Вы спрашивали о питании в школах Чернигова

За первый месяц нового учебного года у родителей черниговских школьников накопилось немало вопросов по организации питания, в частности по оплате, в учебных заведениях города.

Редакция газеты “Семь дней” собрала все эти вопросы и задала их Антонине Радченко – директору КП «Шкільне», которое организовывает питание во всех школах Чернигова.

– Родители младших школьников уже оплачивают питание своих детей в школьных столовых через банк. Почему нет такой возможности для старшеклассников?

– Поки що ми, дійсно, друкуємо квитанціїї до оплати за харчування тільки для учнів 1–4-х класів. За літо ми встигли внести в базу всі їх дані.

На квитанції вказано прізвище, ім’я і по батькові дитини, клас, номер школи і присвоєний особистий рахунок учня. Тому батьки можуть заплатити в будь-якому банку і в будь-який зручний для них спосіб.

А от із старшокласниками дещо складніше. Адже далеко не всі учні 5–11-х класів відвідують їдальню, а хто й відвідує, то, можливо, не щодня. Тому зараз ми збираємо дані про таких учнів і поступово будемо заносити їх до нашої бази.

Наразі заносимо дані по 3-й школі, і вже скоро батьки старшокласників цього навчального закладу будуть платити за сніданки своїх дітей через банк. На черзі – 16-та школа і так далі – по усіх школах міста.

Але для цього потрібен час. Ну і, звичайно ж, самі учні разом із батьками повинні визначитись, будуть вони харчуватися в шкільній їдальні чи ні. Бо якщо батьки заплатили за місяць, а дитина відвідала їдальню раз чи два, то в такому випадку немає сенсу друкувати на неї квитанції.

– Каким образом делается перерасчет в квитанциях? Кто это контролирует?

– У кожній школі в нас є відповідальні за відвідування їдальні. Вони ведуть табель і щомісяця передають ці дані нам. Зараз у нас є два працівники, які ведуть облік по всіх школах міста, слідкують за тим, хто сплатив за сніданки, хто не сплатив. І вже на основі зазначених даних робляться перерахунки.

– Не проще ли для старшеклассников организовать выдачу талонов на питание или оплату по карточке? Было бы гораздо удобнее.

– Ми розглядали різні варіанти. Так, ми можемо надрукувати талони, поставити на них печатку… Але, коли в школі тисяча учнів, мені здається, це буде не зручно. Що таке талон? Один загубив його, а інший підібрав. І потім – ми живемо в час нових технологій.

Були роздуми над тим, щоб ввести оплату за харчування за допомогою картки. У нас в області вже є така практика – у Семенівці. Там стоять термінали. Але ж у них усього десь 200 учнів у школі і харчуються далеко не всі.

У нас трошки інша ситуація. Дітей дуже багато, потрібно, щоб усе було продумано і чітко працювало. Тому, поки банки не запропонують нам досконалий продукт, таких нововведень не буде.

– Сейчас родители младших школьников платят в банке только за завтраки. А уже за обеды (если кто ходит на продленку) деньги, как и раньше, собирают наличными. Почему нельзя всю сумму внести в квитанцию?

– Занести можна. Але групу продовженого дня відвідують не вся учні 1–4-х класів, і відповідно, не всі обідають. Насправді зараз по школах вирішуються ці питання, збирають дані про відвідування.

І якщо ви наперед знаєте, що ваша дитина буде цього року відвідувати продльонку, вам необхідно звернутися до адміністрації школи, аби написати заяву на ім’я завуча школи: «...просимо додатково зарахувати вартість за обіди до квитанції за харчування». І все. Тоді ми занесемо ці дані у квитанцію.

Така система оплати у нас працює перший рік. Тому, звичайно, треба деякий час для того, щоби владнати всі нюанси.

– Льготники по-прежнему питаются на основании справок, которые необходимо подтверждать каждые полгода?

– Так, довідка дійсна з моменту видачі і протягом шести місяців. Батьки дітей, які належать до пільгових категорій, як правило, уже знають, що їм треба завчасно попіклуватися про отримання нової довідки, якщо закінчується термін дії попередньої. А інакше ми не маємо права годувати дитину безкоштовно.

– Нужно ли родителям отдельно платить за накрывание столов? В минувшие годы у нас такая практика была.

– Накривання столів – це проблеми КП «Шкільне». Додатково сплачувати цю послугу не потрібно. Ми для цього в нинішньому році взяли на роботу 46 працівників, які й будуть сервірувати столи.

– Правда ли, что меню во всех школах Чернигова теперь одинаковое?

– Так, у нас стандартне меню для всіх шкіл міста. Якщо в якійсь школі в дітей є інші смакові вподобання, це узгоджується із заввиробництвом їдальні.

Але меню в цьому році ми вже переглянули і дещо його покращили. Тому в цілому питань таких не виникає.

Наприклад, прибрали гарніри, які дітям не подобалися, і все одно залишалися на тарілці.

Передивилися склад круп, страви, які з них готуються, спілкувалися із батьківськими комітетами і прийняли рішення: те, що дітям не смакує, ми заміняємо по складу білків, жирів та вуглеводів схожою взаємозамінною стравою або складовою цієї страви.

А ще змінили рецептуру деяких страв. Наприклад, деякі діти не дуже полюбляють рибні котлети. Тому ми в них додали м’ясо, сир. Дитина не відчуває, що там є, а свою норму, яку їй треба з’їсти, вона отримає.

