У Чернігові відкрилася виставка, присвячена Українській повстанській армії

У Чернігові відкрилася виставка, присвячена Українській повстанській армії, Сергій Кириченко

Минулої п’ятнці, 2 березня, в обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки Українського інституту національної пам'яті «УПА – відповідь нескореного народу».

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину боротьби Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та у повоєнний час.

Представляючи експозицію Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівської області, наголосив:

- Вчора, 1 березня, вся Україна вшанувала пам'ять жертв Корюківської трагедії, які у 1943 році загинули від рук нацистських карателів, а радянські партизани, маючи багатократну чисельну перевагу, тільки спостерігали за безкарним вбивством людей. І це була комуністична політика, а не один випадок.

А сьогодні я маю честь Вам представити виставку про справжніх народних захисників, борців за незалежність України Українську повстанську армію. Армію, яку ОУН створила на вимогу народу саме для захисту народу від усіх поневолювачів. Воїни – добровольці УПА завжди захищали українське населення від окупантів.

Історик нагадав, що у лавах УПА проти німецьких та радянських окупантів воювали представники з усіх куточків України.Зокрема, на сьогоднівстановлено поіменно 106 уродженців Чернігівщини, які служили в Українській повстанській армії. Реально ж їх було набагато більше.

Виставка триватиме до 20 березня у Чернігівському молодіжному центрі (вул. Магістратська, 3) всі бажаючі мають можливість відвідати її.

Потім експозицію представлятимуть в усіх районах і містах обласного значення Чернігівщини.

Чернігівський обласний молодіжний центр
виставка УПА СергійБутко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
145 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии