User views view_news rubric_id news_rubric_id 24

Кооперативний коледж: майже 100 років успішної роботи

Чернігівський кооперативний коледж Чернігівської обласної спілки споживчих товариств – сучасний вищий навчальний заклад, який здійснює підготовку молодших спеціалістів як для системи споживчої кооперації України, так і для інших організацій.

Коротко про історію коледжу

Це один із найстаріших кооперативних навчальних закладів України. Історія коледжу почалась у далекому 1922 році, коли 15 березня Губернська спілка уклала договір про перетворення Чернігівського соціально-економічного технікуму в кооперативний.

За свою 95-річну історію технікум підготував близько 30 тисяч фахівців, переважна більшість яких працює на підприємствах системи споживчої кооперації як області, так і України.

Сучасна освіта

Із листопада 2016 року Чернігівський кооперативний технікум змінив назву на Чернігівський кооперативний коледж.

Сьогодні в закладі готують молодших спеціалістів за чотирма спеціальностями:

• «Облік і оподаткування»
• «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
• «Харчові технології»
• «Право»

та дев’ятьма робітничими професіями:

• кухар
• електромеханік торговельного та холодильного устаткування
• тістороб, пекар
• секретар керівника (організації, підприємства, установи)
• оператор комп’ютерного набору
• діловод
• агент з постачання
• продавець продовольчих товарів
• продавець непродовольчих товарів
• кондитер.

До речі, цікаво те, що електромеханіків торговельного та холодильного устаткування, які мають змогу вчитись на базі 9 і 11 класів, у Чернігівській області більше не готує жоден інший навчальний заклад.

Для тих, кому подобається гастрономічна сфера, додатково введена нова робітнича спеціальність – спеціаліст ресторанного господарства на базі 11 класів.

Студенти денної форми навчання можуть отримати другу освіту в коледжі за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Харчові технології» за заочною формою навчання з 50-відсотковою знижкою вартості. А випускникам, які отримали робітничу професію чи кваліфікацію молодшого спеціаліста, надається право отримати освіту в коледжі за будь-яким напрямом, спеціальністю, формою і терміном навчання також із 50-відсотковою знижкою вартості.

Випускники коледжу можуть продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» зі спеціальностей «Облік і оподаткування» й «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» у Чернігівському локальному центрі дистанційного навчання ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Коледж і Чернігівська облспоживспілка

Із 2015 року активним студентам-відмінникам надається стипендія від правління Чернігівської облспоживспілки. Ця стипендія була заснована з метою підтримки обдарованих студентів, стимулювання їх на досягнення високих результатів у навчанні, фізичній культурі, спорті й творчих здобутків.

Із 2017 року за підсумками вступних іспитів правління Чернігівської облспоживспілки оплачує вартість навчання 30 кращих студентів Чернігівського кооперативного коледжу.

Із квітня 2018 року стипендії будуть отримувати й учні, які здобувають робітничу професію.

Також у коледжі запроваджено замовлення на підготовку молодших спеціалістів за направленнями підприємств та організацій системи споживчої кооперації області. Студенти, які навчаються за направленнями, матимуть значну пільгу – перший рік навчатимуться безкоштовно.

Цьогорічною новацією є й те, що кращі фахівці, начальники відділів Чернігівської облспоживспілки викладають студентам різних спеціальностей профільні предмети.

Співпраця

Коледж активно співпрацює з благодійним фондом Бориса Вікторовича Колеснікова, який після відвідин навчального закладу вирішив взяти шефство над його учнями та студентами. Спочатку коледж отримав сучасну мультимедійну техніку, потім – безкоштовну поїздку для студентів на футбольний матч Україна – Хорватія на НСК «Олімпійський», згодом – надзвичайно необхідний спортивний інвентар.

Наприкінці 2017 року 50 студентів також отримали змогу відвідати та ознайомитись із найсучаснішими технологіями виробництва на кондитерській фабриці «Конті», Артемівському заводі шампанських вин та на підприємствах компанії «АПК-ІНВЕСТ».

Уже 29 січня цього року п’ять кращих студентів коледжу брали участь у міжнародній кондитерській виставці у Кельні (Німеччина).

