Лечить будут по-новому! Что надо знать черниговцам о медреформе

БУДЬ В КУРСЕ! 19 октября Верховная рада Украины дала старт медреформе. Закон 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», который был принял в этот день, сделал возможным начать перемены в обслуживании пациентов уже с января 2018 года.

Какие это перемены и чего ждать черниговцам – информируем из первых уст.

Сколько придется платить?

Поскольку ныне поход к врачу и денежные траты – это практически действия-синонимы, самое главное, что интересует наш народ , – чего же ожидать дальше. А дальше вот что .

У законопроекті6327 до другого читання повністю зняте питання співоплати. Ніякої оплати пацієнтами чи додаткової доплати пацієнтами за медичну послугу не буде. Все, що стовідсотково може покритися державою в рамках програми державних фінансових гарантій надання медичних послуг і лікарських засобів, буде надано. Перелік (що буде входити в цю програму, які види допомоги) це фактично всі види допомоги: первинна, вторинна, третинна, екстрена, паліативна плюс акушерська служба і догляд за дітьми до 16 років. На сьогодні всі ці послуги входять в рамки цієї програми і будуть покриватися державою, – убеждает Сергей Березенко, народный депутат Украины.

Каким образом это сделают?

Зараз обласна лікарня, Друга міська лікарня, Бобровицька районна і Прилуцька міська беруть участь в експерименті щодо вартості медичної послуги. Ми вже більше восьми місяців подаємо інформацію в Міністерство охорони здоровя, де, опираючись на ці дані, вираховують вартість усіх медичних послуг. І до 2020 року вартість буде визначена, вона буде однакова у всіх регіонах країни. Це дасть змогу надавати якісні послуги і стимулювати моїх колег не просто сидіти у своїх кабінетах, а щось робити, – рассказал главный врач Черниговской областной больницы Андрей Жиденко.

Но это все потом, через год-два. А что в ближайшей перспективе?

Со всеми болячками – к семейному врачу!

Итак, прежде всего перемены должны начаться на уровне первичной медицинской помощи. Подскочило давление, закололо в боку , или приключилась диарея .. . Все какие бы то ни было проблемы с вашим здоровьем теперь будет решать ваш личный семейный врач. Но для этого вам необходимо заключить с ним договор.

На сьогоднішній день є тільки проект договору між лікарем і пацієнтом. Ми ще самі не бачили цього документа. Але це не означає, що пацієнти не повинні думати вже сьогодні, до кого вони підуть на обслуговування, припустимо, 1 січня 2018 року, – разъясняет начальник управления здравоохранения Черниговского городского совета Владислав Кухар.

Причем главный врач города убежден, что никаких проблем у черниговцем с выбором врача быть не может.

На сьогоднішній день усі пацієнти, які обслуговуються в Чернігові, обслуговуються в якихось лікарів. Багато хто вже приходить не за місцем проживання, а саме до того лікаря, якому він довіряє. Тобто вони вже свій вибір зробили. Усіх інших закликаю не відтягувати цей момент. Приглядайтеся до лікарів, спілкуйтеся з лікарями і вирішуйте, у кого ви бажаєте спостерігатися.

Когда же час пик наступит (то есть будет утверждена форма договора между врачом и пациентом) , в идеале ваш врач сообщит вам об этом. А все потому, что он будет заинтересован иметь достаточное количество пациентов.

Согласно закону, их у каждого врача может быть до 2 тысяч, хотя и больше не запрещено. И на каждого пациента (а вернее , на каждый договор с пациентом) государство будет выделять врачу 370 гривен в год.

Если все сосчитать ( при условии, что пациентов у врача 2 тысячи) , – это чуть более 60 тысяч гривен в месяц.

И эти деньги он должен будет потратить на то, чтобы в полной мере позаботиться о вашем здоровье, обеспечить все необходимое для предоставления вам медицинской помощи, ну и остальное – его зарплата.

Если не сможет ваш врач справиться со всеми вашими болячками, он должен выписать вам направление к узкому специалисту, процедуры которого (если есть то самое направление) также оплатит государство.

Ну а если ваш врач просто не угодит вам, тогда вас , и 370 гривен вместе с вами, потеряет. А все потому, что вы вправе перезаключить договор уже с другим врачом.

Чего боятся сами медработники?

Пока реформы приближаются, сами медработники т ем временем зачастую разводят панику. И это никто не отрицает.

Є певний негатив з боку медичної спільноти. Чому? Бо людина не завжди в повному обсязі уявляє своє місце після цієї реформи. Його лякає не сама реформа, а те, чи знайде він своє місце після втілення реформи. А для цього треба працювати над своїм іміджем в очах пацієнтів, над своїм професійним рівнем. Так, це потребує певного напруження і моральних та фізичних сил. Що, нажаль, не завжди є бажаним для будь-якої людини і будь-якого лікаря.

Це суб’єктивні причини, які згодом, вважаю, зійдуть нанівець, – отметил Владислав Кухар, который , кроме всего прочего , затронул и вопрос о сокращении медработников.

У місті таких розмов не ведеться. Розмови йдуть тільки про те, що треба підвищувати свій професійний рівень, долати певну конкуренцію щодо пацієнта, щодо надання медичних послуг…Тобто місце є для всіх. Але треба працювати над собою, щоб надавати сучасні медичні послуги.

Как? Это уже другой вопрос. Поскольку даже сам главный врач города не смог найти ответ , где же пациентам черпать информацию о потенциально лучших врачах, с которыми им захочется заключить договор.

Получается, что врачи сами должны будут выходить на своих пациентов. А уметь находить клиентов – это еще не значит уметь лечить. И наоборот. Как-то так.

Тем не менее те, от кого зависит медреформа, успокаивают .

