «червоній зоні» карантину, школи розпочнуть свою роботу без змін, сказала Олена Горна. Оскільки немає прямої заборони на роботу освітніх з...
Общество
Управління культури та туризму Чернігівської міськради підвело підсумки туристичного сезону 2020 року. За словами його начальника Олександра Шевчука, найбільше українських туристів приїжджає у Чернігів з Київської області. Приїжджають відпочивати в обласному центрі й жителі Чернігівщини: 40% від загальної кількості всіх туристів. Відвідують місто легенд і туристи з Одеської, Миколаївської та Полтавської областей. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської...
Происшествия
Сьогодні вранці, 26 жовтня, в центрі міста на перехресті проспекту Миру та вулиці Шевченка сталася дорожньо-транспортна пригода. Зіткнулися Daewoo Lanos та Mercedes, внаслідок чого останнє авто перекинулось на бік. Правоохоронці повідомляють, що Daewoo Lanos, який рухався з проспекту Миру, не надав перевагу машині Mercedes, яка рухалась головною дорогою. За попередньою інформацією, водії автівок не постраждали.
Общество
Протягом часу відведеного на проведення голосування до поліції надійшло 93 повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства. Про найбільш типові повідомив сектор комунікації ГУНП. По всім фактам на місце події виїжджали  працівники поліції. Під час ретельних перевірок встановлено, що 11 фактів не знайшли свого об’єктивного підтвердження, по 12 фактах відносно громадян було складено протоколи про адміністративні правопорушення. Найбільше, а саме...
Партнерский спецпроект
Очень многие граждане Украины находятся за границей на заработках и пересылают деньги на родину. Имеется много способов. Рассмотрим наиболее популярные. Рассмотрим ТОП 4 надежных способа перевода денег в Украину подробнее и проанализируем преимущества и недостатки разных способов. Western Union Преимущества: один из классических вариантов международной системы; простой, быстрый, удобный и доступный; возможность отправить средства онлайн за считанные минуты...
Политика
Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» Анатолій Гунько теж заявив про те, що перемагає на проміжних виборах до Верховної ради на окрузі №208 у Чернігівській області. Анатолій Гунько зазначив, що згідно з проведеним його штабом паралельним підрахунком голосів він переміг на виборах 25 жовтня. За його словами, він зібрав на 1442 голоси більше, ніж інший кандидат – Олег Ляшко. Нагадаємо, Ляшко відразу після закриття дільниць встиг оголосити про...
Общество
Зараз навчання у приватній школі «МудрАнгелики» виглядає саме так – сучасно, інноваційно і найголовніше – цікаво та доступно для всіх учнів!  Приватна школа «МудрАнгелики»Чернігів, вул. Князя Чорного, 4т. 095 033 99 99MudrAngelykymudrangels.com
Общество
Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила кінотеатрам працювати у «червоній» зоні карантину. Відповідне рішення комісія ухвалила за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики та представників мереж кінотеатрів. «Як і в багатьох країнах Європи – тепер і в Україні кінотеатрам дозволено працювати у «червоній» зоні карантину. Відвідувачі можуть відчувати себе безпечно – маски, кондиціювання, розсадка ч...
Политика
Учора, 25 жовтня, паралельно з місцевими виборами, на окрузі №208 (Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони та частина Ічнянського району) відбувалося голосування на проміжних виборах до Верховної ради. Цей депутатський мандат звільнився після смерті Валерія Давиденка, який переміг на окрузі у 2019 році. Його знайшли у травні 2020 року застреленим у офісі в Києві. Поліція досі розслідує справу. Участь у проміжних виборах взяли...