Лише кожен четвертий чернігівець спілкується українською

Щороку 21 лютого у  світі відзначають Міжнародний  день рідної мови. З цього приводу , у читальному залі міської Центральної бібліотеки імені М. Коцюбинського відбувся  круглий стіл на тему  - «Українська мова в побуті».  

Учасники обговорили, наскільки важливо говорити українською і яке значення має популяризація мови у суспільстві.  Як  зазначив ведучий цього заходу Іван Баран, українська  мова повинна стати «крутою», а бути носієм  української культури має стати модно!

На даний момент, у побуті українською мовою спілкуються  лише 27% чернігівців, але цей відсоток с 2016 року поступово  збільшується не без допомоги волонтерського проекту  «Безкоштовні курси української мови»  який функціонує у нашому місті.

Також, учасники заходу нагадали, що слід пам’ятати, що наш рідний Чернігівський північний діалект – унікальний. І виїхавши за межі міста, ми можемо зустріти такі слова-перлини, які притаманні лише нашому регіону.

***

Гладишка – це глечик. Приголовешка – подушка.Киях – качан кукурудзи.Ландарі, тертеники – деруни.Шанька – торбинка. А наше славетне чернігівське слово «балсанка» можна почути, не те що невиїжджаючи з міста, а навіть не виходячи із своєї кухні.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов