Кооперативний коледж: майже 100 років успішної роботи

Чернігівський кооперативний коледж Чернігівської обласної спілки споживчих товариств – сучасний вищий навчальний заклад, який здійснює підготовку молодших спеціалістів як для системи споживчої кооперації України, так і для інших організацій.

Коротко про історію коледжу

Це один із найстаріших кооперативних навчальних закладів України. Історія коледжу почалась у далекому 1922 році, коли 15 березня Губернська спілка уклала договір про перетворення Чернігівського соціально-економічного технікуму в кооперативний.

За свою 95-річну історію технікум підготував близько 30 тисяч фахівців, переважна більшість яких працює на підприємствах системи споживчої кооперації як області, так і України.

Сучасна освіта

Із листопада 2016 року Чернігівський кооперативний технікум змінив назву на Чернігівський кооперативний коледж.

Сьогодні в закладі готують молодших спеціалістів за чотирма спеціальностями:

• «Облік і оподаткування»
• «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
• «Харчові технології»
• «Право»

та дев’ятьма робітничими професіями:

• кухар
• електромеханік торговельного та холодильного устаткування
• тістороб, пекар
• секретар керівника (організації, підприємства, установи)
• оператор комп’ютерного набору
• діловод
• агент з постачання
• продавець продовольчих товарів
• продавець непродовольчих товарів
• кондитер.

До речі, цікаво те, що електромеханіків торговельного та холодильного устаткування, які мають змогу вчитись на базі 9 і 11 класів, у Чернігівській області більше не готує жоден інший навчальний заклад.

Для тих, кому подобається гастрономічна сфера, додатково введена нова робітнича спеціальність – спеціаліст ресторанного господарства на базі 11 класів.

Студенти денної форми навчання можуть отримати другу освіту в коледжі за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Харчові технології» за заочною формою навчання з 50-відсотковою знижкою вартості. А випускникам, які отримали робітничу професію чи кваліфікацію молодшого спеціаліста, надається право отримати освіту в коледжі за будь-яким напрямом, спеціальністю, формою і терміном навчання також із 50-відсотковою знижкою вартості.

Випускники коледжу можуть продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» зі спеціальностей «Облік і оподаткування» й «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» у Чернігівському локальному центрі дистанційного навчання ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Коледж і Чернігівська облспоживспілка

Із 2015 року активним студентам-відмінникам надається стипендія від правління Чернігівської облспоживспілки. Ця стипендія була заснована з метою підтримки обдарованих студентів, стимулювання їх на досягнення високих результатів у навчанні, фізичній культурі, спорті й творчих здобутків.

Із 2017 року за підсумками вступних іспитів правління Чернігівської облспоживспілки оплачує вартість навчання 30 кращих студентів Чернігівського кооперативного коледжу.

Із квітня 2018 року стипендії будуть отримувати й учні, які здобувають робітничу професію.

Також у коледжі запроваджено замовлення на підготовку молодших спеціалістів за направленнями підприємств та організацій системи споживчої кооперації області. Студенти, які навчаються за направленнями, матимуть значну пільгу – перший рік навчатимуться безкоштовно.

Цьогорічною новацією є й те, що кращі фахівці, начальники відділів Чернігівської облспоживспілки викладають студентам різних спеціальностей профільні предмети.

Співпраця

Коледж активно співпрацює з благодійним фондом Бориса Вікторовича Колеснікова, який після відвідин навчального закладу вирішив взяти шефство над його учнями та студентами. Спочатку коледж отримав сучасну мультимедійну техніку, потім – безкоштовну поїздку для студентів на футбольний матч Україна – Хорватія на НСК «Олімпійський», згодом – надзвичайно необхідний спортивний інвентар.

Наприкінці 2017 року 50 студентів також отримали змогу відвідати та ознайомитись із найсучаснішими технологіями виробництва на кондитерській фабриці «Конті», Артемівському заводі шампанських вин та на підприємствах компанії «АПК-ІНВЕСТ».

Уже 29 січня цього року п’ять кращих студентів коледжу брали участь у міжнародній кондитерській виставці у Кельні (Німеччина).

Сьогодні в Україні національні торгові мережі, які активно розширюють свою географію, зіштовхнулися з проблемою відсутності якісних кадрів, без яких подальший розвиток неможливий. Не кожен бізнес має відомчі вищі навчальні заклади, і це перевага Чернігівської облспоживспілки перед конкурентами. Тому головна мета – активна співпраця з районами області і надання можливості для навчання тим абітурієнтам, які прагнуть здобути безцінні знання, отримати престижну спеціальність та активно збудувати кар’єру в лавах працівників споживчої кооперації області. 

кооперативнийколедж освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(1 оценка)
Актуальность
12
(1 оценка)
Изложение
12
(1 оценка)
Я рекомендую
1 человек рекомендует
Общество
После документального решения Черниговской областной рады принятого в начале месяца, накануне состоялось и фактическая передача церкви местной громаде ПЦУ. Церемония передачи управлению Черниговской епархии Православной Церкви Украины храма Иоанна Богослова (Ивановская церковь) состоялась с участием представителей власти и общественности. Благодарственный молебен по случаю передачи храма религиозной общине провел управляющий Черниговской епархией УПЦ (ПЦУ)...
Общество
Национальное управление США по аэронавтике и исследованию космического пространства (NASA) успешно запустило ракету, к созданию которой причастны и черниговские инженеры. С Центра космических полетов на острове Уоллопс (штат Вирджиния, США) произведен успешный пуск ракеты-носителя «Антарес», которая вывела на орбиту грузовой корабль Cygnus. Аппарату предстоит выполнить доставку полезного груза всесом 3,75 тонны по заказу NASA к Международной космической с...
Происшествия
Водонагрівач ВЕП-600 вибухнув у школі смт Любеч Ріпкінського району. Про це повідомляє Департамент цивільного захисту і оборонної роботи Чернігівської ОДА. Подія сталася вчора, 18 квітня о 17:26. Вибухом пошкодило вікна, двері та облицювання стін в приміщенні їдальні. Загиблих та травмованих немає. Навчання у школі не припинено. Обставини вибуху встановлюють.
Общество
Для обеспечения всех клиентов "Черниговгаза" индивидуальными счетчиками, необходимо минимум 110 миллионов гривен, сообщили в компании. В "Черниговгазе" пожаловались, что в нынешней цене на газ (8,55 гривен за метр кубический) на эти цели отведено лишь 2 копейки. А Нацкомиссия якобы вообще не предусмотрела средств на установку счетчиков. Но даже если бы деньги были, то понадобилось бы 5 лет на их установку. В то же время в "Черниговгазе" сообщили, что на ус...
Общество
Виконком міськради прийняв рішення про демонтаж 11-ти тимчасових об’єктів, які на даний момент є незаконними. Про це повідомили у міській раді. Серед них 5 металевих торговельних кіосків, частина з яких занедбані та не використовуються, інші встановлені без жодних дозвільних документів. Окрім цього, демонтажу підлягають дерев’яні альтанки і металевий паркан на земельній ділянці біля пляжу "Золотий берег", термін оренди якої закінчився і не продовжений. Заз...
ПОЗИЦІЯ
Чинний глава країни Петро Порошенко готовий до другої президентської каденції, аби гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції, а також єдності України. – У моїй президентській роботі траплялося різне: успіхи, невдачі, точні розрахунки і помилки, приємні моменти і смутні, радості і печалі, достоїнства і недоліки. Слава Богу, є чим пишатися і є за що просити вибачення. Але кожен мій крок, вдалий чи ні, ніколи не суперечив стратегії...
Культура
17 квітня, у НАІЗ «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відбулось відкриття виставки «Повернуті з небуття», яка приурочена до Дня пам’яток історії та культури. Про це йдеться на офіційному сайті НАІЗ "Чернігів стародавній". В експозиції представлені 22 ікони, які датовані XVIII — початком ХХ століття, а також близько сотні предметів археології й побуту, які повернули з небуття реставратори Ігор Шаполов, Олександр Ткач, Павло Солобай. Зокрема, експо...
Общество
Рух автотранспорту на вулицях Чорновола та Старобілоуська обмежать з 22 квітня. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міськради - повідомляє прес-служба мерії. Рух переркривають через ремонт шляхів. Рух вулицею Чорновола обмежать по 23, а вулицею Старобілоуська - по 26 квітня з 9 до 19 години. Також вносяться наступні зміни у рух громадського транспорту: 22-26 квітня автобусний маршрут №1 буде здійснювати об'їзд вулицями Ріпкинська — Любецька — Старо...
Общество
За даними офіційного сайту Державного реєстру виборців 6 897 мешканців Чернігівщини голосуватимуть не за місцем реєстрації, натомість 7 054 мешканців з інших регіонів звернулися до чернігівських місцевих відділів ДРВ із заявами про тимчасову зміну місця голосування. В межах самої області 3 146 осіб змінили виборчі адреси.  Про це йдеться у повідомленні громадської мережі "Опора". Станом на 17 квітня 13 951 мешканець Чернігівщини голосуватиме не на «своїй»,...