Сьогодні в Україні національні торгові мережі, які активно розширюють свою географію, зіштовхнулися з проблемою відсутності якісних кадрів, без яких подальший розвиток неможливий. Не кожен бізнес має відомчі вищі навчальні заклади, і це перевага Чернігівської облспоживспілки перед конкурентами. Тому головна мета – активна співпраця з районами області і надання можливості для навчання тим абітурієнтам, які прагнуть здобути безцінні знання, отримати престижну спеціальність та активно збудувати кар’єру в лавах працівників споживчої кооперації області. 

кооперативнийколедж освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(1 оценка)
Актуальность
12
(1 оценка)
Изложение
12
(1 оценка)
321 просмотр в феврале
Я рекомендую
1 человек рекомендует
Экология
То, что горсовет Чернигова рассматривает Яловщину как лесопарк, а также доработки градостроительной документации создает угрозы современному статусу территории Яловщины. Так считает часть общественности, которая продолжает обсуждать разрешение на доработку детального плана "Яловщины", сообщили в Черниговской ОГА. Более месяца назад горсовет предоставил разрешение на доработку проекта детального плана Яловщины, который почти десять лет назад раскритиковала...
Общество
На законодавчому рівні розмежували поняття учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від катастрофи.  Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА. — Влада позитивно відреагувала на численні звернення громадських організацій чорнобильців щодо розмежування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від катастрофи. Відтак, на законодавчому рівні внесені зміни до п...
Происшествия
Сьогодні вночі, 22 лютого, сталася пожежа в одній з квартир двоповерхового житлового будинку по вулиці Кирпоноса, 31. Про це повідомляє Управління ДСНС України в Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. Загоряння помітили сусіди та негайно викликали вогнеборців. В цей час вони разом з охоронцями Центрального ринку, які прибігли на допомогу, за допомогою драбини через вікно врятували 64-річну господарку помешкання, її 39-річну доньку та 17-...
Общество
Вчора, 21 лютого, працівники міграційної служби Чернігівської області, проконтролювали примусове повернення до країни походження громадянки РФ та двох громадян Республіки Узбекистан . Про це повідомляє Державна міграційна служба України в Чернігівській області, на офіційній сторінці у Facebook. Відповідно громадянку РФ доставили до міжнародного автомобільного пропускного пункту «Сеньківка», а громадян Узбекистану за рішенням Скадовського районного суду Хер...
Криминал
На Чернігівщині викрили на хабарі службову особу територіального сервісного центра МВС в Чернігівській області. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області. Службова особа територіального сервісного центра МВС в Чернігівській області та працівник однієї з автошкіл Ніжина вимагали у громадянина хабар за сприяння в успішній здачі іспиту та отримання посвідчення водія його дружиною. Після отримання "винагороди" у розмірі 2 500 гривень, їх...
Общество
В єдиній системі місцевих петицій нещодавно зареєстрували ініціативи з такою назвою: "Зручний розворот для транспорту (як було раніше) у місці з'єднання вулиць 1 Травня та О.Молодчого, (зверху) біля школи для дітей з вадами зору". Автор петиції, Вячеслав Москаленко, пропонує для зручності руху транспорту змінити дорожню розмітку та дозволити розворот для транспорту у місці з'єднання двох вулиць з одностороннім рухом в одну - з двостороннім. «У вказаному мі...
Общество
Исполком Черниговской горсовете утвердил список должников, которые не платят за аренду земли. Общая сумма долга более 3,8 миллионов гривен, сообщает пресс-служба горсовета. Долги касаются 6 земельных участков, которые используют юридические лица, и 9 участков, которые используют граждане и физические лица-предприниматели. С этого долга 263 тысяч гривен оплатили добровольно. В течение прошлого года исполком утвердил 81 такой акт на общую сумму более 25 милл...
Общество
Есть шанс, что в ближайшее время недострой на Валу, так называемое "Дворянское собрание", снесут. Об этом сообщил Александр Ломако, заместитель городского головы Чернигова. "За оптимістичного сценарію на наступному тижні міська рада має отримати текст Постанови Північного апеляційного господарського суду, який 14 лютого прийняв остаточне рішення стосовно "Дворянського зібрання", - сказал заместитель мэра. Решение уже вступило в силу и не приостанавливается...
Общество
Чернігівщина посіла 4 місце в рейтингу формування спроможних громад в областях України. Про це йдеться у щомісячному моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Міністерства регіонального розвитку. Серед п'ятірки найкращих також опинились Житомирська, Дніпропетровська, Запорізька та Хмельницька області. А серед аутсайдерів розташувались Львівська, Київська, Кіровоградська, Вінницька та Закарпатська області.