Проблемы черниговских многоэтажек. Кто и что должен?

Не так давно в редакцию газеты "Семь дней" обратились читатели: две, казалось бы, разные истории и… два ну очень похожих вывода от коммунальщиков.

История первая: потолок на голову

– Представьте себе: половина зала «сталинки» упала нам на голову. Там нет даже бетонного перекрытия! Там гипс на реечке деревянной… И этот весь гипс упал на телевизор, на диван, на всё! – рассказывает свою историю Сергей Черняченко.

Обвал потолка случился в 2013 году в квартире на последнем этаже по адресу: проспект Победы, 44. Это трехэтажная «сталинка» напротив швейной фабрики «Элегант». Причина случившегося банальна – растаял снег на крыше, и вода искала выход.

– Нас подтапливало постоянно. Было сильное затопление в 2010 году (на мелкие мы даже не реагировали), и в результате в конце 2013-го случилось такое, – продолжает наш собеседник. – И что? И КП «Новозаводское», и ЖКХ, и горсовет постоянно занимались отписками и отказывались делать нам ремонт…

В итоге только в 2014 году подремонтировали крышу дома и потолок в квартире Черняченко.

– Там на потолках остались разводы, да и сам потолок – волнами. Учитывая такие обстоятельства, мы с моей мамой обратились в суд, чтобы КП «Новозаводское» компенсировало нам материальный и моральный ущерб. В этой же квартире просто невозможно жить! Мы сейчас там не живем. Но каково было наше удивление, когда суд нам отказал, – негодует Черняченко.

Мужчина сдавал обозначенную квартиру в аренду, и до проблем с потолком там жили квартиранты. Теперь же, по его заявлению, квартира простаивает, а его семья за все это время недополучила дохода в сумме 72 тысяч гривен.

– А скольких нервов это стоило! Как можно было полностью не удовлетворить в суде этот иск? У нас есть доказательства – фото обвалившегося потолка. Да и сам мастер КП «Новозаводское» признала, что потолок у нас в квартире обвалился в связи с затоплением. Почему мы должны страдать, когда коммунальные службы бездействуют? –резюмирует Черняченко и рассчитывает уже на апелляционный суд.

В то же время его соседи, которых также в свое время подтопило, просто молчат.

– Это менталитет такой – молчать. А тем временем, я подозреваю, и КП «Новозаводское», и мэрия, и Новозаводский районный суд, который выносил решение по данному делу, в сговоре! Но я готов и буду отстаивать права своей семьи, – не сдается мужчина.

Мнение:

Тамара Мурач, юрист КП «Новозаводское» ЧГС:

–…На жаль, більшість мешканців багатоповерхівок нашого міста не усвідомлюють те, що будинок, в якому вони проживають, – це їх спільна сумісна власність, за яку вони відповідають разом з іншими співвласниками.

Хочу підкреслити: усі власники квартир є співвласниками приміщень загального користування, інженерних мереж та конструкцій будинку. Але в нас ще з часів Радянського Союзу залишилось упередження, що будинок – це власність держави, яка й повинна забезпечувати покращення його використання та збереження. У ті часи квартири надавались громадянам безоплатно на праві постійного користування, їх власником залишалась держава. Але після надання наймачам права приватизації житла ситуація змінилась.

1 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 14.05.2015 № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» (далі – Закон № 417), згідно з яким співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані: забезпечувати технічне обслуговування та в разі необхідності – проведення поточного й капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку (ч. 2 ст. 7 і п. 5 ч. 2 ст. 10 Закону № 417).

Капітальний ремонт не входить до складової послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і підприємством не надається, кошти за неї споживачі не сплачують, тому ніяких зобов’язань у підприємства з цього питання перед ними не виникає.

