Кооперативний коледж: майже 100 років успішної роботи

Чернігівський кооперативний коледж Чернігівської обласної спілки споживчих товариств – сучасний вищий навчальний заклад, який здійснює підготовку молодших спеціалістів як для системи споживчої кооперації України, так і для інших організацій.

Коротко про історію коледжу

Це один із найстаріших кооперативних навчальних закладів України. Історія коледжу почалась у далекому 1922 році, коли 15 березня Губернська спілка уклала договір про перетворення Чернігівського соціально-економічного технікуму в кооперативний.

За свою 95-річну історію технікум підготував близько 30 тисяч фахівців, переважна більшість яких працює на підприємствах системи споживчої кооперації як області, так і України.

Сучасна освіта

Із листопада 2016 року Чернігівський кооперативний технікум змінив назву на Чернігівський кооперативний коледж.

Сьогодні в закладі готують молодших спеціалістів за чотирма спеціальностями:

• «Облік і оподаткування»
• «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
• «Харчові технології»
• «Право»

та дев’ятьма робітничими професіями:

• кухар
• електромеханік торговельного та холодильного устаткування
• тістороб, пекар
• секретар керівника (організації, підприємства, установи)
• оператор комп’ютерного набору
• діловод
• агент з постачання
• продавець продовольчих товарів
• продавець непродовольчих товарів
• кондитер.

До речі, цікаво те, що електромеханіків торговельного та холодильного устаткування, які мають змогу вчитись на базі 9 і 11 класів, у Чернігівській області більше не готує жоден інший навчальний заклад.

Для тих, кому подобається гастрономічна сфера, додатково введена нова робітнича спеціальність – спеціаліст ресторанного господарства на базі 11 класів.

Студенти денної форми навчання можуть отримати другу освіту в коледжі за спеціальностями «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Харчові технології» за заочною формою навчання з 50-відсотковою знижкою вартості. А випускникам, які отримали робітничу професію чи кваліфікацію молодшого спеціаліста, надається право отримати освіту в коледжі за будь-яким напрямом, спеціальністю, формою і терміном навчання також із 50-відсотковою знижкою вартості.

Випускники коледжу можуть продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» зі спеціальностей «Облік і оподаткування» й «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» у Чернігівському локальному центрі дистанційного навчання ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Коледж і Чернігівська облспоживспілка

Із 2015 року активним студентам-відмінникам надається стипендія від правління Чернігівської облспоживспілки. Ця стипендія була заснована з метою підтримки обдарованих студентів, стимулювання їх на досягнення високих результатів у навчанні, фізичній культурі, спорті й творчих здобутків.

Із 2017 року за підсумками вступних іспитів правління Чернігівської облспоживспілки оплачує вартість навчання 30 кращих студентів Чернігівського кооперативного коледжу.

Із квітня 2018 року стипендії будуть отримувати й учні, які здобувають робітничу професію.

Також у коледжі запроваджено замовлення на підготовку молодших спеціалістів за направленнями підприємств та організацій системи споживчої кооперації області. Студенти, які навчаються за направленнями, матимуть значну пільгу – перший рік навчатимуться безкоштовно.

Цьогорічною новацією є й те, що кращі фахівці, начальники відділів Чернігівської облспоживспілки викладають студентам різних спеціальностей профільні предмети.

Співпраця

Коледж активно співпрацює з благодійним фондом Бориса Вікторовича Колеснікова, який після відвідин навчального закладу вирішив взяти шефство над його учнями та студентами. Спочатку коледж отримав сучасну мультимедійну техніку, потім – безкоштовну поїздку для студентів на футбольний матч Україна – Хорватія на НСК «Олімпійський», згодом – надзвичайно необхідний спортивний інвентар.

Наприкінці 2017 року 50 студентів також отримали змогу відвідати та ознайомитись із найсучаснішими технологіями виробництва на кондитерській фабриці «Конті», Артемівському заводі шампанських вин та на підприємствах компанії «АПК-ІНВЕСТ».

Уже 29 січня цього року п’ять кращих студентів коледжу брали участь у міжнародній кондитерській виставці у Кельні (Німеччина).

Сьогодні в Україні національні торгові мережі, які активно розширюють свою географію, зіштовхнулися з проблемою відсутності якісних кадрів, без яких подальший розвиток неможливий. Не кожен бізнес має відомчі вищі навчальні заклади, і це перевага Чернігівської облспоживспілки перед конкурентами. Тому головна мета – активна співпраця з районами області і надання можливості для навчання тим абітурієнтам, які прагнуть здобути безцінні знання, отримати престижну спеціальність та активно збудувати кар’єру в лавах працівників споживчої кооперації області. 

кооперативнийколедж освіта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
(3 оценки)
Высокие оценки пользователей за Стиль изложения
458 просмотров в январе
1 человек рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии