Максим Микитась: «Будемо вирішувати дві задачі соціальних працівників – покращення зарплат та компенсацію проїзду»

Вони ті, хто завжди поруч. хто в скрутну хвилину втішить, хто купить хворим продукти й розрадить у момент скорботи. Соціальні працівники. Їх зазвичай сприймають як належне: тихі, скромні, непоказні. Але без них чималій кількості самотніх та покинутих родичами напризволяще пенсіонерів було б украй сутужно.

Бути соціальним працівником нині, як і 10-20 років тому, досить складно. Це фізично й психологічно нелегка  праця, до того ж за відсутності гідної зарплатні. Зазвичай такі люди працюють у кращому випадку за суму трохи вищу, аніж мінімалка.

Народний депутат Максим Микитась це розуміє, тому вирішив взяти під особистий контроль вирішення бодай проблеми із зарплатою. Нещодавно він поспілкувався із соціальними працівниками одразу двох районів — Ріпкинського та Чернігівського.

Попри відстань, проблеми скрізь спільні. Але є і відмінності. Бо в сільській місцевості навантаження вище, ніж у місті, та й комунальні блага, доступні для багатьох жителів Чернігівського району, у сільській частині Ріпок зазвичай обмежуються піччю-грубою, колодязем і туалетом надворі.

Ріпкинський терцентр: лише двоє працівників заробляють більше мінімалки

Керівник Територіального центру соціального обслуговування Ріпкинського району Віталій Крутченко розповідає: на обліку нині знаходиться 650 осіб, які є маломобільними, тобто не можуть виходити з дому.

— Навантаження в нас виходить десь 11,4 підопічного на одного соціального працівника. У Чернігові — 10. Але, згідно з нормативами, якщо є комунальні зручності (ванна, водогін, опалення) — то 10 і має бути. А в сільській місцевості — 6. Тобто в нас норма перевищена майже вдвічі.

Та комунальні блага — не єдине, із відсутністю чого доводиться миритися ріпкинським соцпрацівникам. Проблема також і в транспорті, або точніше — у його відсутності. Бо до своїх підопічних люди дістаються лише за допомогою велосипедів. Автобусне сполучення — то задорого й нерегулярно, і ці витрати ніяк не компенсуються. Тому в кращому випадку пан Віталій бачить своїх працівників лише раз на місяць — під час здавання звітності.

Та й зарплата тут — самі сльози. За словами керівника, у штаті є лише дві людини, які отримують більше мінімалки. На якісь бонуси від районної влади очікувати не доводиться, у кращому випадку це грамоти та невеличкі премії до професійного свята.

Окрім цього, із метою оптимізації в Любечі закривають інтернат, де також мешкали літні люди. Усіх його мешканців переводять до геріатричного пансіонату в Чернігів. Годі й казати, що такі зміни місцеві не сприймають з оптимізмом.

— У Любечі в нас є 12 працівників, вони всі передпенсійного віку, і тепер їм доведеться йти в центр зайнятості через скорочення. Бо жодного підприємства, яке б працювало, там немає, — нарікає Віталій Крутченко.

За штатним розписом у Ріпкинському територіальному центрі поки що працюють 94 працівники, із них 65 — соціальні робітники, 2 — медичні працівники, 27 — інші працівники (адміністративний і технічно-обслуговуючий персонал).

Чернігівський район — у відпустку ніколи

Олена Лутченко як керівник Чернігівського районного терцентру погоджується з ріпкинським колегою — навантажень і справді так багато, що працівникам просто ніколи й у відпустку сходити. На обліку 1400 підопічних, та й територія чимала. А працівників фактично стільки ж, як і в Ріпках — лише 98.

— Усе ж не встигнеш, намагаємося співпрацювати з благодійниками, небайдужими громадянами…

Аби спілкування не обмежувалося лише словами, Максим Микитась приїхав до обох терцентрів не з порожніми руками — презентував спеціальні сумки для перенесення продуктів і термочашки, із яких узимку так приємно пити гарячий чай або каву. «Це бодай той мінімальний комфорт, який ми можемо одразу дати цим людям», — коментує народний обранець свій вчинок. У його планах — допомогти соцпрацівникам вирішити дві задачі: транспорт, тобто покращити забезпечення велосипедами, та матеріальне становище, тобто зарплату.

— Мені просто хочеться подякувати цим людям. Чесно, щиро й відверто, бо я тільки можу здогадуватися, у яких умовах вони працюють. Коли я ще тільки балотувався в окрузі, то взяв на себе зобов’язання опікуватися соціальними стандартами. Не лише підопічними терцентрів, а й самими терцентрами, — коментує Максим Микитась ці дві розмови в Ріпках і Чернігові.

— Є якісь негаразди? Звертайтеся до моєї приймальні — будемо спільно їх вирішувати. Ми завжди реагуватимемо на ваші звернення. Щодо зарплати. У Ріпкинському районі доходить до абсурду: зарплата з усіма надбавками подекуди менша за мінімалку. Тому я буду направляти звернення до комісій та уряду щодо перегляду положень про нарахування заробітної плати соціальним працівникам. Бо щиро переконаний: люди, які виконують таку важливу соціальну функцію, не повинні отримувати копійки.

Соцстандарти підвищать

Загалом у Чернігівській області нині працюють понад 7 тисяч соціальних працівників. Відповідно до нещодавно проголосованого в другому читанні проекту Держбюджету-2018, передбачене підвищення мінімальної заробітної плати. Із 1 січня її розмір буде 3723 грн, а після 1-го кварталу можливе й ще більше підвищення. Обсяг видатків, що буде спрямований до Пенсійного фонду України, — 139,3 млрд грн. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць із 1 січня — 1700 грн; із 1 липня — 1777 грн, із 1 грудня — 1853 грн. У цілому прожитковий мінімум зросте на 9%.

Загальний обсяг субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи складає 59,9 млрд грн (на 6 млрд грн більше за показник минулого року). А для надання допомоги в оплаті за житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено субвенції з держбюджету місцевим бюджетам: 71 млрд грн на «комуналку» та 2,7 млрд грн на тверде паливо і скраплений газ.

МаксимМикитась соціальніпрацівники
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Каждый отдыхает как может… В прошлый раз мы вспоминали о черниговских пляжах, летних танцевальных вечерах, прогулках по вечернему городу… Сегодня продолжим разговор о танцах и других занятиях наших земляков в часы досуга. Уходил последний троллейбус… И не дают они людям сбиться с пути…Мои ночные друзья – фонари…Ж. Татлян – Ю. Гарин, 1968(?) Танцевальный вечер заканчивался в 23:00. Музыканты паковали свои инструменты. На Корде гасли фонари. Сплошная река за...
Власть
Владислав Атрошенко невисоко оцінив рівень роботи керівників міністерств і пошкодував, що люди поки не розуміють глибину некомпетентності урядовців. Міський голова Чернігова розповів, що на сьогоднішній вечір, 12 листопада, запланована зустріч мерів міст з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. Головна мета зустрічі – донести до Кабміну стурбованість міських голів проєктом державного бюджету на 2020-й рік. Владислав Атрошенко відзначив незабалансов...
Происшествия
Кицька, яка впала у колодязь має дякувати рятувальникам і небайдужим мешканцям села в Чернігівській області. Жителі села Дорогинка Ічнянського району у одному з недіючих колодязів виявили кошеня. Самостійно допомогти тварині люди не змогли, хоча й неодноразово намагалися, тож звернулися до рятувальників. Повідомлення до Служби порятунку 101 у Ічнянському районі надійшло 11 листопада о 16:25. На місце події прибув черговий караул 23-ої Державної пожежно-рят...
Спорт
Минулого тижня на території корюківської школи № 4 відкрили мініфутбольне поле (вже четверте в місті), а в центральному парку Семенівки – мультифункціональний майданчик для занять чотирма видами спорту: баскетболом, волейболом, гандболом та тенісом. Подібний об’єкт невдовзі функціонуватиме і в Корюківці. Зміцнення матеріально-спортивної бази – один із пріоритетів розвитку фізкультурно-спортивної сфери, кажуть в облдержадміністрації. За рахунок бюджетної пр...
Общество
А уже из дождевой канализации вода ЧКФ "Стріла" попадала прямо в Стрижень. Об этом сообщает Черниговводоканал. Нарушение обнаружили в ночь с 8 на 9 ноября. Вода желтого цвета со стойким запахом ароматизаторов без какого-либо доочищения  вытекала из отверстия в стене фабрики "Сртіла" размером 80*80 см. Анализ проб воды, осуществленный Черниговводоканалом, показал превышение содержания норм по 7 из 10 показателей. Черниговводоканал так же сообщает, что 60 пр...
Происшествия
Речь о 26 запрещенных в Украине TV, среди которых и оппозиционный в РФ "Дождь". Информацию об этом обнародовал Нацсовет по вопросам телевидения и радиовещания. Информация о том, что в бобровицком "Well Cafe" показывают российские телеканалы попала к представителю Нацсовета на Черниговщине Ирине Сенченко. При проверке полученных данных вместе с СБУ выяснилось, что в заведении, помимо упомянутого "Дождя", транслировали в том числе: «НТВ», «Рен ТВ», «Петербур...
Общество
Очільник комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк нарікає на те, що в Україні відсутні певні законодавчі акти, які би спростили процедуру знесення ветхого і аварійного житла. В приклад він навів Росію та Білорусь. Олександр Сердюк зауважив, що проєкти пробиття проспекту Перемоги (від П’яти кутів до стоматполіклініки і з’днаня його з «малим проспектом») і вулиці Любецької (до проспекту Перемоги) на сьогодні реалізувати неможливо. Одна...
Общество
Попасть к врачам-специалистам медучреждения (видимо, имеются ввиду врачи узкой спецализации) через электронную запись можно было уже с 10 ноября. Об этом сообщает черниговская детская поликлиника №1 на своей странице в Facebook. Что бы воспользоваться электронной очередью достаточно обратиться к врачу, с которым заключена декларация, а не в регистратуру. Именно ваш медик запишет на конкретную дату и время к нужному специалисту. В сообщении так же сказано ч...
Общество
Тривають роботи з реалізації найбільшого за обсягами залучених ресурсів проєкту Сосницької об’єднаної територіальної громади в 2019 році – комплексна теплореновація ДНЗ «Сонечко». За повідомленням регіонального відділення Асоціації міст України, ще в 2016 році тут було проведено комплексне тепловізійне обстеження, яке засвідчило, що теплозахисні характеристики будівлі садочку не відповідають вимогам сьогодення щодо енергозбереження. Тому Сосницька селищна...