У той же час міська рада йде назустріч чернігівцям і приймає програми, націлені на допомогу співвласникам багатоквартирних будинків. Наприклад, відповідно до Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016–2018 роки, при проведенні ремонтів 80 % від загальної вартості робіт буде оплачуватися за рахунок міського бюджету та 20 % – власними та залученими коштами ОСББ (ЖБК). То ж подібну проблему можна вирішити і долучившись до такої програми. Але для цього треба усвідомити, що за своє житло відповідаєш У першу чергу ти сам.

А тепер щодо ситуації, яка сталась у будинку 44 на проспекті Перемоги. У 2010 році там дійсно було підтоплення у зв’язку з погодними умовами. Протікання покрівлі виникло внаслідок різкого коливання денної та нічної температури та обледеніння настінних жолобів. Уночі вода в жолобі замерзла, тому вдень після різкого розтавання снігу з покрівлі вода пішла не по жолобу, а на стіни та горище будинку. До речі, у 2010 році такі ситуації в Чернігові були масовими.

При настанні сприятливих погодних умов покрівля та настінні жолоби були відремонтовані, а також зроблений ремонт у квартирі позивача за кошти міського бюджету, оскільки в період з 01.04.2012 по 14.06.2016 навіть поточний ремонт покрівлі до складової послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не входив і фінансувався за бюджетні кошти. Крім того, звертаю увагу, що поточний ремонт конструктивних елементів проводився тільки у разі необхідності, а при підготовці будинку до зими такої необхідності не було, покрівля знаходилась в експлуатаційному стані.

Повторюсь, реконструкція покрівлі не входить до складової тарифу і підприємством не проводиться. У разі прийняття на загальних зборах співвласниками будинку рішення про необхідність реконструкції покрівлі, реконструкція буде проведена підрядною організацією, яка має відповідний дозвіл у відповідності до умов договору про дольову участь.

История вторая: содержимое канализации – в подвал

– Подвал затапливает постоянно! Он никогда не высыхает! И вот сейчас снова – в воскресенье (17 сентября. –Аавт.) затопило по самое… не хочу, – проговаривает свою печальную историю уже другой наш читатель Виталий Шевель, житель дома на ул. Рокоссовского, 37. – Приехали. Откачали. Но эта вонь в подъезде уже достала! И потом: там же электрощитовая и дом в конце концов проседает. Вентиляции в подвал нет. Вот даже плитка снаружи подвала сыпется. И чем это все может закончиться?! Развалимся или как?

Дом, о котором идет речь, – кооперативная многоэтажка напротив площади Героев Сталинграда. В момент, когда наш собеседник рассказывает о проблеме, стоя с нами возле своего (пятого) подъезда, из соседнего – работники водоканала ведрами черпают жидкость.

– Я так понимаю: содержимое канализации не поступает куда надо, а попадает прямо в подвал нашего дома. Годами тянется эта проблема, а решить ее никто не может! В ЖЭК мы обращались, но воз и ныне там, – возмущается Виталий Николаевич.

Мнение:

Лидия Синкевич, главный инженер ОЖСК:

– Да, я знаю эту проблему. Действительно, там такое периодически происходит. Как решаем? Всегда, когда колодцы на подпорье, приезжает водоканал и откачивает.

Люди же не перестанут пользоваться канализацией. А сейчас консервация и так далее, и наши жильцы прут в канализацию все что можно. Вытягиваем и тряпки, и очистки яблок… Было такое, что выбрали ведро капусты! Да какая канализация это выдержит?

Все зависит от самих жильцов. А мы, к сожалению, не привыкли относиться к общему, как к своему. Как бывает обидно, когда мы отремонтируем подъезд, а через неделю звонят: «Придите, позакрашивайте, а то наши детки пообрисовывали стены!» Или знаете, как в многоэтажке моют полы? Потом воду выливают прямо в мусоропровод. Да, бывает и такое! Работник рассказывал: «Забираю контейнер, а тут – плюх! – ведро воды чуть ли не на голову». Или пыль из пылесоса вытрушивают…

Пока мы сами не научимся вести себя нормально и уважать других, никто нас не спасет.

