У геріатричному пансіонаті тепер прибирають сніг професійно

Чернігівський геріатричний пансіонат (заклад для літніх людей) розташований у казковому сосновому гаю на Подусівці. Узимку ця місцина ще привабливіша. Але там, де є місце для казки, є час і для обов’язків. Бо цю величезну, укриту лісом територію дуже важко прибирати саме зимової пори. За словами керівництва, щоб привести до ладу всі три гектари, щодня мусив увесь колектив закладу з 6-ї години братися за лопати.

Про цю історію дізнався народний депутат Максим Микитась і вирішив полегшити зимову працю в геріатричному пансіонаті. Тепер завдяки народному обранцю тут замість людських рук порається спеціальна снігоприбиральна машина.

Євген Разгон, заступник директора Чернігівського геріатричного пансіонату, розповідає: отримати таку техніку для закладу було справжнім різдвяним дивом. Бо раніше всі — від прибиральниці до директора — аж до посиніння пальців шкребли кригу й сніг перед входом і на території.

У геріатричному пансіонаті тепер прибирають сніг професійно, фото-1

«Ми роздавали всім лопати, шкребки, — говорить Євген Разгон. — Попри затримку зі снігопадами, у січні снігу випало більш ніж досить. Рук на його прибирання катастрофічно бракувало. Навіть медичні сестри виходили на прибирання. Це було складно, усі мерзли. А тепер, завдячуючи Максиму Микитасю, питання розчищення території від снігу в нас уже не стоїть».

Сніжний лютий

Подарунок став дуже на часі, оскільки синоптики обіцяють після невеликого потепління повернення сніжної зими в лютому. Костянтин Іонов у пансіонаті працює санітаром уже другий рік і досі згадує свої нічні прибирання.

«Торік у січні були великі морози та багато снігу, тож доводилося прибирати навіть уночі, о третій годині, — згадує працівник. — Робили це самотужки, хіба ж приїде до нас уночі трактор? А тепер завдяки техніці нас, санітарів, не будуть долучати до прибирання, і ми нарешті зможемо приділити більше уваги своїм підопічним».

На території пансіонату багато доріжок для прогулянок. Та вкриті снігом «магістралі» снігоприбиральна машина очищує за лічені хвилини.

У геріатричному пансіонаті тепер прибирають сніг професійно, фото-2

Петро Панасецький, працівник геріатричного пансіонату, споглядаючи цей агрегат, з усмішкою зауважив: «Хе, це не те що лопатою махати! Он як швидко! І вона здатна замінити десятки людей. А керує машиною лише одна людина. І прогрес, і комфорт».

Турбота про літніх у Чернігові

Максим Микитась тішиться, що ця сучасна річ приносить стільки задоволення працівникам і підопічним пансіонату, і підкреслює: головна ж мета подарунку — не прибирання снігу, а комфорт підопічних.

«Я вперше тут був іще влітку два роки тому, — говорить народний обранець. — Ми тоді теж цікавилися, чим можна допомогти нашим стареньким. Тоді нас попросили про м’який інвентар — білизну, матраци, памперси для маломобільних хворих. Згодом дарували й інші потрібні речі.

Так сталося, що в нашій країні літня людина найчастіше покинута напризволяще, сам на сам зі своїми бідами. Я хочу й буду це виправляти і як депутат — ми піднімаємо знову соціальні стандарти, попри нещодавнє підвищення, учергове збільшуємо пенсії всім категоріям.

Це все буде поетапно: із 1 січня мінімальна пенсія буде від 1373 гривень, із 1 липня — 1435 гривень, а з 1 грудня — 1497 гривень. Відбудеться осучаснення пенсій більш ніж для 550 тисяч військових пенсіонерів. На 160 гривень підвищиться і мінімальна допомога по безробіттю — до 1440 гривень.

А як людина й чернігівець я хочу дбати про краще матеріально-технічне забезпечення пансіонату, про комфорт стареньких. Бо кажуть же, що суспільство пізнається за тим, як воно дбає про найслабших — дітей і літніх людей.

Тому я завжди реагую на звернення саме літніх людей: хтось потребує пральної машини, хтось лікування, хтось хоче допомогти онукам.

На черзі візит до однієї з найстаріших жительок Чернігівщини — Ніни Руденок. Їй 101 рік, вона живе в Ріпкинському районі. Теж хочу завітати до неї і вклонитися, подякувати за працю».

МаксимМикитась геріатричнийпансіонат
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
141 просмотр в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии