Лечить будут по-новому! Что надо знать черниговцам о медреформе

БУДЬ В КУРСЕ! 19 октября Верховная рада Украины дала старт медреформе. Закон 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», который был принял в этот день, сделал возможным начать перемены в обслуживании пациентов уже с января 2018 года.

Какие это перемены и чего ждать черниговцам – информируем из первых уст.

Сколько придется платить?

Поскольку ныне поход к врачу и денежные траты – это практически действия-синонимы, самое главное, что интересует наш народ , – чего же ожидать дальше. А дальше вот что .

У законопроекті6327 до другого читання повністю зняте питання співоплати. Ніякої оплати пацієнтами чи додаткової доплати пацієнтами за медичну послугу не буде. Все, що стовідсотково може покритися державою в рамках програми державних фінансових гарантій надання медичних послуг і лікарських засобів, буде надано. Перелік (що буде входити в цю програму, які види допомоги) це фактично всі види допомоги: первинна, вторинна, третинна, екстрена, паліативна плюс акушерська служба і догляд за дітьми до 16 років. На сьогодні всі ці послуги входять в рамки цієї програми і будуть покриватися державою, – убеждает Сергей Березенко, народный депутат Украины.

Каким образом это сделают?

Зараз обласна лікарня, Друга міська лікарня, Бобровицька районна і Прилуцька міська беруть участь в експерименті щодо вартості медичної послуги. Ми вже більше восьми місяців подаємо інформацію в Міністерство охорони здоровя, де, опираючись на ці дані, вираховують вартість усіх медичних послуг. І до 2020 року вартість буде визначена, вона буде однакова у всіх регіонах країни. Це дасть змогу надавати якісні послуги і стимулювати моїх колег не просто сидіти у своїх кабінетах, а щось робити, – рассказал главный врач Черниговской областной больницы Андрей Жиденко.

Но это все потом, через год-два. А что в ближайшей перспективе?

Со всеми болячками – к семейному врачу!

Итак, прежде всего перемены должны начаться на уровне первичной медицинской помощи. Подскочило давление, закололо в боку , или приключилась диарея .. . Все какие бы то ни было проблемы с вашим здоровьем теперь будет решать ваш личный семейный врач. Но для этого вам необходимо заключить с ним договор.

На сьогоднішній день є тільки проект договору між лікарем і пацієнтом. Ми ще самі не бачили цього документа. Але це не означає, що пацієнти не повинні думати вже сьогодні, до кого вони підуть на обслуговування, припустимо, 1 січня 2018 року, – разъясняет начальник управления здравоохранения Черниговского городского совета Владислав Кухар.

Причем главный врач города убежден, что никаких проблем у черниговцем с выбором врача быть не может.

На сьогоднішній день усі пацієнти, які обслуговуються в Чернігові, обслуговуються в якихось лікарів. Багато хто вже приходить не за місцем проживання, а саме до того лікаря, якому він довіряє. Тобто вони вже свій вибір зробили. Усіх інших закликаю не відтягувати цей момент. Приглядайтеся до лікарів, спілкуйтеся з лікарями і вирішуйте, у кого ви бажаєте спостерігатися.

Когда же час пик наступит (то есть будет утверждена форма договора между врачом и пациентом) , в идеале ваш врач сообщит вам об этом. А все потому, что он будет заинтересован иметь достаточное количество пациентов.

Согласно закону, их у каждого врача может быть до 2 тысяч, хотя и больше не запрещено. И на каждого пациента (а вернее , на каждый договор с пациентом) государство будет выделять врачу 370 гривен в год.

Если все сосчитать ( при условии, что пациентов у врача 2 тысячи) , – это чуть более 60 тысяч гривен в месяц.

И эти деньги он должен будет потратить на то, чтобы в полной мере позаботиться о вашем здоровье, обеспечить все необходимое для предоставления вам медицинской помощи, ну и остальное – его зарплата.

Если не сможет ваш врач справиться со всеми вашими болячками, он должен выписать вам направление к узкому специалисту, процедуры которого (если есть то самое направление) также оплатит государство.

Ну а если ваш врач просто не угодит вам, тогда вас , и 370 гривен вместе с вами, потеряет. А все потому, что вы вправе перезаключить договор уже с другим врачом.

Чего боятся сами медработники?

Пока реформы приближаются, сами медработники т ем временем зачастую разводят панику. И это никто не отрицает.

Є певний негатив з боку медичної спільноти. Чому? Бо людина не завжди в повному обсязі уявляє своє місце після цієї реформи. Його лякає не сама реформа, а те, чи знайде він своє місце після втілення реформи. А для цього треба працювати над своїм іміджем в очах пацієнтів, над своїм професійним рівнем. Так, це потребує певного напруження і моральних та фізичних сил. Що, нажаль, не завжди є бажаним для будь-якої людини і будь-якого лікаря.

Це суб’єктивні причини, які згодом, вважаю, зійдуть нанівець, – отметил Владислав Кухар, который , кроме всего прочего , затронул и вопрос о сокращении медработников.

У місті таких розмов не ведеться. Розмови йдуть тільки про те, що треба підвищувати свій професійний рівень, долати певну конкуренцію щодо пацієнта, щодо надання медичних послуг…Тобто місце є для всіх. Але треба працювати над собою, щоб надавати сучасні медичні послуги.

Как? Это уже другой вопрос. Поскольку даже сам главный врач города не смог найти ответ , где же пациентам черпать информацию о потенциально лучших врачах, с которыми им захочется заключить договор.

Получается, что врачи сами должны будут выходить на своих пациентов. А уметь находить клиентов – это еще не значит уметь лечить. И наоборот. Как-то так.

Тем не менее те, от кого зависит медреформа, успокаивают .

Ми брали участь в обговоренні не тільки вже прийнятого закону, ми зустрічались і говорили і до цього. Одноголосно вирішили, що треба цей закон виносити в сесійну залу і приймати.

У законі є певні недоліки. Але над цим ми будемо працювати. Необхідно приймати постанови Кабінету міністрів у розвиток цього закону.

Нас будуть залучати до розробки цих постанов, щоб зменшити негативні дії цього закону або негативний вплив у цілому. Але переваг все-таки в законі6327 більше.

Сьогодні зарплата медичних працівників зрівнялівка повна: працюєш не працюєш на однаковій посаді однаково отримуєш. Коли ж запрацює закон, буде диференціація оплати праці в залежності від кількості, якості, складності і так далі.

Тому, медичні працівники, підвищуйте свій професійний рівень і заробляйте гроші! – подвел итог председатель постоянной комиссии по вопросам здравоохранения, социальной защиты населения и по делам участников АТО главный врач областного противотуберкулезного диспансера Николай Дейкун.

Еженедельник "Семь дней"
медреформа закон№6327 НиколайДейкун АндрейЖиденко ВладиславКухар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
За два дня у нарушителей было изъято 92 кг рыбы. Убытки, нанесенные водному хозяйству, составили более 18 тысяч гривен. Черниговский рыбоохранный патруль отчитался: 23 мая на озере Дубки, возле села Бирино Новгород-Сиверского района обнаружен мужчина, который рыбачил с помощью запрещенных орудий лова. При нем нашли 4 кг рыбы и 2 сети. Убытков браконьер нанес на сумму около 2000 гривен. А 24 мая зафиксировано сразу четыре грубых нарушения со значительными у...
Общество
В Черниговском горсовете через две недели после обсуждения проекта на градостроительном совете, открыли общий доступ к планам по будущей реконструкции Горсада. Открытая презентация для всех желающих – первый шаг. По словам заместителя городского головы Александра Ломако, при необходимости такие презентации будут происходить и в будущем. По его словам, так все заинтересованные черниговцы смогут больше узнать о плане реконструкции, а также высказать свое мне...
Общество
На Чернігівщині у 169-му навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ "Десна", проходили тренування з форсування водних перешкод на танках. Про це повідомляє Інформаційне агентство МОУ. Зазначається, що кожен курсант школи підготовки танкістів у Десні проходить подібні "водні процедури". Заняття проводять регулярно, зокрема, з метою гартування психологічної стійкості екіпажів. - По першому разу страшно занурюватись, але потім звикаєш. Ми подібне вже у себе в...
Общество
Черниговгаз зафиксировал 90 фактов незаконного употребления газа черниговцами с начала года. Об этом сообщает пресс-служба компании. Сумма убытков - 1 миллион 438 тысяч гривен - подсчитали в Черниговгазе. В сравнении с прошлым годом количество краж увеличилась на треть, а сумма - на 600 тысяч гривен. Примечательно, что почти 40% краж "голубого топлива" связаны с вмешательством жителей Черниговщины в работу счетчиков газа. Обнаружено 35 случаев, общая сумма...
Политика
У Чернігові визначено список місць, де будуть стенди для агітації. Про це повідомляє портал "Час Чернігівський". Адреси у Деснянському районі: Проспект Миру, 23 біля музично-драматичного театру; Проспект Миру, 49, біля торгового центру; Проспект Миру, 89, біля відділення зв'язку №5 (на зупинці); Проспект Миру, 194/2, біля магазину "Квартал"; Вул. Льотна, 17-а, біля гастроному; Проспект Перемоги, 104, біля магазину "Прогрес"; Вул. Шевченка, 61, біля стадіон...
Происшествия
Предварительная причина пожара в подъезде дома на улице Пухова - неосторожное обращение с огнем. Об этом сообщает пресс-служба Черниговского областного управления ГСЧС. Жители дома №121 почувствовали запах гари и вызвали пожарных сегодня с утра, 24 мая. Горело подвальное помещение. Спасатели ликвидировали пожар спустя пол часа. Также, с помощью автомобиля газодымозащитной службы проводилась продувка свежим воздухом задымленных помещений подвала. Последстви...
Общество
На вулиці Рокоссовського за будинком 16а, біля церкви Всіх святих, почалися роботи з облаштування майбутнього міні-скверу. Раніше на цій ділянці знаходився торговий МАФ який цього року звідти прибрали. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради. Облаштування нового міні-скверу прокоментував керівник КП «Зеленбуд» Роман Старіков: - Площа цього скверу – 1240 квадратних метрів. При його плануванні складність була пов’язана з рельєфом місцевості,...
Общество
В Чернігові відбувся конкурс на кращих медсестер області. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міської лікарні №2. Змагалися понад 30 претендентів з усієї Чернігівщини у 2 тури. Конкурсантки складали тести, демонстрували навички надання першої долікарської медичної допомоги, презентували свою професію. Перемогла медична сестра Чернігівської обласної лікарні Альона Орлюк. "Срібло" отримала медсестра Ічнянської центральної районної лікарні Оксана Ка...
Общество
В Чернигове предлагают обустроить остановку на улице Циолковского возле Химволокно. Соответствующую петицию подала Людмила Милевич. "Ее (остановку - прим. редактора) убрали зимой 2018 года и до сих пор не поставили новую. До окраин города видно руки не доходят. Укрыться от непогоды некуда, так как поблизости других строений нет", - говорится в петиции. Пока петиция не собрала не одной подписи. Поддержать инициативу можно до 23 июня.