Еженедельник "Семь дней"
ЖКХ черниговскиемногоэтажки проблемы затопило
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
419 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
Общество
Цього дня, 75 років тому, 25 вересня 1943 року (26-го за деякими спогадами), в результаті вибуху була зруйнована церква Параскеви П'ятниці на Торгу — собор П'ятницького жіночого монастиря у XVII–XVIII століттях, унікальна пам'ятка, яка на думку дослідників є одним із перших, чи навіть першим зразком власне руської архітектурної школи. Про це написав Цікавий Чернігів. Пам'ятка, в якій прослідковується відхід від візантійського зразка і мотив єднання із зага...
Общество
ГУ ДФС у Чернігівській області повідомило, що за 8 місяців поточного року платники податків Чернігівщини сплатили  до бюджету майже 200 млн грн військового збору. В порівнянні з січнем-серпнем минулого року надходження зросли  на 38 млн грн., або на 23,6%. Нагадаємо, військовий збір зараховується до державного бюджету. Його платниками є юридичні та фізичні особи, які отримують доходи, та податкові агенти. Нараховані на користь платника протягом звітного по...
Общество
Апеляційний суд Чернігівської області ліквідовують. Цей факт Високому Валу підтвердили джерела в суді.   До кінця вересня місяця суд ще працюватиме і розглядатиме справи. Принаймні, на сайті суду останній день роботи позначений 28 вересня. Після ліквідації суд очікує реорганізація. Коли і як розглядатиме справи наразі невідомо.   Ліквідація апеляційних судів передбачена судовою реформою і Указом Президента, що датується груднем минулого року.
Спорт
Чернігів приймав чемпіонат України з лижоролерів та чемпіонат України з лижоролерів серед юніорів та юніорок, у період з 19 по 24 вересня. У чемпіонатах взяли участь близько 90 учасників – це команди з Сумської, Харківської, Чернігівської, Волинської, Хмельницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Вінницької, Київської та м. Києва. Також, 22 вересня, в Чернігові відбулася «Гонка чемпіонів незалежної України» за участю колишніх...
Бизнес
Втретє Чернігів пробіг «Нова Пошта напівмарафон». Масштаби вражають: якщо у 2016 році на старті було 700 учасників, то сьогодні – понад дві тисячі. Організувала це все тендітна жінка – Інна Поперешнюк. Вона ж – співзасновниця найбільшої в Україні компанії з експрес-доставки. У її житті є місце для всього: роботи, родини, спорту, мрій і саморозвитку. Про секрет такого балансу – з перших вуст. Починати бізнес треба в рідному місті. Не обов’язково їхати по но...
Общество
Алея Героїв назву на "Арт Авеню" поки не змінює. Про це журналістів 0462.ua повідомила заступник начальника управління культури Катерина Литвин. За словами заступниці - про перейменування не йдеться.  "Управління культури  ініціювало лише появу культурного проекту на оновленій алеї - "Арт Авеню". Можливо, з часом, якщо така назва приживеться, ми піднімемо питання і про перейменування. Проте така пропозиція буде виноситися на обговорення всього міста, склик...
Общество
У деяких районах області і безпосередньо у самому Чернігові опалювальний сезон може розпочатися дещо пізніше ніж 15 жовтня, повідомив заступник голови ОДА Сергій Сергієнко на відповідній нараді. Одна із причин - через крадіжки елементів у внутрішньобудинкових системах, без яких опалення увімкнути не можна.  У деяких випадках питання стосується децентралізації повноважень.  Заступник голови Чернігівської ОДА назвав майбутній опалювальний сезон складним:  ва...
Происшествия
Вчора вночі, 24 вересня  до рятувальників міста Ніжина надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вул. Індустріальній. Про це повідомляє Управління ДСНС у Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. На момент прибуття вогнеборців в оселі спостерігалося щільне задимлення та горіння. Одягнувши апарати захисту органів дихання та зору, вогнеборці одразу приступили до гасіння. Спільними оперативними діями пожежу о 04:39 було локалізовано...