Ми брали участь в обговоренні не тільки вже прийнятого закону, ми зустрічались і говорили і до цього. Одноголосно вирішили, що треба цей закон виносити в сесійну залу і приймати.

У законі є певні недоліки. Але над цим ми будемо працювати. Необхідно приймати постанови Кабінету міністрів у розвиток цього закону.

Нас будуть залучати до розробки цих постанов, щоб зменшити негативні дії цього закону або негативний вплив у цілому. Але переваг все-таки в законі6327 більше.

Сьогодні зарплата медичних працівників зрівнялівка повна: працюєш не працюєш на однаковій посаді однаково отримуєш. Коли ж запрацює закон, буде диференціація оплати праці в залежності від кількості, якості, складності і так далі.

Тому, медичні працівники, підвищуйте свій професійний рівень і заробляйте гроші! – подвел итог председатель постоянной комиссии по вопросам здравоохранения, социальной защиты населения и по делам участников АТО главный врач областного противотуберкулезного диспансера Николай Дейкун.

Еженедельник "Семь дней"
медреформа закон№6327 НиколайДейкун АндрейЖиденко ВладиславКухар
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
За приблизними підрахунками в Ніжині сьогодні живе близько трьох тисяч безпритульних собак. Тобто, на кожні 20 жителів міста припадає один нічийний пес. Як в районному центрі вирішують цю проблему досліджувала gazeta.ua. На залізничному вокзалі Ніжина на Чернігівщині приїжджих зустрічає зграя собак. Зазирають в очі, обнюхують сумки. Один – гавкає на велосипедиста, хоче вкусити за ноги. Підхоплюються ще зо п'ятеро. Поки люди не розганяють цей собачий балага...
Общество
Чернігівська станція переливання крові оголосила про нестачу та критичну ситуацію з запасами еритроцитів O(I) Rh− групи. Про це йдеться на офіційній Facebook-сторінці закладу. «Просимо всіх небайдужих з ПЕРШОЮ НЕГАТИВНОЮ групою крові прийти до Чернігівської ОСПК та здати кров! Пацієнти потребують нашої допомоги!» - йдеться у повідомленні. Тож, хто має відповідну групу крові, той може відвідати Чернігівську ОСПК та стати донором крові. В такому випадку при...
Общество
Керівники ЖЕКів та інших міських підприємств, що надають комунальні послуги мешканцям Чернігова, отримали завдання розрахувати якими будуть тарифи, якщо підняти працівникам зарплати до більш-менш достойного рівня. Аналізуючі дані, які надали керівники ЖЕКів щодо існуючого рівня зарплат, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко категорично зазначив: за три з полоивною тисячі гривень люди працювати не будуть. – Працюючі люди мають утримувати умовно «норм...
Политика
Офіс президента України вже подав на узгодження до Кабінету міністрів кандидатури на голів Кіровоградської, Сумської та Чернігівської облдержадміністрацій. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. У президента пропонують на посади голів ОДА наступних кандидатів: Кіровоградська ОДА - Балонь Андрій, Сумська ОДА - Леонов Сергій, Чернігівська ОДА - Прокопенко Андрій. Проте, на сьогоднішньому засіданні Кабміну, це питання...
Общество
Чернігівська поліція встановлює обставини ДТП за участі маршрутки "Київ-Чернігів" та фури, в результаті якої були травмовані люди. Про це йдеться у повідомленні Патрульної поліції Чернігівської області. Поліція звертається до всіх, кому що-небудь відомо про обставини даної події, телефонувати за номерами: (098)525-34-27, (093)135-92-19 або 102. Нагадаємо, що 7 жовтня о 18:30 на автодорозі  "Київ - Чернігів - Нові Яриловичі" біля селища Козелець, відбулося...
Происшествия
Вчора, 15 жовтня, біля смт Замглай Ріпкинського району на території Замглайської селищної ради, сталася пожежа торфу на площі 1,3 га. Про це йдеться у повідомленні Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Причина пожежі - необережне поводження з вогнем невстановленої особи, а простіше кажучи - підпал. Збитки наразі встановлюються. Наразі гасіння торфовища триває, а за добу вогнеборцям вдалось ліквідувати осередки займ...
Происшествия
Вчора, 15 жовтня, близько шостої вечора патрульні поліцейські отримали інформацію, що вулицями чернігова їздить автомобіль ВАЗ-2106 жовтого кольору, який перебуває в активному розшуку. Про це повідомляє Патрульна поліція Чернігівської області на своїй Facebook-сторінці. Правоохоронці, працюючи по орієнтуванню, виявили та зупинили дану автівку на вулиці В'ячеслава Чорновола. Під час перевірки документів виявилось, що автомобіль дійсно перебуває в активному...
Новости компаний
Камера передает видео-изображение на Ваш смартфон или любое другое устройство. Вы можете видеть происходящее как в реальном времени, так и просматривать видеозапись позже. В чем плюсы ip камер? Представьте, что Вы уехали на работу и забыли: выключили ли утюг. Или волнуетесь о сохранности имущества во время отпуска. Во всех этих ситуациях Вас успокоят ip-камеры видеонаблюдения. Камеры легко устанавливаются на стене или на полке шкафа и передают информацию н...
Общество
Вчора, 15 жовтня, робоча група при міській раді офіційно затвердила проєкти-переможці цьогорічного Бюджету участі у двох категоріях: 12 великих та 13 малих. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Чернігівської міськради. Серед великих проектів переможцями загальноміського голосування стали перші дванадцятеро у рейтингу набраних голосів. Це проєкти №№ 4, 60, 41, 19, 65, 5, 56, 17, 21, 84, 13, 2. Загальна сума коштів, яка передбачена на реалізацію в 2020 р...