Лише кожен четвертий чернігівець спілкується українською

Щороку 21 лютого у  світі відзначають Міжнародний  день рідної мови. З цього приводу , у читальному залі міської Центральної бібліотеки імені М. Коцюбинського відбувся  круглий стіл на тему  - «Українська мова в побуті».  

Учасники обговорили, наскільки важливо говорити українською і яке значення має популяризація мови у суспільстві.  Як  зазначив ведучий цього заходу Іван Баран, українська  мова повинна стати «крутою», а бути носієм  української культури має стати модно!

На даний момент, у побуті українською мовою спілкуються  лише 27% чернігівців, але цей відсоток с 2016 року поступово  збільшується не без допомоги волонтерського проекту  «Безкоштовні курси української мови»  який функціонує у нашому місті.

Також, учасники заходу нагадали, що слід пам’ятати, що наш рідний Чернігівський північний діалект – унікальний. І виїхавши за межі міста, ми можемо зустріти такі слова-перлини, які притаманні лише нашому регіону.

***

Гладишка – це глечик. Приголовешка – подушка.Киях – качан кукурудзи.Ландарі, тертеники – деруни.Шанька – торбинка. А наше славетне чернігівське слово «балсанка» можна почути, не те що невиїжджаючи з міста, а навіть не виходячи із своєї кухні.

українськамова статистика
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
356 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии