• Головна
  • Вы спрашивали о питании в школах Чернигова
09:35, 8 жовтня 2017 р.

Вы спрашивали о питании в школах Чернигова

Вы спрашивали о питании в школах Чернигова

За первый месяц нового учебного года у родителей черниговских школьников накопилось немало вопросов по организации питания, в частности по оплате, в учебных заведениях города.

Редакция газеты “Семь дней” собрала все эти вопросы и задала их Антонине Радченко – директору КП «Шкільне», которое организовывает питание во всех школах Чернигова.

– Родители младших школьников уже оплачивают питание своих детей в школьных столовых через банк. Почему нет такой возможности для старшеклассников?

– Поки що ми, дійсно, друкуємо квитанціїї до оплати за харчування тільки для учнів 1–4-х класів. За літо ми встигли внести в базу всі їх дані.

На квитанції вказано прізвище, ім’я і по батькові дитини, клас, номер школи і присвоєний особистий рахунок учня. Тому батьки можуть заплатити в будь-якому банку і в будь-який зручний для них спосіб.

А от із старшокласниками дещо складніше. Адже далеко не всі учні 5–11-х класів відвідують їдальню, а хто й відвідує, то, можливо, не щодня. Тому зараз ми збираємо дані про таких учнів і поступово будемо заносити їх до нашої бази.

Наразі заносимо дані по 3-й школі, і вже скоро батьки старшокласників цього навчального закладу будуть платити за сніданки своїх дітей через банк. На черзі – 16-та школа і так далі – по усіх школах міста.

Але для цього потрібен час. Ну і, звичайно ж, самі учні разом із батьками повинні визначитись, будуть вони харчуватися в шкільній їдальні чи ні. Бо якщо батьки заплатили за місяць, а дитина відвідала їдальню раз чи два, то в такому випадку немає сенсу друкувати на неї квитанції.

– Каким образом делается перерасчет в квитанциях? Кто это контролирует?

– У кожній школі в нас є відповідальні за відвідування їдальні. Вони ведуть табель і щомісяця передають ці дані нам. Зараз у нас є два працівники, які ведуть облік по всіх школах міста, слідкують за тим, хто сплатив за сніданки, хто не сплатив. І вже на основі зазначених даних робляться перерахунки.

– Не проще ли для старшеклассников организовать выдачу талонов на питание или оплату по карточке? Было бы гораздо удобнее.

– Ми розглядали різні варіанти. Так, ми можемо надрукувати талони, поставити на них печатку… Але, коли в школі тисяча учнів, мені здається, це буде не зручно. Що таке талон? Один загубив його, а інший підібрав. І потім – ми живемо в час нових технологій.

Були роздуми над тим, щоб ввести оплату за харчування за допомогою картки. У нас в області вже є така практика – у Семенівці. Там стоять термінали. Але ж у них усього десь 200 учнів у школі і харчуються далеко не всі.

У нас трошки інша ситуація. Дітей дуже багато, потрібно, щоб усе було продумано і чітко працювало. Тому, поки банки не запропонують нам досконалий продукт, таких нововведень не буде.

– Сейчас родители младших школьников платят в банке только за завтраки. А уже за обеды (если кто ходит на продленку) деньги, как и раньше, собирают наличными. Почему нельзя всю сумму внести в квитанцию?

– Занести можна. Але групу продовженого дня відвідують не вся учні 1–4-х класів, і відповідно, не всі обідають. Насправді зараз по школах вирішуються ці питання, збирають дані про відвідування.

І якщо ви наперед знаєте, що ваша дитина буде цього року відвідувати продльонку, вам необхідно звернутися до адміністрації школи, аби написати заяву на ім’я завуча школи: «...просимо додатково зарахувати вартість за обіди до квитанції за харчування». І все. Тоді ми занесемо ці дані у квитанцію.

Така система оплати у нас працює перший рік. Тому, звичайно, треба деякий час для того, щоби владнати всі нюанси.

– Льготники по-прежнему питаются на основании справок, которые необходимо подтверждать каждые полгода?

– Так, довідка дійсна з моменту видачі і протягом шести місяців. Батьки дітей, які належать до пільгових категорій, як правило, уже знають, що їм треба завчасно попіклуватися про отримання нової довідки, якщо закінчується термін дії попередньої. А інакше ми не маємо права годувати дитину безкоштовно.

– Нужно ли родителям отдельно платить за накрывание столов? В минувшие годы у нас такая практика была.

– Накривання столів – це проблеми КП «Шкільне». Додатково сплачувати цю послугу не потрібно. Ми для цього в нинішньому році взяли на роботу 46 працівників, які й будуть сервірувати столи.

– Правда ли, что меню во всех школах Чернигова теперь одинаковое?

– Так, у нас стандартне меню для всіх шкіл міста. Якщо в якійсь школі в дітей є інші смакові вподобання, це узгоджується із заввиробництвом їдальні.

Але меню в цьому році ми вже переглянули і дещо його покращили. Тому в цілому питань таких не виникає.

Наприклад, прибрали гарніри, які дітям не подобалися, і все одно залишалися на тарілці.

Передивилися склад круп, страви, які з них готуються, спілкувалися із батьківськими комітетами і прийняли рішення: те, що дітям не смакує, ми заміняємо по складу білків, жирів та вуглеводів схожою взаємозамінною стравою або складовою цієї страви.

А ще змінили рецептуру деяких страв. Наприклад, деякі діти не дуже полюбляють рибні котлети. Тому ми в них додали м’ясо, сир. Дитина не відчуває, що там є, а свою норму, яку їй треба з’їсти, вона отримає.

– Нельзя ли со школьных столовых убрать всякие «недопродукты», которым дети, как правило, отдают предпочтение перед нормальной едой?

– Цукерки, печиво, вафлі й інші фабричні солодощі ми з буфетів прибрали. Залишили булочки, бутильовану воду, чай, компот, сік.

І, до речі, уся випічка у нас власного виробництва, тобто випікається на місцях. Або ж, якщо і підвозиться, то з їдалень інших шкіл.

Наприклад, школа № 5 випікає додатково для тих шкіл, чиї їдальні не справляються з великою кількістю учнів, які там харчуються.

*

В этом году стоимость питания составляет:

- для учащихся 1–4-х классов – 14,00 грн (8,00 грн – бюджет, 6,00 грн – родители);

- для учащихся 1–4-х классов льготной категории, завтраки и обеды – 12,00 грн (бюджет);

- для учащихся 5–11-х классов и группы продленного дня – 12,00 грн (родители).

Оплачивать квитанции за питание (у кого они уже есть) рекомендуется до 18-го числа текущего месяца.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#питаниевшколахЧернигова #КП"Шкільне" #АнтонинаРадченко
Оголошення
live comments feed...