Лечить будут по-новому! Что надо знать черниговцам о медреформе

БУДЬ В КУРСЕ! 19 октября Верховная рада Украины дала старт медреформе. Закон 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», который был принял в этот день, сделал возможным начать перемены в обслуживании пациентов уже с января 2018 года.

Какие это перемены и чего ждать черниговцам – информируем из первых уст.

Сколько придется платить?

Поскольку ныне поход к врачу и денежные траты – это практически действия-синонимы, самое главное, что интересует наш народ , – чего же ожидать дальше. А дальше вот что .

У законопроекті6327 до другого читання повністю зняте питання співоплати. Ніякої оплати пацієнтами чи додаткової доплати пацієнтами за медичну послугу не буде. Все, що стовідсотково може покритися державою в рамках програми державних фінансових гарантій надання медичних послуг і лікарських засобів, буде надано. Перелік (що буде входити в цю програму, які види допомоги) це фактично всі види допомоги: первинна, вторинна, третинна, екстрена, паліативна плюс акушерська служба і догляд за дітьми до 16 років. На сьогодні всі ці послуги входять в рамки цієї програми і будуть покриватися державою, – убеждает Сергей Березенко, народный депутат Украины.

Каким образом это сделают?

Зараз обласна лікарня, Друга міська лікарня, Бобровицька районна і Прилуцька міська беруть участь в експерименті щодо вартості медичної послуги. Ми вже більше восьми місяців подаємо інформацію в Міністерство охорони здоровя, де, опираючись на ці дані, вираховують вартість усіх медичних послуг. І до 2020 року вартість буде визначена, вона буде однакова у всіх регіонах країни. Це дасть змогу надавати якісні послуги і стимулювати моїх колег не просто сидіти у своїх кабінетах, а щось робити, – рассказал главный врач Черниговской областной больницы Андрей Жиденко.

Но это все потом, через год-два. А что в ближайшей перспективе?

Со всеми болячками – к семейному врачу!

Итак, прежде всего перемены должны начаться на уровне первичной медицинской помощи. Подскочило давление, закололо в боку , или приключилась диарея .. . Все какие бы то ни было проблемы с вашим здоровьем теперь будет решать ваш личный семейный врач. Но для этого вам необходимо заключить с ним договор.

На сьогоднішній день є тільки проект договору між лікарем і пацієнтом. Ми ще самі не бачили цього документа. Але це не означає, що пацієнти не повинні думати вже сьогодні, до кого вони підуть на обслуговування, припустимо, 1 січня 2018 року, – разъясняет начальник управления здравоохранения Черниговского городского совета Владислав Кухар.

Причем главный врач города убежден, что никаких проблем у черниговцем с выбором врача быть не может.

На сьогоднішній день усі пацієнти, які обслуговуються в Чернігові, обслуговуються в якихось лікарів. Багато хто вже приходить не за місцем проживання, а саме до того лікаря, якому він довіряє. Тобто вони вже свій вибір зробили. Усіх інших закликаю не відтягувати цей момент. Приглядайтеся до лікарів, спілкуйтеся з лікарями і вирішуйте, у кого ви бажаєте спостерігатися.

Когда же час пик наступит (то есть будет утверждена форма договора между врачом и пациентом) , в идеале ваш врач сообщит вам об этом. А все потому, что он будет заинтересован иметь достаточное количество пациентов.

Согласно закону, их у каждого врача может быть до 2 тысяч, хотя и больше не запрещено. И на каждого пациента (а вернее , на каждый договор с пациентом) государство будет выделять врачу 370 гривен в год.

Если все сосчитать ( при условии, что пациентов у врача 2 тысячи) , – это чуть более 60 тысяч гривен в месяц.

И эти деньги он должен будет потратить на то, чтобы в полной мере позаботиться о вашем здоровье, обеспечить все необходимое для предоставления вам медицинской помощи, ну и остальное – его зарплата.

Если не сможет ваш врач справиться со всеми вашими болячками, он должен выписать вам направление к узкому специалисту, процедуры которого (если есть то самое направление) также оплатит государство.

Ну а если ваш врач просто не угодит вам, тогда вас , и 370 гривен вместе с вами, потеряет. А все потому, что вы вправе перезаключить договор уже с другим врачом.

Чего боятся сами медработники?

Пока реформы приближаются, сами медработники т ем временем зачастую разводят панику. И это никто не отрицает.

Є певний негатив з боку медичної спільноти. Чому? Бо людина не завжди в повному обсязі уявляє своє місце після цієї реформи. Його лякає не сама реформа, а те, чи знайде він своє місце після втілення реформи. А для цього треба працювати над своїм іміджем в очах пацієнтів, над своїм професійним рівнем. Так, це потребує певного напруження і моральних та фізичних сил. Що, нажаль, не завжди є бажаним для будь-якої людини і будь-якого лікаря.

Це суб’єктивні причини, які згодом, вважаю, зійдуть нанівець, – отметил Владислав Кухар, который , кроме всего прочего , затронул и вопрос о сокращении медработников.

У місті таких розмов не ведеться. Розмови йдуть тільки про те, що треба підвищувати свій професійний рівень, долати певну конкуренцію щодо пацієнта, щодо надання медичних послуг…Тобто місце є для всіх. Але треба працювати над собою, щоб надавати сучасні медичні послуги.

Как? Это уже другой вопрос. Поскольку даже сам главный врач города не смог найти ответ , где же пациентам черпать информацию о потенциально лучших врачах, с которыми им захочется заключить договор.

Получается, что врачи сами должны будут выходить на своих пациентов. А уметь находить клиентов – это еще не значит уметь лечить. И наоборот. Как-то так.

Тем не менее те, от кого зависит медреформа, успокаивают .