– Нельзя ли со школьных столовых убрать всякие «недопродукты», которым дети, как правило, отдают предпочтение перед нормальной едой?

– Цукерки, печиво, вафлі й інші фабричні солодощі ми з буфетів прибрали. Залишили булочки, бутильовану воду, чай, компот, сік.

І, до речі, уся випічка у нас власного виробництва, тобто випікається на місцях. Або ж, якщо і підвозиться, то з їдалень інших шкіл.

Наприклад, школа № 5 випікає додатково для тих шкіл, чиї їдальні не справляються з великою кількістю учнів, які там харчуються.

*

В этом году стоимость питания составляет:

- для учащихся 1–4-х классов – 14,00 грн (8,00 грн – бюджет, 6,00 грн – родители);

- для учащихся 1–4-х классов льготной категории, завтраки и обеды – 12,00 грн (бюджет);

- для учащихся 5–11-х классов и группы продленного дня – 12,00 грн (родители).

Оплачивать квитанции за питание (у кого они уже есть) рекомендуется до 18-го числа текущего месяца.

Еженедельник "Семь дней"
питаниевшколахЧернигова КП"Шкільне" АнтонинаРадченко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
312 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
«Десна» Чернигов не оставила шансов львовским «Карпатам» в первом тайме, но не устояла после перерыва Для «Карпат» это был знаковый матч. Накануне в команде произошла смена тренера – команду возглавил португалец Мораиш. К тому же гости впервые в сезон играли вне Львова. В предыдущих четырех турах команда принимала соперников дома. Александр Рябоконь продолжил экспериментировать с составом. Впервые на поле появился форвард Денис Безбородько – и сразу в осно...
Общество
11 серпня у Чернігові відбулися заходи, які, за словами організаторів, направлені на збереження та захист традиційних загальнолюдських християнських цінностей. То за що чи проти чого центром міста йшла хода? «Всі разом за сім’ю» – що це за рух? Ходу й мітинг, що відбувся в суботу, 11 серпня, організували обласна рада церков та релігійних організацій і комітет з питань духовності і моралі громадської ради при Чернігівській ОДА. Присвятили подію святкуванню...
Общество
В середине мая Верховная рада Украины приняла проект закона, которым запрещается использование пальмового масла в процессе производства пищевых продуктов, молока и молочных продуктов. Пальме – бой! При необходимом минимуме в 226 голосов 233 народных депутата поддержали принятие законопроекта, которыс запрещается использование пальмового масла в производстве пищевых продуктов. Но важно: это пока что первое чтение. После доработки документа он во второй раз...
Общество
В Украине сегодня ожидаются грозы, град и шквалы. Об этом сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Синоптики говорят: 19 августа, в Киеве и Киевской области, в северных (кроме Сумской), а также в Винницкой, Черкасской, Одесской, Николаевской и Кировоградской областях ожидаются грозы, шквалы 15–20 м/с.
Спорт
Накануне прошел матч 5-го тура первенства Украины по футболу среди дублеров. «Десна» на «Чернигов-Арене» принимала сверстников (до 21 года) из львовских «Карпат». Начало матча для черниговцев, в составе которых традиционно вышло сразу несколько разрешенных регламентов «переростков» (Головко, Ермаков, Кисиль), получилось успешным. Уже на 10-й минуте хозяева вели со счетом 1-0. Точным ударом отличился Роман Вовк, быстрее всех сориентировавшийся при розыгрыше...
Общество
В двоповерховій будівлі на вулиці Родимцева, 4, наразі знаходиться Чернігівський молодіжний театр. Доля цієї будівлі сьогодні хвилює багатьох містян, і зокрема працівників театру та представників єврейської громади. Причина – вже не перша хвиля чуток щодо передачі приміщень від перших до других. Ми вирішили дізнатись, чи справді йдуть якісь перемовини з приводу передачі будівлі у власність єврейської громади та чи існує будь-яке рішення з цього питання. Не...
Общество
Міста ростуть, і популярнішим стає так зване міське фермерство, міські городи. Міське фермерство – це коли тварин або харчові продукти вирощують на території міста. Для того, щоб фермерство стало міським, його досить залучити в міські екологічні й економічні системи. Містяни починають купувати городину не на ринках чи в магазинах, а вирощувати її в міському просторі. Цибуля в горщиках на балконі – це вже початок. Світовий досвід Невеликі міські городи обла...
Общество
Виконком Чернігівської міськради дав розпорядження демонтувати 69 гаражів у Чернігові. Це вже не перша хвиля демонтажу, цієї весни їх уже прибрали понад сотню. Відповідну програму виконком міськради схвалив минулого року. Загалом акт комісії з інвентаризації нараховує в Чернігові 786 гаражів без дозволів. Власники мають місяць Гаражі на вулицях Рокоссовського, Шевченка, Освіти, Шевчука, проспекті Перемоги та інших місцях нині мають на собі червоні наклейки...
опрос
В одній із нових електронних петицій є пропозиція обгородити Ялівщину парканом і поставити символічну ціну за вхід. Чи підтримали би ви таку ідею і скільки готові були б заплатити? Микола, учитель: – Я бываю в Яловщине не часто. Там хорошо, свежий воздух, уютно, особенно если сам ты живешь на перекресте, где весь день машины тормозят на светофоре. Знаю, что на Голубых озерах берут 25 гривен, если на машине заезжаешь. Сделали так для того, чтоб можно было н...