Ми брали участь в обговоренні не тільки вже прийнятого закону, ми зустрічались і говорили і до цього. Одноголосно вирішили, що треба цей закон виносити в сесійну залу і приймати.

У законі є певні недоліки. Але над цим ми будемо працювати. Необхідно приймати постанови Кабінету міністрів у розвиток цього закону.

Нас будуть залучати до розробки цих постанов, щоб зменшити негативні дії цього закону або негативний вплив у цілому. Але переваг все-таки в законі6327 більше.

Сьогодні зарплата медичних працівників зрівнялівка повна: працюєш не працюєш на однаковій посаді однаково отримуєш. Коли ж запрацює закон, буде диференціація оплати праці в залежності від кількості, якості, складності і так далі.

Тому, медичні працівники, підвищуйте свій професійний рівень і заробляйте гроші! – подвел итог председатель постоянной комиссии по вопросам здравоохранения, социальной защиты населения и по делам участников АТО главный врач областного противотуберкулезного диспансера Николай Дейкун.

Еженедельник "Семь дней"
медреформа закон№6327 НиколайДейкун АндрейЖиденко ВладиславКухар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
455 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Уже полтора месяца в Чернигове идет реализация проекта по внедрению электронного билета (транспортной карты) и такого же проездного. Но увидеть новинку в троллейбусах до сих пор можно крайне редко. Почему? По нашему мнению – из-за отсутствия полноценной информационной кампании. У пассажиров, особенно старшего возраста, очень много вопросов на эту тему. Мы собрали главные и сейчас максимально доступно ответим на них. Что такое транспортная карточка и электр...
Общество
Через месяц – 21 ноября 2018 года – на кладбище «Яцево» запланировано открыть и освятить  культовое сооружение. Как сообщила представитель ОО «Єдина родина Чернігівщини» Раиса Шанская, часовня достраивается на участке рядом с местом захоронения воинов, погибших на Донбассе в ходе российско-украинской войне. Сегодня, за месяц до освящения и открытия часовни, специалисты на месте вносили последние коррективы и предложения. Часовня будет носить название «Архи...
Криминал
Юрий Политика, который оказался на скамье подсудимых по обвинению в шпионаже, отказывается от услуг переводчика на белорусский, пишет «Високий вал». Гражданин Беларуси обвиняется в шпионаже против Украины. Он и его адвокат попросили у суда заменить переводчика, поскольку тот, дескать, отсутствует в специальном реестре. Однако судьи отклонили ходатайство, мотивировав это тем, что предоставленный переводчик свободно владеет украинским и белорусским языками,...
Происшествия
Носовским отделением полиции в Черниговской области разыскиваются пропавшие без вести несовершеннолетние девочки. Сообщается, что вечером 22 октября они оставили свое место жительства и ушли в неизвестном направлении. Леньо Юлия, 2004 г.р. Приметы: светлые волосы ниже плеч, светло голубые глаза; рост 165 см. На шее большая родинка. Была одета в джинсы, куртку красного цвета. При себе имела черный рюкзак с медвежатами. Палий Алина, 2004 г.р. Приметы: волосы...
Культура
У Чернігові відбудеться концерт органної музики. У програмі твори композиторів XVIII-XXI століть. Як повідомила Юлія Ландау, одна з виконавиць, ждя концерту до Чернігова привезуть електронний орган зі Славутича. Концерт відбудеться у неділю, 28 жовтня, о 12:30 в Храмі Зішестя Святого Духа — костелі Римо-Католицької Церкви в Чернігові. Адреса: вулиця Київська, 22.
Общество
Міськрада Мени розмістила інформацію про можливе відключення води в місті, оскільки “Менський комунальник” довгий час не сплачував за електропостачання, повідомляє "Менщина". Міськрада закликала жителів Мени запастися питною водою, через те, що 22 жовтня від електопостачання відключилиоб’єкти водопостачання та водовідведення Мени. 17 жовтня  керівник “Менського комунальника” Василь Зима заявив, що підприємство не може погасити заборгованість за електроенер...
Общество
Загальна сума кредитних зобов’язань КП «Чернігівводоканал» перед Світовим банком складає $22,8 млн. Наа жовтень 2018 року погашено $7,7 млн або 34% від боргу, передає  інформаційна служба КП «Чернігівводоканал». Суми, заплановані до погашення у 2018 році сплачені повністю й за рахунок власнихкоштів підприємства.  До 2027 КП має  виплатити решту – 66% кредиту, що складає $15,1 млн. В структурі діючих тарифів витрати на обслуговування кредиту складають 24%.
Спорт
Чернігівець Олександр Гавриленко – чемпіон Ігор Нескорених, повідомляє Департамент інформдіяльності та комунікацій Чернігівської ОДА. "Поліцейський із Чернігова Олександр Гавриленко, який нині захищає кольори української збірної на світових Іграх Нескорених в австралійському Сіднеї, виборов золоту нагороду у змаганнях з пауерліфтингу в середній вазі", - йдеться у повідомленні департаменту. У третій спробі Олександр вижав рекордну для його групи вагу у 177...
Общество
Зростання ціни на газ вплине на вартість опалення у Чернігові, компаніям Чернігова доведеться коригувати тарифи на суму зростання ціни газу, повідомляє прес-служба міськради. "Підвищення вартості електроенергії та інших складових тарифу, ціна 1 гігакалорії для будинків, які обслуговує ПАТ "Облтеплокомуненерго", орієнтовно збільшиться з 1504 до 1824 грн – тобто на 21%. Що стосується КЕП «ЧЕРНІГІВСЬКА ТЕЦ» ТОВ фірми «ТЕХНОВА», то тут збільшення прогнозується...